Versus Versace Tokai – unikalny rockowy design

24.09.2019 Modowe

Wszystkie czasomierze spod szyldu Versus Versace bez wątpienia przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Kolekcja Tokai wyróżnia się nawet na tle innych projektów marki kierowanej przez słynną projektantkę Donatellę Versace.

Kolekcja Versus Versace Tokai wyróżnia się absolutnie unikalnym designem, który przejawia się poprzez wykorzystanie przy projektowaniu elementów niezwykle rzadko spotykanych w branży zegarmistrzowskiej. Trzeba przyznać, że dokonanie tego z tak niebywałą zgrabnością i gracją musiało kosztować włoskich specjalistów od mody damskiej niemałego wysiłku. Projektanci Versus Versace mogą być jednak pewni, że ich trudy i znoje opłaciły się – kolekcja Tokai to nie lada gratka dla miłośniczek ekstrawaganckiego wzornictwa.

Zegarek damski Versus Versace Tokai VSP410118

Kup teraz

Tym, co najbardziej przykuwa naszą uwagę, jest wykorzystanie przez włoskich zegarmistrzów ćwieków do ozdobienia pasków i bransolet. Poprzez ten zabieg kolekcja Versus Versace Tokai została wyraźnie umieszczona w szeroko rozumianej stylistyce rockowej, a wręcz grunge’owej. W zależności od modelu ćwieki wykonano z różnych materiałów oraz w kolorach, pasujących do konkretnej wersji kolorystycznej. Dzięki temu te charakterystyczne rockowe elementy dekoracyjne nie sprawiają zbyt ciężkiego wrażenia.

Zegarek damski Versus Versace Tokai VSP1R0319

Kup teraz

Innym ciekawym rozwiązaniem, z którego skorzystali projektanci odpowiedzialni za kolekcję Versus Versace Tokai jest częściowe zakrycie wskazówek przy pomocy dodatkowego elementu dekoracyjnego, czyli “ringu”, który wystaje nieco ponad poziom tarczy. Jego zadaniem jest wyeksponowanie nazwy marki oraz nadanie kopercie efektu głębi. Element ten nie rzuca się nazbyt w oczy i stanowi przyjemną dla oka ozdobę.

Zegarek damski Versus Versace Tokai VSP1R0219

Kup teraz

Dużo bardziej odważną, a więc i charakterystyczną cechą wzornictwa kolekcji Versus Versace Tokai jest zastąpienie klasycznych indeksów stylizowanymi, drukowanymi literami, układającymi się w dwa słowa “VERSUS”. Śmiało można powiedzieć, że włoscy projektanci zdecydowali się na kontrowersyjny ruch, który nie każdemu przypadnie do gustu. Zdecydowanie nie jest to nic złego, ponieważ stylistyka kolekcji Versus Versace Tokai nie jest skierowana do miłośniczek uniwersalnych rozwiązań. Czasomierze z tej serii są po prostu drapieżnie i przełamują utarte schematy.

Zegarek damski Versus Versace Tokai VSP410418

Kup teraz

Różnorodność przede wszystkim

Właśnie zróżnicowanie dostępnych modeli pod kątem kolorystyki i materiałów to coś, co szczególnie powinno wzbudzać podziw oraz uznanie. Wprowadzenie do kolekcji szerokiej feerii barw powoduje, że znajdziemy w niej zegarki bardzo ekstrawaganckie, jak np. te neonowe różowe i żółte oraz całkiem delikatne, do których zaliczamy model biały i pastelowy. Projektanci zadbali także o użytkowniczki ceniące sobie ciemne kolory oraz te, szukające rockowego zegarka na bransolecie.

Zegarek damski Versus Versace Tokai VSP1R0619

Kup teraz

Jeżeli zaś chodzi o różnorodność materiałów w kolekcji Versus Versace Tokai znajdziemy dwa modele ze stalowymi kopertami (w tym jeden pokryty warstwą PVD) i skórzanymi paskami, pięć takich gdzie cały komplet wykonano z tworzywa sztucznego oraz jeden zegarek z bransoletą w całości skonstruowany z metalu. Różnią się one także ceną, dzięki czemu każda z osób zainteresowanych nabyciem czasomierza z tej wyjątkowej kolekcji powinna znaleźć coś dla siebie.

Zegarek damski Versus Versace Tokai VSP410318

Kup teraz

Podejmując próbę opisania kolekcji Versus Versace Tokai jednym słowem, pierwszym które automatycznie nasuwa się na myśl jest “ekstrawagancja”. Zegarki należące do tej serii zwracają na siebie uwagę unikalnym rockowym wzornictwem. Doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie garderoby każdej kobiety, która ceni sobie odważne rozwiązania modowe i chciałaby dodać sobie nieco drapieżności.

Jeżeli powyższa kolekcja spod szyldu, należącego do słynnej Donatelli Versace, przypadła wam do gustu, lecz być może okazała się zbyt odważna – zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą damskich zegarków Versus Versace.