Wiosenna niespodzianka marki Doxa. Do każdego zegarka dołączamy prezent

14.04.2019 Promocje

Doxa to jedna z najważniejszych szwajcarskich marek. Jej renoma opiera się nie tylko na znakomicie wykonanych zegarkach, ale też długoletniej tradycji w branży. Ten rok dla producenta jest szczególnie ważny, bo będzie obchodzić jubileusz. Na wiosnę, do każdego zakupionego zegarka otrzymacie prezent.

W 1889 Georges Ducommun otworzył manufakturę zegarków. Nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że 20-letni wówczas zegarmistrz miał już 8-letnie (!) doświadczenie w tworzeniu czasomierzy. Jego oddanie i pasja przerodziły się w unikatowe zegarki, które zaczęły zdobywać uznanie klientów i pozostałej elity szwajcarskich rzemieślników. Co więcej, zyskiwały coraz więcej nagród branżowych na stałe wpisując się w karty szwajcarskiej historii zegarmistrzostwa.

Na sukces marki miały wpływ precyzyjne mechanizmy, nienaganna estetyka, ale też znakomite kontakty z klientami. Jedną z często wspomnianych anegdot jest pokonanie przez Ducommuna dwudziestokilometrowej trasy w zaspach śniegu, tylko po to, aby zleceniodawca otrzymał swój zegarek o czasie.

Zegarek męski Doxa Ethno Automatic 205.10.201.10

Kup teraz

O historii marki Doxa przeczytacie w publikacji “Zegarki Doxa – marki, które musisz znać”. W artykule wspominamy o jej niezwykłych osiągnięciach w powstaniu pierwszych zegarków, które znalazły się na deskach rozdzielczych automobili i przybliżamy historię powstania jednych z najsłynniejszych zegarków nurkowych, ale to nie wszystko.

Zegarki i historia – przełomowe osiągnięcia marki Doxa

Zegarki Doxa stały się przykładem na solidność, niezawodność i umiejętne połączenie innowacyjnych rozwiązań wraz z atrakcyjnym dla oka designem. Trwa to niezmiennie od dekad. Opisując jej historię nie byliśmy, w stanie w tak krótkiej formie, jaką jest artykuł na blogu, przedstawić jej całego dorobku. Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej, marka przygotowała prezent, który dołączymy do każdego zakupionego u nas zegarka.

Książka o historii marki Doxa

Książka przedstawiająca historię marki to spora gratka dla miłośników czasomierzy z duszą. Opisano w niej największe osiągnięcia producenta, które jednocześnie były kamieniami milowymi branży zegarmistrzowskiej. Wśród nich było stworzenie zegarka z 8-dniową rezerwą chodu, produkcja czasomierzy na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, wojska i lotnictwa, ale też sukcesy na polu nowoczesnych projektów, które stały się częścią historii designu. Jej sporym atutem są przepiękne ilustracje, które obrazują opisywane dokonania.

Jeśli szukacie zegarka, który zachwyci was nie tylko pod względem wykonania, ale też bogatej historii, która kryje się w jego tle, zobaczcie propozycje marki Doxa w naszym sklepie. Dołączona książka będzie cennym upominkiem, który pozwoli spojrzeć na markę od zupełnie innej strony.