Czy można kupić zegarek automatyczny za mniej niż 800 zł? Pewnie, że tak. Zobaczcie sami

07.05.2018 Zakupy

Za ich sukcesem stoi kilka powodów, ale głównie wygoda – nie wymagają zasilania baterią ani nakręcania. Jeśli jesteście przekonani, że zegarek automatyczny za mniej niż 800 zł to bajka, to zobaczcie te modele.

Czasomierz napędzany ruchem nadgarstka jest wyjątkowy. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że wielu mężczyzn poszukuje właśnie takich modeli. Oczywiście doskonałe mechanizmy muszą iść w parze z ceną, ale jest kilka znanych marek, które oferują doskonałą jakość, świetne mechanizmy i do tego mieszczą się w skromniejszym budżecie.

Czas odrzucić myśl, że za dobry automat trzeba słono zapłacić, bo wcale tak nie jest i udowadniają to Citizen, Seiko, Orient i Lorus.

Zegarek męski Citizen Mechanical NH8389-88LE

Kup Teraz

Zalety mechanizmu o naciągu automatycznym

W artykule “Jaka jest różnica pomiędzy naciągiem automatycznym a manualnym? Który z mechanizmów jest lepszy?” wskazaliśmy najważniejsze cechy obydwu tych mechanizmów. Porównaliśmy wady i zalety, i doszliśmy do wniosku, że wygoda jest najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że klienci sięgają po zegarki automatyczne.

Ruch nadgarstka napędza sprężynę i nakręca zegarek za nas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy mogą nie pamiętać o nakręcaniu koronką, jak przy zegarkach mechanicznych o naciągu ręcznym. Tym bardziej, że w przypadku automatu jest to nawet niewskazane.

Sporym atutem tego typu mechanizmu jest rezerwa chodu, która wynosi nawet 42 godziny, więc czasomierz może spokojnie ten czas spędzić w bezruchu i bez szkody dla naszego czasu. A nawet jeśli stanie, na rozruch nie trzeba długo czekać.

Zegarek męski Orient Multi Year Calendar FEU07005WX

Kup teraz

Jeden zegarek do wszystkiego

To również doskonała opcja dla mężczyzn, którzy regularnie noszą tylko jeden zegarek. Taki mechanizm jest gwarancją niezawodności i trwałości. Wystarczy raz na trzy lata poddać go konserwacji, a to nie powinno stanowić dużej trudności.

Dlaczego o tym wspominamy? Bo każdy zegarek mechaniczny powinien być od czasu do czasu sprawdzony i wyczyszczony. Tak również jest z bardzo drogimi automatami, więc różnica w cenie nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Odpowiednia konserwacja sprawi, że będziecie się nim cieszyć naprawdę długie lata.

Zegarek męski Lorus Classic RL425AX9G

Kup teraz

Modele, o których wspominamy są na tyle uniwersalne, że dopasują się do różnych okoliczności. Zegarki automatyczne to nie tylko eleganckie czasomierze, ale również casualowe czy sportowe o naprawdę dużej wodoszczelności pozwalającej na pływanie, a nawet nurkowanie. I wszystko to poniżej 800 zł.

Zegarek męski Seiko Sports SNZG15K1

Kup teraz

Byli tacy, którzy wróżyli im koniec

Zegarki automatyczne i manualne mały czasowe trudności, które szczęśliwie zostały pokonane. Głównymi winowajcami były tańsze zegarki kwarcowe, elektroniczne, a nawet smartwatche. Na szczęście nic z tych proroctw się nie spełniło i wygląda na to, że przetrwają każde tąpnięcie rynku. Rzeczywiście sprzedaż drogich czasomierzy się osłabiła, ale w przeciągu kilku następujących po sobie lat, okazało się, że zagrożenie to wcale nie jest tak poważne jak sądzono, a miłośnicy zegarków nadal poważnie się nimi interesują.

Obecnie zegarki automatyczne powracają do łask. Po pierwsze dlatego, że ich noszenie świadczy o prestiżu właściciela, a po drugie dlatego, że producenci odkryli, że muszą dostosować się do potrzeb rynku i zmniejszyć swoje oczekiwania finansowe wobec klientów. To wszystko sprawiło, że znaczące marki, takie jak Citizen, Seiko, Orient czy Lorus wyprodukowały zegarki o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Jak sami widzicie, zakup zegarka automatycznego nie musi wiązać się ze znacznymi wydatkami. W zamian otrzymacie naprawdę dobry czasomierz z duszą.

Wszystkich zainteresowanych zegarkami automatycznymi, zapraszamy do obejrzenia innych modeli z tym mechanizmem. Życzymy udanych zakupów 🙂