Swobodny, a zarazem elegancki, czyli 5 najlepszych zegarków w stylu smart casual dla niej i dla niego

14.05.2021 Zegarki

Gdy garnitur jest zbyt formalny, a t-shirt i jeansy za bardzo swobodne, z ratunkiem wkracza styl smart casual, który jest złotym środkiem w takiej sytuacji. Gwarancją dobrze skomponowanej stylizacji są jednak odpowiednie dodatki, dlatego przed wami 5 najlepszych zegarków smart casual dla niej i dla niego.

O ile styl casual jest dla wszystkich znany, o tyle smart casual może u niektórych budzić cień wątpliwości. Jest to połączenie dwóch skrajności — elegancji i sportowego stylu. Wydawałoby się, że łączenie tak radykalnych przeciwieństw nie przyniesie pożądanych efektów, a jednak aktualnie smart casual przejmuje dress code w wielu miejscach pracy.

Zegarek męski Citizen Radio Controlled AT8130-56L
Citizen Radio Controlled AT8130-56L

Czym jest styl smart casual?

Styl półformalny ma być naturalny, a jednocześnie bardzo profesjonalny. To dyskretne zmiany jak np. wymiana garniturowych spodni, na te w stylu chinos, czy właśnie odpowiednio dobrane dodatki, kreują styl smart casual. Dziś doradzamy, jakie zegarki sprawdzą się idealnie jako zwieńczenie półformalnych stylizacji.

Smart casualowy zegarek dla kobiety — Anne Klein AK-3658RGBK

W przypadku zegarków elegancki w głównej mierze królują te na skórzanym pasku. Jednak dobierając odpowiedni model do półformalnej stylizacji warto odejść od standardów i wybrać model zapięty na stalowej bransolecie. Idealnym wyborem zegarka w stylu smart casual dla kobiet będzie Anne Klein AK-3658RGBK.

Zegarek damski Anne Klein AK-3658RGBK
Zegarek damski Anne Klein AK-3658RGBK

To zegarek zapięty na czarnej bransolecie, który doskonale przełamie każdy formalny ubiór. Model ten posiada kopertę wykonaną z mosiądzu i powłoki IP w kolorze różowego złota. Za jego pracę odpowiada mechanizm kwarcowy, który w połączeniu z wodoszczelnością na poziomie 3 ATM. daje gwarancje długowieczności. Model ten dostępny jest jeszcze innych wariantach kolorystycznych.

Zegarek męski w stylu smart casual — Delbana Como 41801.694.6.061

Panowie, którzy decydują się na stylizację w stylu smart casual, porzucają marynarki na rzecz koszul z delikatnym i nienachalnym wzorem. Ich idealnym dopełnieniem będzie zegarek Delbana Como 41801.694.6.061. To nieco bardziej stonowana propozycja. Czasomierz zapięto na stalowej, srebrnej bransolecie w stylu mesh, a cały jego projekt opiera się na monochromatycznych barwach. Za jego pracę odpowiedzialny jest szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 515.

Zegarek męski Delbana Como 41801.694.6.061
Zegarek męski Delbana Como 41801.694.6.061

Zegarki w stylu smart casual — postaw na kolor

Jeśli jednak nie jesteście przekonani do zegarków na bransolecie, polecamy wybrać te na skórzanym pasku jednak z dodatkiem kolorów. Każdy doskonale wie, że nawet drobny akcent kolorystyczny może całkowicie odmienić stylizacje.

Naszą propozycją jest zegarek dla kobiety Cluse La Boheme Rose Gold CL18013. To idealna propozycja na wiosnę. Delikatny i stonowany pasek o zielonkawym kolorze przykuwa spojrzenia. Odcień paska podbija delikatna koperta o subtelnym różowozłotym odcieniu. Za pracę tego modelu odpowiada mechanizm kwarcowy zabezpieczony wodoszczelnością na poziomie 3 ATM.

Zegarek damski Cluse La Boheme Rose Gold CL18013
Zegarek damski Cluse La Boheme Rose Gold CL18013

Nie bój się improwizować — półformalny styl smart casual

Czasami wystarczy puścić wodzę fantazji i zestawienia w stylu smart casual, tworzą się same. Zasada ta dotyczy też zegarków, chociaż te są bardziej uniwersalne. Nikogo nie będzie raził bardziej masywny czasomierz na stalowej bransolecie o sportowym zacięciu, taki jak np. najnowszy Casio Edifice Classic EFV-610D-1AVUEF. Wręcz przeciwnie. Może on zbudować zupełnie inny wymiar waszego stroju, przez co zaskoczycie innych swoją innowacyjnością.

Zegarek męski Casio Edifice Classic EFV-610D-1AVUEF
Zegarek męski Casio Edifice Classic EFV-610D-1AVUEF

Jaki powinien być zegarek męski w stylu smart casual — Tommy Hilfiger Shawn 1791614

Nic dziwnego, że czasomierz Tommy Hilfiger Shawn 1791614 wkupił się w łaski panów i od dawna widnieje na naszej stronie Minuta.pl w zakładce bestselery. Ten model to połączenie wszystkiego, co powinien posiadać zegarek w stylu smart casual.

Skórzany, brązowy pasek, sporych rozmiarów, srebrna koperta i kontrastująca, śnieżnobiała tarcza to zestaw doskonały. Precyzyjny pomiar gwarantuje w nim mechanizm kwarcowy o bardzo dużej dokładności. Zegarek nie tylko wskazuje aktualną godzinę. Jest również wyposażony w rozbudowany datownik, umieszczony w dodatkowych cyferblatach.

Zegarek męski Tommy Hilfiger Shawn 1791614
Zegarek męski Tommy Hilfiger Shawn 1791614

Smart casual otworzył drogę zegarkom mniej zobowiązującym, ciekawym pod względem wizualnym i bardziej odważnym, jeżeli chodzi o styl i kolorystykę. W naszym sklepie Minuta.pl znajdziecie jeszcze więcej czasomierzy, idealnie pasujących do stylu smart casual. Zapraszamy was do zapoznania się z ich pełną ofertą.