Vostok Europe Engine – skeleton z Litwy

25.10.2021 Zegarki Nowości

Najnowszy model w portfolio litewskiej marki Vostok Europe i od razu hit. Pierwszy skeleton w ofercie. Powitajcie Vostok Europe Engine!

Zastanawiało Was kiedykolwiek, jak działa zegarek? Co powoduje, że wskazówki przesuwają się płynnie i pokazuja właściwą godzinę i minutę?
W przypadku nowoczesnych zegarków elektronicznych można to sobie jakoś wyobrazić i uprościć. Za ich pracę odpowiada mikrochip, mini układ scalony – słowem – elektronika, która zawiaduje wyświetlaczem.
Gorzej jest z tradycyjnymi zegarkami. Przecież w ich przypadku wszystko oparte jest na mechanice. Jak to jest, że jedne tryby przesuwają kolejne i skąd one wiedzą, w jakim rytmie pracować!? Fascynujące i wręcz magiczne!
Dzięki zegarkom typu skeleton można podejrzeć, jak pracuje mechanizm. Wszystko widać jak na dłoni, a właściwie na nadgarstku.
Po ten rodzaj czasomierza sięgnęła marka Vostok Europe. Tak narodził się najnowszy model, czyli Vostok Europe Engine.

Automat do obserwowania

Od razu zaznaczamy i podkreślamy, że zegarek Vostok Europe Engine jest modelem automatycznym. Co to oznacza? Ano to, że pracuje bez nakręcania. Dzięki przejrzystej tarczy można obserwować działanie trybów, a przede wszystkim wahnika. To ta część mechanizmu pod wpływem ruchów ręki powoduje, że sprężyna napędowa się naciąga.

Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571C647
Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571C647

To naprawdę pasjonujące obserwować, jak pracuje mechanizm zegarka. Projektanci mają zawsze jednak szkopuł – jak pogodzić przejrzystą tarczę i przykuwające wzrok ruchome tryby z czytelnością tarczy? Co po takim zegarku, w którym doskonale widać wnętrze, ale nie da się odczytać godziny, bo wskazówki i indeks są niewidoczne!
Vostok Europe stanął na wysokości zadania. Na przejrzystym cyferblacie umieszczone są wyraźne wskazówki, a na zewnętrznym pierścieniu tarczy znajduje się punktowy indeks.
Powstała taka zegarkowa symbioza – ani wskazówki nie przesłaniają otwartego mechanizmu, ani pracujące tryby nie przeszkadzają w odczycie godziny.
Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz. Otóż tarcza Vostok Europe Engine posiada specjalne tuby trytowe. Brzmi groźnie? Bez obaw! To najnowocześniejszy sposób podświetlenia tarczy. Innowacyjne jest to, że niepotrzebne jest żadne zasilanie. Tryt sam emituje niewielkie światło, dzięki czemu odczytanie wskazania zegarka będzie banalnie proste nawet w największych ciemnościach.

Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571A646
Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571A646

Vostok Europe Engine na co dzień

Najnowszy model jest pełen najlepszych rozwiązań, które wpływają na zadowolenie klienta. O trytowych rurkach już wspomnieliśmy, ale trzeba odnotować także nowoczesny mechanizm – ten, którego działanie obserwować można pod tarczą. Za pracę odpowiada sprawdzony układ NH72, który w przypadku tego modelu pokryty został rutenem.
To pierwiastek chemiczny, drogocenny metal, który ma zastosowanie w przemyśle i technice. Charakteryzuje go wysoka twardość i wytrzymałość, przez co wykorzystywany jest m.in. przy produkcji turbin wysokowydajnych. Tym razem użyto go także przy produkcji Vostok Europe Engine. Takie zestawienia świat zegarmistrzowski jeszcze nie znał!

Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571B648
Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571B648

Do gamy wyjątkowych właściwości tego zegarka warto dołożyć także wodoszczelność aż do 300 metrów. Można z nim więc śmiało pływać i nurkować.
A jeśli zastanawia Cię, jak te wodne sporty wytrzyma elegancki skórzany pasek, który prezentujemy na zdjęciach, to śpieszymy z niespodzianką.
Każdy z modeli ma dołączony w zestawie pasek silikonowy oraz pudełko typu Dry Box.

Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571B648 z silikonowym paskiem
Zegarek męski Vostok Europe Engine NH72-571B648 z silikonowym paskiem

Teraz tylko od Ciebie zależy, czy twój Vostok Europe Engine będzie tego dnia eleganckim zegarkiem do biura czy może sportowym dodatkiem do pływania.
Po raz kolejny ta litewska marka udowodniła, że nie boi się innowacji i kierując się potrzebami klientów, wciąż udoskonala swoje zegarki.

Vostok Europe Engine, jak i inne modele tego producenta, znajdziecie w naszym sklepie Minuta.pl. Zachęcamy do kontaktu, nasz zespół z przyjemnością opowie o naszej ofercie. Wszak zegarki to nasza pasja!