Zalety Casio G-Shock – 5 argumentów, które przekonają każdego w 10 minut

25.01.2019 Zakupy

Postanowiliśmy w szybkim zestawieniu zebrać zalety Casio G-Shock, które mają znaczenie przy wyborze zegarka. Większość z was je doskonale zna, ale ci, którzy jeszcze nie wybrali dobrego, sportowego czasomierza, muszą poznać atuty tej marki.

Casio G-Shock zawojowały świat stając się jednymi z najczęściej wybieranych zegarków sportowych na świecie. Znaczenie miało kilka cech, które sprawiły, że marka zaczęła wyróżniać się na tle innych, między innymi wytrzymałość, wszechstronność, wygoda i bardzo wysoka jakość.

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem jednego z modeli G-Shock, a nie czujecie się do końca przekonani, musicie zobaczyć nasze zestawienie. Te argumenty przekonają was, że wybór zegarka z tej kolekcji to doskonała decyzja.

Czas start.

Wytrzymałość

Podnoszona w pierwszej kolejności, bo niewiele zegarków na rynku jest w stanie zaoferować klasę wytrzymałości Casio G-Shock. Warto sięgnąć do historii marki i twórcy tej serii – Kikuo Ibe, który postanowił stworzyć najmocniejszy czasomierz na rynku zegarmistrzowskim. Pierwszym pomysłem było zbudowanie zegarka z miękkiego materiału, ale jego mechanizm ulegał uszkodzeniu, pomimo zastosowanych materiałów.

Rozpoczęły się intensywne testy, które polegały na zrzucaniu zegarków z wysokości 3. piętra siedziby Casio i badaniu zniszczeń, jakie spowodował upadek. Dopiero konstrukcja inspirowana piłką do gry przyniosła oczekiwane efekty.

Zegarek męski Casio G-Shock Mudmaster GWG-100-1AER

Kup teraz

Podczas eksperymentów, czasomierze G-Shock wielokrotnie spadały z dachów budynków z coraz większych wysokości. Były też poddawane próbie wody, błota i piasku. Dało to gwarancję, że zegarek przetrwa najbardziej ekstremalne sytuacje. Po dwóch latach intensywnych prac, Kikuo Ibe mógł przedstawić światu niezniszczalny zegarek, który był odporny na wstrząsy i upadki.

Od tego czasu minęło 35-lat, w czasie których jeden z zegarków Casio G-Shock trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej wytrzymały zegarek na świecie.

Funkcjonalność

Za pracę zegarków odpowiada mechanizm kwarcowy, który jest najlepszym wyborem dla modeli o charakterze survivalowym – jest w stanie przetrwać znacznie więcej niż zegarki mechaniczne. Pozwala też na zastosowanie wielu przydatnych funkcji. Wśród nich znajdziemy czas światowy, stoper, timer, chronograf, alarm z drzemką, kalendarz oraz wodoszczelność sięgającą 20 ATM.

Oczywiście to nie wszystkie zalety Casio G-Shock, bo marka ma sporo więcej do zaoferowania, czego najlepszym dowodem jest Limitowana edycja Casio G-Shock Frogman GWF-D1000B-1LTD.

Zegarek męski Casio G-Shock Frogman Limited Edition GWF-D1000B-1LTD

Kup teraz

Niektóre modele zostały wyposażone w Wavereceptor – system regulacji czasu poprzez fale radiowe czy technologię Solar Power – umożliwiającą dostarczanie energii ze światła.

Ale to też nie wszystko. Wszechstronność tych zegarków stała się już niemal kultowa, więc zanim zdecydujecie się na któryś z modeli, zapoznajcie się nie tylko z edycjami limitowanymi, ale również klasyką gatunku czy modelami hybrydowymi G-SQUAD, umożliwiającymi połączenie zegarka z telefonem poprzez moduł Bluetooth.

