Zaczynamy święta! O której godzinie wypatrywać pierwszej gwiazdki i kiedy wręczać prezenty?

24.12.2018 Ciekawostki

Wigilia Bożego Narodzenia to szczególny wieczór, pełen ciepła, radości, spokoju i prezentów. Cieszymy się, że w tym roku również byliśmy dla was inspiracją. Teraz jest dobry moment, aby się zatrzymać i cieszyć się świętami.

Jest nam niezmiernie miło, że co roku wracacie do nas kupić te najcenniejsze świąteczne prezenty. Bez względu na to czy kupiliście je online, czy osobiście, wiemy, że trafią do najważniejszych dla was osób i to cieszy nas jeszcze bardziej. Jesteśmy dla was już od 15 lat!

Chcemy wam życzyć spokojnych, radosnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Pełnych uśmiechu, wzruszeń i satysfakcji, że po trudnym przedświątecznym okresie, wreszcie możecie usiąść wśród bliskich i cieszyć się tym niezwykłym wieczorem i następujących po nim dniach relaksu i dobrego jedzenia.

Wigilia z zegarkiem w ręku

Nie bylibyśmy sobą, jeśli nie dodalibyśmy trzech groszy o mierzeniu czasu, więc jeśli chcecie usiąść do Wigilii zgodnie z tradycją, to tym razem nie patrzcie na zegarek, a w niebo wypatrując pierwszej gwiazdki.

Co prawda, pogoda dziś nie jest najlepsza na obserwację zmian na nieboskłonie, ale spodziewajcie się jej w okolicach 16.00-17.00. Jako pierwsze pojawią się gwiazdy Wega (na zachodzie, 45 stopni nad horyzontem) i Kapella (na północnym wschodzie 30 stopni nad horyzontem). Prezenty w Polsce tradycyjnie wręczamy tuż po kolacji wigilijnej, a nie o północy czy w poranek pierwszego dnia świąt.

prezenty z minuta.pl

Cześć z was znajdzie pod choinką coś kupionego u nas, a jeśli spodziewacie się gotówki, to jeszcze nic straconego, bo tuż po świętach możecie wybrać wyjątkowy prezent “poświąteczny” 😉 Dla tych z was przygotowujemy publikacje o najlepszych zegarkach i biżuterii w różnych przedziałach cenowych.

Niecierpliwców zapraszamy do naszej zakładki na blogu – Prezenty. Tam znajdziecie nasze przedświąteczne zestawienia, w tym świąteczne poradniki zakupowe, sporo inspiracji i rewelacyjnych zegarków, które sprawią wam wiele radości.

Jeszcze raz – najlepszego!
Zespół Minuta.pl