Timex Torrington – dwie odsłony stylowych zegarków dla mężczyzn

29.03.2019 Nowości

Ostatni rok pokazał, że Timex chętnie powraca do swoich starszych projektów, jednocześnie nie zaniedbując najnowszych kolekcji, które często łączą stylistykę retro i nowoczesność. Doskonałym przykładem będzie seria Timex Torrington, która potwierdziła, że marka znakomicie projektuje stylowe czasomierze.

Od jakiegoś czasu możemy obserwować wielkie powroty klasyki Timex. Tak było ze słynną już serią Marlin, która doczekała się także swojej edycji z mechanizmami automatycznymi. Pisaliśmy o niej w publikacji “Zegarki automatyczne Timex – najnowsza kolekcja Timex Marlin Automatic”. Równolegle bardzo ciepło zostały przyjęte inne czasomierze oparte na klasyce i wykorzystujące elementy retro.

Tym razem Timex idzie o krok dalej – swoją kolekcją Timex Torrington chce udowodnić, że można projektować zegarki w taki sposób, aby przyciągały wzrok interesującym designem i wysmakowanymi detalami.

Zegarek męski Timex Torrington TW2R90700

Kup teraz

Zegarki Timex Torrington – propozycja dla eleganckiego mężczyzny

Pierwszy rzut oka na każdy z tych modeli potwierdza, że mamy do czynienia z zegarkami dedykowanymi mężczyznom lubiącym stylowe i szykowne dodatki. I chociaż żaden z nich nie wpisuje się w klasyczne garniturowce, to ich forma zdradza, że przeznaczone są do bardziej formalnych stylizacji. Idealnie wpiszą się w styl formal casual i business casual, ale również doskonale będą prezentować się na co dzień.

Jak możecie zauważyć, w obrębie jednej kolekcji są dwie linie projektowe Timex Torrington. Jedna z nich doskonale wpisuje się w styl sportowej elegancji, ponieważ zegarki zostały uzupełnione o chronografy. Na tarczy znajdziecie 3 subtarcze – licznik minut, sekund i wskaźnik 1/10 sekundy. Architektura tarczy jest zrównoważona i dobrze przemyślana.

Zegarek męski Timex Torrington TW2R91000

Kup teraz

Timex zaproponował zarówno wersje na skórzanych paskach o delikatnej fakturze, jak i czasomierze zawieszone na masywnych bransoletach. Wszystkie łączy charakterystyczny układ tarczy, indeksy mieszane oraz datownik na godzinie 4. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny, subtelny gilosz tarczy, który ożywia cały projekt.

Druga linia jest zdecydowanie bardziej elegancka i oszczędna. Tutaj również znajdziecie dyskretny datownik na godzinie 3, ale zegarki zostały pozbawione chronografu. Tarczę zdobią jedynie indeksy liniowe, w tym podwójny indeks na godzinie 12. Dzięki temu misterny wzór tarczy wysuwa się na pierwszy plan. Bardzo interesująco przedstawiają się geometrycznie wskazówki, które pomimo dość dużej szerokości, zostały elegancko wycięte w środku. Jest to jeden z najprzyjemniejszych detali w tych modelach.

Zegarek męski Timex Torrington TW2R90400

Kup teraz

Bez względu na projekt, uwagę zwraca analogia pomiędzy zdobieniem tarczy a fakturą paska, ponieważ świetnie ze sobą współgrają. Podobnie jest z kolorystyką, która bazuje na ciepłych i przyjemnych dla oka brązach oraz czerniach. Zegarki Timex Torrington wykonano w trzech tonacjach kolorystycznych – brązie, któremu towarzyszy subtelny odcień żółtego złota, klasycznych połączeniach czerni, stali oraz bieli.

Każdy akcent budzi przyjemne wrażenia estetyczne, które sprawiają, że zegarki wyglądają na dużo droższe niż są.

Za pracę czasomierzy Timex Torrington odpowiadają kwarcowe mechanizmy. Koperty przykryte są mineralnymi szkiełkami, a ich wodoszczelność wynosi 3 ATM, więc gwarantuje to zabezpieczenie mechanizmu przed przypadkowym zachlapaniem. Większa wodoszczelność jest całkowicie niepotrzebna, ponieważ zegarki należą do modeli eleganckich i stylowych.

Zegarek męski Timex Torrington TW2R90800

Kup teraz

Stosunek jakości i ceny przedstawia się rewelacyjnie. To czasomierze, które z powodzeniem można nosić zarówno na co dzień, jak i do bardziej wymagających stylizacji. Detale fantastycznie ze sobą współgrają, a marka zadbała o najdrobniejszy szczegół projektu. Każdy z nich fantastycznie prezentuje się na nadgarstku. W zależności od wybranego modelu, ich cena waha się od 314 zł, za zegarek bez chronografu, do 450 zł za czasomierz o wzbogaconych funkcjach.

Taka cena robi wrażenie, więc tej kolekcji wróżymy ogromny sukces.

Jeśli chcecie zobaczyć inne propozycje Timex na eleganckie modele w przystępnych cenach, zajrzyjcie do ich oferty w sklepie minuta.pl. Życzymy udanych zakupów.