Nowości Vostok Europe podczas targów Baselworld 2019

03.04.2019 Ciekawostki

Nie możemy rozstać się z tegorocznymi targami i pomimo, że edycja Baselworld 2019 przeszła już do historii, my mamy jeszcze coś do pokazania. Mowa o nowościach Vostok Europe z serii Expedition North Pole, a jest co podziwiać.

Marka Vostok Europe pojawia się na rynku zegarmistrzowskim w 2004 roku i natychmiast przyciągnęła uwagę miłośników zegarków oferując czasomierze niezwykle przyjemne wizualnie, ale również solidne i niezawodne. W krótkim czasie stała się przykładem na to, że branża zegarmistrzowska potrafi zaprezentować coś świeżego i odważnego, tym bardziej w segmencie zegarków o spektakularnej wytrzymałości i niezawodnych mechanizmach.

Każda z kolekcji Vostok Europe nawiązuje do ważnych odkryć, wynalazków i sukcesów, więc poszczególne serie inspirują się ekstremalnymi osiągnięciami. Tym sposobem mogliśmy poznać np. serię Almaz (w wariantach: titanium, bronze, automatic, chrono) czy Expedition Everest Underground, która wyróżniaja się charakterystycznym designem i niekwestionowaną trwałością.

Takiej marki nie mogło zabraknąć na tegorocznym Baselworld. Pojawiła się tam z kolejnymi nowościami. Wśród nich znalazły się kontynuacje ulubionych linii, między innymi Rocket N1, Undine czy legendarnej już Expedition North Pole.

Zegarek Vostok Europe

Expedition North Pole – nowości Vostok Europe

Projektanci i zegarmistrzowie inspirowali się legendarną ekspedycją North Pole 1, która odbyła się 1937 roku. Wytrzymałość i wytrwałość członków wyprawy pozwoliły pokonać ekstremalne warunki. Tak właśnie opiszemy te czasomierze – są bezkompromisowe i solidne.

Kolejna odsłona tej kolekcji to 8 nowych zegarków utrzymanych w podobnej stylistyce. 4 z nich zostały wyposażone w automatyczne mechanizmy NH35, natomiast 4 kolejne to zegarki kwarcowe z mechanizmem VK64 posiadającym dodatkowo funkcje chronografu. Każdy z nich został wykonany z niezwykłą precyzją. Średnica koperty to 43 mm, grubość wynosi 15.5 mm. Każdy z nich posiada zakręcaną koronkę, a ich wodoszczelność sięga 20 ATM.

Zegarki automatyczne Expedition North Pole
Zegarki automatyczne Expedition North Pole

Koperty zamykają mineralne szkła typu K1 o szczególnych właściwościach – ich grubość to 3.5 mm i dodatkowo zostały pokryte powłoką antyrefleksyjną, która znakomicie sprawdza się w dużym natężeniu światła. Widać, że każdy element projektu powstał w taki sposób, aby zagwarantować zegarkowi największą trwałość i wytrzymałość na nieprzewidziane warunki terenowe i faktycznie zaliczymy je do czasomierzy survivalowych. Zdradza to także, wspomniana wcześniej, mocna i trwała konstrukcja.

Wszystkie prezentowane modele zaopatrzone są w skórzane paski.

Zegarki kwarcowe Expedition North Pole
Zegarki kwarcowe Expedition North Pole

Marka Vostok Europe przyzwyczaiła nas już do specyficznego designu, który sprawia, że zegarki wyglądają wyśmienicie. Są solidne i okazałe, ale nie brakuje im barwnych akcentów i miłych dla oka detali, które sprawiają, że podobają się mężczyznom.

Nowa kolekcja już niebawem pojawi się w sprzedaży, a już teraz zachęcamy was do zapoznania się z aktualnymi nowościami, które właśnie pojawiły się w sklepie minuta.pl. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Vostok Europe.