W setną rocznicę. Recenzja jubileuszowej kolekcji Zeppelin 100 Jahre

27.10.2020 Zegarki Recenzje

Zegarki Zeppelin 100 Jahre powstały po to, aby uhonorować długoletnią tradycję niemieckiej marki. Pod tą nazwą kryją się charakterystycznie zdobione czasomierze dla mężczyzn, które przyciągają wzrok niepowtarzalną stylistyką.

Zegarki Zeppelin 100 Jahre – od czego się zaczęło?

Nie od dziś wiadomo, że producent bardzo ceni sobie tradycję swojej marki, co chętnie podkreśla w swoich projektach. W końcu patronem zegarków Zeppelin jest Ferdinand Graf von Zeppelin, który zasłynął z projektowania sterowców. Jednak prawdziwą inspiracją dla tej marki była jego dodatkowa działalność, bowiem równocześnie z produkcją sterowców, baron prowadził fabrykę części silnikowych, przekładni i kół zębatych, które stały się charakterystycznym znakiem niektórych modeli zegarków męskich Zeppelin.

Zegarki Zeppelin 100 Jahre – stylistyka lat 20.

Znając przywiązanie marki do swoich korzeni, nie dziwi nas tak szczególna pozycja w asortymencie, będąca ukoronowaniem tradycji Zeppelin. Mowa o wspomnianej kolekcji zegarków Zeppelin 100 Jahre, która została wydana z okazji setnej rocznicy powstania.

Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8670M_3
Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8670M_3

Seria z pewnością należy do wyjątkowych, a dla samej marki ma ogromne znaczenie sentymentalne, ponieważ łączy w sobie wszystko to, z czego zasłynęła przez wiele lat swojej działalności. Czasomierze, które znajdziemy w kolekcji Zeppelin 100 Jahre prezentują charakterystyczną dla lat 20-30 XX wieku stylistykę, którą umiejętnie połączono z nowoczesnymi detalami.

Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8680M_3
Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8680M_3

Zegarki Zeppelin 100 Jahre z grawerem sterowca

Zegarki Zeppelin 100 Jahre bazują na kopertach wykonanych ze stali szlachetnej a także na skórzanych paskach lub meshowych bransoletach. Denko skrywa wygrawerowany sterowiec, a na przykrytej mineralnym lub szafirowym szkiełkiem tarczy widnieje napis 100 Yahre, będący dowodem na to, że mamy do czynienia z serią wyjątkową i limitowaną. Pod szkiełkiem oprócz napisu znajdziemy klasyczna tarczę, a na niej godzinny chronograf, datownik oraz skalę telemetryczną i pulsometryczną. Niektóre zegarki wyposażono w dodatkowe alarmy i wskaźniki innej strefy czasowej.

Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8670_2
Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8670_2

Wnętrza zegarków Zeppelin skrywają najlepszej klasy szwajcarskie mechanizmy kwarcowe Ronda, lecz nie tylko. W tej serii znaleźć można również egzemplarz zasilany mechanizmem automatycznym, co daje możliwość dowolnego wyboru sposobu zasilania, zgodnie z naszymi preferencjami. Poniżej widzimy automatyczny zegarek Zeppelin 100 Jahre nakręcany ruchem nadgarstka.

Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_7654M_5
Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_7654M_5

Limitowana edycja zegarków Zeppelin 100 Jahre to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych kolekcji producenta, która ma szczególną wartość zarówno dla niego samego, jak i długoletnich klientów marki. Producent w tym projekcie uchwycił doskonały balans pomiędzy stylistyką lat 20-tych a nowoczesnymi detalami w postaci chronografów czy skal telemetrycznych. Seria okazuje się być doskonałym pomysłem na prezent dla każdego ceniącego sobie zegarmistrzowski kunszt.

Zachęcamy do zapoznania się z jubileuszową kolekcją Zeppelin 100 Jahre w naszym sklepie Minuta.pl.