Szwajcarski wymiar klasyki. Męskie zegarki Delbana Retro symbolem elegancji

24.02.2021 Zegarki

Szwajcarskie męskie zegarki Delbana Retro to połączenie doskonałej jakości ze stonowanym, ale jakże eleganckim wyglądem. Co więcej, są dowodem na to, że sygnatura Swiss Made, nie zawsze musi oznaczać wysoką cenę.

Delbana to szwajcarska marka, która szczyci się długoletnią, niemalże 90-letnią tradycją oraz ogromnym dorobkiem. Bez dwóch zdań Delbana jest jedną z tych marek, które raz poznane, zostają w pamięci na długo. Skąd to przekonanie? Zdania są podzielone. Jedni doceniają tradycjonalizm szwajcarskiej marki inni to, z jaką precyzją Delbana dba o każdy detal na tarczy oraz wewnątrz czasomierza. Z pewnością jednak, każdy nawet największy koneser zegarmistrzostwa doceni eleganckie zegarki Delbana Retro w ich każdym calu.

Zegarek męski Delbana Retro 41601.622.6.044
Zegarek męski Delbana Retro 41601.622.6.044

Delbana Retro — Polsko-Szwajcarska miłość od pierwszego wejrzenia

Jeszcze 60-70 lat temu zegarek był dobrem luksusowym, a trudno dostępne szwajcarskie marki podnosiły prestiż właściciela takiego egzemplarza i niejednokrotnie były symbolem życiowych sukcesów, a także posiadanego majątku. W czasach, gdy szwajcarskie zegarki nie były ogólnodostępne, nagle na rodzimym rynku pojawiły się zegarki eleganckie, atrakcyjne wizualnie i przede wszystkim niezawodne – praktycznie nie wymagały napraw. Polscy byli zachwyceni, a Delbana wyznaczyła nowy kierunek zegarmistrzostwa.

Kolekcja szwajcarskich zegarków Delbana Retro nawiązuje właśnie do czasów młodości naszych dziadków, którzy zegarki tego producenta darzyli ogromnym sentymentem. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze rozkochało Polaków w zegarkach Delbana, sprawdźcie naszą publikację, w całości poświęconą tej tematyce.

Delbana Retro — Zegarki przepełnione elegancją

Klasyka, w przypadku zegarków męskich Delbana Retro to coś, co zauważalne jest na pierwszy rzut oka. Wszystkie modele z omawianej kolekcji utrzymane są w niezwykle eleganckim i dostojnym stylu. Ich podstawę stanowi stalowa koperta, która przykryta jest szafirowym, odpornym na zarysowania szkiełkiem.

Zegarek męski Delbana Retro 41601.622.6.064
Zegarek męski Delbana Retro 41601.622.6.064

Szwajcarski zegarek męski Delbana Retro — precyzja na wszystkich płaszczyznach

Wcześniej wspomnianą dbałość o każdy szczegół, można zauważyć już przy pierwszym kontakcie z zegarkiem Delbana Retro. Tarcza omawianych czasomierzy to istne dzieło sztuki. Na srebrnym tle widnieje ozdobny, lecz nierzucający się w oczy gilosz oraz ostro wycięte wskazówki, a także nakładany indeks arabski, wzorowany na zegarkach szwajcarskiego producenta z lat 40.

Za bardzo dokładną pracę zegarków Delbana Retro odpowiada oczywiście szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 6004.D, który zabezpieczony jest wodoszczelnością klasy 3ATM, która chroni wnętrze zegarka przed przypadkowym zachlapaniem.

Zegarek męski Delbana Retro 42601.622.6.064
Zegarek męski Delbana Retro 42601.622.6.064

Równie istotne jest to, że omawiana kolekcja posiada sygnaturę Swiss Made, co oznacza, że spełnia liczne rygorystyczne wymogi stawiane przez szwajcarskie prawo, a takie wyróżnienie otrzymują tylko te firmy, które są dumą narodową Szwajcarów.

Zegarki Delbana chętnie sięgają po wzornictwo z lat 40., 50. i 60., nie inaczej jest w przypadku kolekcji Retro. Po wszystkie powyższe modele, a także o wiele więcej czasomierzy szwajcarskiego producenta zapraszamy do naszego sklepu Minuta.pl.