Zegarek Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER – zasilanie solarne, radiowa kontrola czasu i wiele więcej

06.08.2019 Zakupy

Jeśli myślicie, że zegarki wykonane ze złota to jedynie domena szwajcarskich zegarmistrzów, to musimy was zaskoczyć. Takie czasomierze pojawiły się w ofercie Casio G-shock w 2015 i w 2019 roku. Teraz przedstawiamy dla nich alternatywę – Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER, który kosztuje znacznie mniej.

Marka Casio G-Shock pierwszy zegarek ze złota przedstawiła w 2015 roku, podczas Baselworld. Była to złota wersja modelu GW-5000-1JF. Twórca pierwszego G-Shocka, Kikuo Ibe, w trakcie jubileuszu w poprzednim roku, ujawnił, że projekt tworzenia zegarków ze złota był potajemnie kontynuowany, a nowy czasomierz ma stać się przykładem luksusowego modelu, który będzie równie odporny, jak cała kolekcja G-Shock.

Z okazji 35-lecia marka postanowiła powtórzyć sukces limitowanej edycji zegarka i w ramach kontynuacji Dream Project, zaproponowała zegarek Casio G-Shock G-D5000-9JR. Jego premiera jest głośnym wydarzeniem, które odbiło się echem w całej branży zegarmistrzowskiej. To jedynie 35 egzemplarzy na 35 lat marki. W lutym tego roku udostępniono pełną specyfikację Casio G-Shock G-D5000-9JR i podano jego cenę.

Zegarek wygląda jak sztabka złota i nie ma się czemu dziwić, ponieważ wszystkie elementy wykonano z 18-karatowego kruszcu, więc jeśli macie do dyspozycji 70 000 $ (w przybliżeniu 265 000 zł!), to może stać się wasz. Model Solid Gold to najwyższa możliwa próba złota, która mogła zostać użyta w produkcji G-Shocka, ponieważ czyste złoto, czyli 24-karatowe, było zbyt miękkie, aby utrzymać właściwości, z których słynie marka, czyli odpornosci na uderzenia i uszkodzenia.

Przedsprzedaż zostanie uruchomiona 15 maja w Japonii. Co więcej, zegarki trafią do swoich właścicieli dopiero w grudniu 2019 roku. To nawet bliżej 37 rocznicy marki, niż 35, ale wyliczenia odłóżmy na bok. Jeśli jesteście fanami Casio G-Shock i zależy wam na jubileuszowym egzemplarzu, to warto zainteresować się tematem wcześniej, bo Casio ma to do siebie, że tego typu modele sprzedają się na pniu.

Casio G-Shock G-D5000-9JR
Casio G-Shock G-D5000-9JR 18-karatowe złoto

Tańsza alternatywa, czyli Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER

Jeśli nie interesuje was zegarek o równowartości mieszkania, to najwyższa pora przedstawić dobrą alternatywę, której nie brakuje nic, oprócz złotego kruszcu. Czasem porównujemy zbliżone do siebie zegarki, jednak pierwszy raz pokażemy alternatywę w obrębie jednej marki. Mowa o zegarku Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER, który pojawił się w sprzedaży i dostępny jest na polskim rynku. Powiedzmy, że za równowartość złotego Casio G-Shock G-D5000-9JR możecie kupić 98 egzemplarzy Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER. Zobaczcie, jak prezentują się w bezpośrednim porównaniu.

Z lewej GMW-B5000GD-9ER, z prawej złoty G-D5000-9JR
Z lewej GMW-B5000GD-9ER, z prawej złoty G-D5000-9JR

Chciałoby się rzec, że skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać, ale delikatne różnice w modelach znajdziecie. Pierwszą z nich i najbardziej znaczącą jest zastosowany materiał. Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER został wykonany z nierdzewnej stali pokrytej PVD w kolorze żółtego złota. Jednak, jak przystało na G-Shocka, najważniejsze są funkcje i możliwości zegarka. To, że każdy z nich jest wytrzymały, to oczywistość, ale łączy je również bogata funkcjonalność.

Co może nam zaproponować Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER? Jak sama nazwa wskazuje – możliwość połączenia zegarka z telefonem za pośrednictwem technologii Bluetooth i dedykowanej aplikacji, która pozwala na korzystanie z niektórych funkcji i zbiera informacje bezpośrednio z zegarka. Jak mogliśmy się spodziewać, jest również opcja lokalizacji telefonu za pośrednictwem czasomierza.

Aplikacja Casio G-Shock

Wavereceptor, Tough Solar i sportowe funkcje

Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER został wyposażony w mechanizm kontrolowany drogą radiową. Wavereceptor pozwala aktualizować czas na podstawie sygnału z zegara atomowego, którego nadajniki rozmieszczone są w różnych lokalizacjach, między innymi w Europie, USA, Japonii i Chinach. Dodatkowo aktualizuje czas zimowy i letni oraz koryguje czas lokalny. Takie możliwości, wraz z funkcją Bluetooth, wymagają solidnego zasilania, dlatego w Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER pojawiła się również technologia Tough Solar, która pozwala na zasilanie akumulatora za pomocą światła. Panele słoneczne ukryte są na tarczy.

Trzy fantastyczne technologie w jednym urządzeniu mają wpływ na cenę, ale przypomnijmy – jest 100 razy tańszy niż Casio G-Shock G-D5000-9JR. Co więcej? Pozostałe funkcje znane są miłośnikom G-Shocków, więc nie mogło zabraknąć chronografu o dokładności do 1/100 sekundy, timera o maksymalnej długości pomiaru wynoszącej 24 godziny, 5 alarmów i kalendarza.

Zegarek męski Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER

Kup teraz

Koperta została zamknięta mineralnym szkłem, które często pojawia się w zegarkach sportowych – jest odporniejsze na uderzenia w stosunku do innych szkieł oferowanych w branży zegarmistrzowskiej. Na uwagę zasługuje też spora wodoszczelność sięgająca 20 ATM, co pozwala na nurkowanie z aqualungiem.

Trzeba przyznać, że ten model jest dość śmiały, chociaż G-Shocki słyną z wyrazistego designu. Z pewnością jego nietypowy wygląd przyciąga wzrok i znajdą się mężczyźni, którzy będą chcieli mieć któryś z tych egzemplarzy w swojej kolekcji.

Jeśli chcecie obejrzeć go na żywo, zapraszamy do naszego butiku przy ul. Grójeckiej 194/25D w Warszawie. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi zegarkami Casio G-Shock, ponieważ w ofercie znajduje się ponad 100 modeli w różnej rozpiętości cenowej i w bogatej kolorystyce, chociaż złoty jest tylko jeden – Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER.

 Casio G-Shock Bluetooth GMW-B5000GD-9ER