Szlif słoneczny w zegarkach – hipnotyzująca dekoracja tarczy

09.08.2018 Zakupy

Tarcze wykonane w ten sposób mają głębię, lekko satynowe wykończenie i pięknie mienią się pod wpływem światła. Jednocześnie są surowe, oszczędne i hipnotyzujące. Zobaczcie modele, w których szlif słoneczny gra pierwsze skrzypce.

Czym jest szlif słoneczny? Jest to specjalny sposób dekoracji, który powstaje poprzez obróbkę powierzchni, w taki sposób, aby powstał na niej charakterystyczny wzór. Występuje na kołach naciągowych lub zapadkowych w mechanizmach zegarowych, ale jego surowe piękno zostało przeniesione również na tarcze czasomierzy. Dekoracyjne ślady szlifu rozchodzą się promieniście. Na potrzeby tego zestawienia, o szlifie słonecznym będziemy mówić tylko w przypadku dekoracji widocznych gołym okiem.

Szlif słoneczny na tarczy

Trzeba przyznać, że jest jednym z najpiękniejszych zdobień. Refleksy światła odbite od tarczy sprawiają, że nabiera życia i może stanowić jedyną ozdobę całego zegarka.

Zegarek unisex Laco Classic LA_862075

Kup teraz

Doskonale widać to na powyższym modelu Laco. Zegarek ma bardzo minimalistyczną tarczę, której główną ozdobą jest szlif słoneczny i dyskretny datownik na godzinie 6. Podkreślają to smukłe indeksy i wskazówki. Projekt tego zegarka sięga lat 20. ubiegłego wieku. Klasyczne piękno koperty zostało wzbogacone paskiem NATO, który zapewnia komfort noszenia, ale prawdziwą gratką będzie przezroczysty dekiel, dzięki któremu można obserwować pracę automatycznego mechanizmu.

Podobnie subtelną elegancją wyróżnia się model od Hugo Boss, w którym szlif słoneczny jest w centrum całego projektu.

Zegarek męski Hugo Boss Horizon 1513539

Kup teraz

Tutaj również zastosowano smukłe indeksy i wskazówki oraz głęboki granat, który świetnie komponuje się z takim zdobieniem. Klienci chętnie pytają o połączenia tego typu szlifu z tą kolorystyką i śmiało możemy powiedzieć, że jest to najpopularniejsze zestawienie. Zegarek Hugo Boss wyróżnia pasek z naturalnej skóry, który został dodatkowo przeszyty. W tym modelu mamy do czynienia z mechanizmem kwarcowym.

Szlif słoneczny często łączy się z minimalizmem, co dostrzeżemy również w zegarku Citizen. To sportowa elegancja połączona z nowoczesnymi technologiami, a wszystko to zaprojektowane jest w najlepszym stylu.

Zegarek męski Citizen Titanium AW2020-82L

Kup teraz

Bransoleta i koperta wykonana jest z tytanu, który w branży zegarkowej jest jednym z najlepszych materiałów. Jest jednocześnie lekki i bardzo wytrzymały. Co ważniejsze, mogą go nosić alergicy, którzy mają problemy z innymi rodzajami metalu. Oczywiście, jak przystało na Citizena, mamy tutaj najlepsze i najnowocześniejsze innowacje, w tym technologię Eco Drive, dzięki której zegarek ładowany jest za pomocą światła. Oznacza to, że nie wymaga wymiany baterii. Jego wodoszczelność pozwala na powierzchniowe pływanie.

Seria Slim Line Automatic marki Doxa to już zupełnie inna estetyka. Na tarczy zegarka dzieje się zdecydowanie więcej.

Zegarek męski Doxa Slim Line Automatic 107.10.121.01

Kup teraz

Tacza podzielona jest na pierścienice, z których każdy został ozdobiony szlifem słonecznym. Również design eleganckiej koperty wykonanej ze stali szlachetnej przyciąga uwagę i nie pozwala myśleć o tym modelu, jako surowym projekcie. Na godzinie 3 znajdziecie dyskretny datownik. Całość została zawieszona na czarnym pasku ze skóry naturalnej tłoczonej na krokodyli wzór. To propozycja dla mężczyzn, którzy lubią ponadczasową elegancję w ciekawej formie.

Zegarek męski Tommy Hilfiger Cooper 1791512

Kup teraz

To jeden z najbardziej urzekających modeli Tommy Hilfiger. Wygląda na dość zrównoważony i zharmonizowany, ale po uważnym zapoznaniu się z tym zegarkiem, widać, że projektant włożył w niego sporo interesujących akcentów. Znajdziemy w nim nie tylko szlif słoneczny, ale też różowe złoto, meszową bransoletę, mieszany indeks liniowo-rzymski, ciemną tarczę i charakterystyczne logo marki. To wszystko mogłoby sprawiać wrażenie przeładowania zdobieniami, a jednak model zdaje się być wyjątkowo oszczędny – cała uwaga skupia się na szlifie tarczy. Zegarek wyposażony jest w mechanizm kwarcowy.

Zegarki w Minuta.pl

W ofercie mamy ponad 4000 zegarków męskich, w tym te zdobione szlifem słonecznym. Trzeba przyznać, że na żywo prezentują się jeszcze lepiej i będą świetnym uzupełnieniem codziennych stylizacji. Szlif słoneczny to nie tylko domena eleganckich zegarków, ale też czasomierzy sportowych i modowych. Klienci dostrzegają ich urok, a producenci chętnie spełniają ich oczekiwania.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich męskich zegarków w naszym sklepie i życzymy udanych zakupów.