Zegarek męski Casio G-Shock G-Squad Bluetooth GBA-800-9AER

Kup teraz

Stosunek ceny do jakości

Zalety Casio G-Shock są oczywiste. Z jednej strony mówimy o olbrzymiej wytrzymałości, która sprawiła, że modele wykorzystywane są przez służby mundurowe, z drugiej strony o funkcjonalności, która może spełnić wszystkie wymagania stawiane zegarkom sportowym o specjalistycznych cechach. Można więc przypuszczać, że ich ceny będą osiągać niewyobrażalne pułapy, a jednak marka znakomicie sobie z tym poradziła, oferując zegarki z kategorii premium oraz propozycje wymagające mniejszego budżetu.

Jednocześnie cały czas zachowuje niesamowity stosunek jakości i ceny, bo bez względu na kolekcję, wszystkie posiadają wspomniane cechy – są odporne na działanie wody, funkcjonalne i wytrzymałe. Zegarek Casio G-Shock kupicie już od 400 zł. Cena poszczególnych modeli wzrasta proporcjonalnie do zastosowanych innowacji, w tym zasilania solarnego czy kontroli radiowej.

Zegarek męski Casio G-Shock Standard Analog-Digital GA-100-1A4ER

Kup teraz

Sportowy i męski design

Za zaletę Casio G-Shock można uznać charakterystyczny styl i sportowy wygląd zegarków, co nie zawsze spotyka się z przychylną opinią. Co ciekawe, ich design krytykują głównie ci, którzy G-Shoków nigdy nie posiadali, więc nie byli w stanie docenić ich solidnej konstrukcji, która całkiem nieźle prezentuje się na męskim nadgarstku.

Doceniają je za to mężczyźni, którzy preferują zegarki zwracające na siebie uwagę i pasujące do sportowego stylu. Tym bardziej, że marka chętnie odświeża koperty, oferuje bogatą i odważną kolorystykę, chętnie bawi się detalem i architekturą tarczy. Jeśli przyjrzycie się uważnie, dostrzeżecie wizualne zalety Casio G-Shock – każdy element został gruntownie przemyślany i idealnie wkomponowany w design tarczy.

Zegarek męski Casio G-Shock Mudmaster GG-1000-1A5ER

Kup teraz

Komfort użytkowania

Czasomierze z tej serii są wyposażone w paski z tworzywa, które nie krępują ruchów i idealnie przylegają do nadgarstka. Znaczenie mają również zapięcia, które zabezpieczają przed przemieszczaniem się zegarka w trakcie użytkowania, a także uniemożliwiają jego zagubienie.

Wcześniej omówione zalety Casio G-Shock mają także wpływ na jego komfortowe użytkowanie. Przed chwilą wspominaliśmy o bardzo przemyślanych kompozycjach tarcz, a to również ma znaczenie. W tym miejscu warto podkreślić, że pomimo wielu funkcji i subtarcz, wszystkie wskazania są czytelne i pozwalają na szybką kontrolę. Dodatkowo, przyciski funkcji są rozmieszczone w taki sposób, żeby użytkownik nie miał problemu z ich obsługą.

Zegarek męski Casio G-Shock Professional Rangeman GW-9400-1ER

Kup teraz

Nie da się zaprzeczyć, że marka jest wyjątkowa pod każdym względem i nie ma takiego miesiąca, w którym nie byłoby w naszych bestsellerach nawet jednego modelu G-Shock. Znaczenie ma wysoka klasa wykonania, odporność i bardzo przystępne ceny, które sprawiają, że zegarki są w zasięgu każdego. Tym bardziej dziwi nas fakt, że niektórzy nadal kupują podróbki, które nie są w stanie zaoferować ułamka tego, co oryginały.

Przedstawiliśmy wam najważniejsze zalety Casio G-Shock, teraz zachęcamy do zapoznania się z innymi modelami marki, bo czeka na was sporo interesujących zegarków.