Zegarek dla alergika – tytanowe czasomierze do 800 zł

08.04.2018 Zakupy

Przez uczulenie nie możesz nosić biżuterii i zegarków? Wcale nie musisz z nich rezygnować. Zarówno biżuteria, jak i zegarek dla alergika to bardzo prosta sprawa.

Czym jest alergia na metale i jak się objawia?

Alergie na metale są dość powszechne i dotyczą prawdopodobnie około 60 milionów Europejczyków. Nic dziwnego, że rynek biżuterii antyalergicznej mocno się rozwija, a firmy oferują coraz lepsze rozwiązania, które mają zabezpieczyć alergików przed nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi objawami.

Mogą do nich należeć zaczerwienienia, wysypki, świąd skóry, uczucie pieczenia, a nawet złuszczanie się naskórka i powstawanie pęcherzy. Brak odpowiedniej reakcji, może z czasem zaostrzyć objawy, a nawet prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych skóry.

Zegarek damski Boccia Titanium 3249-01

Kup teraz

Tani zegarek to zły zegarek

Reakcje alergiczne zdają się iść ramię w ramię z niską ceną wyrobu. Prawdopodobnie dlatego dotykają częściej kobiet niż mężczyzn, którzy zdecydowanie rzadziej wybierają biżuterię i zegarki z tańszego, chińskiego rynku.

Nieznany skład metalu i niepewne pochodzenie czasomierza, może skutkować podrażnieniami skóry. Trzeba pamiętać, że wszystkie tanie zegarki zawierają domieszki metali, na które alergia może być naprawdę uciążliwa, w tym nikiel – najpowszechniejszy alergen kontaktowy. Co więcej, częste używanie takiej biżuterii może ten stan zaostrzyć i nawet krótkotrwały kontakt zakończy się wystąpieniem ostrej odpowiedzi ze strony organizmu. Zegarek dla alergika nie może pochodzić z niepewnego źródła.

Zegarek męski Bering Titanium 11741-879

Kup teraz

Tytan – metal doskonały

Alergie na tytan zdarzają się niezwykle rzadko, ponieważ pozostaje on całkowicie obojętny dla organizmu. Jest nietoksyczny, więc stał się jednym z najchętniej wykorzystywanych metali w medycynie i stomatologii. Od kilkunastu lat jest również obecny w branży jubilerskiej, a zegarki z tytanu z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale na dużą wytrzymałość, lekkość i właściwości antykorozyjne.

Przy zakupie zegarka dla alergika, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy: czy z tytanu wykonana jest koperta, dekiel i bransoleta. W wielu zegarkach do produkcji bransolet wykorzystuje się stal szlachetną, na którą reakcje alergiczne występują również stosunkowo rzadko, ale mogą się zdarzać. W takim wypadku warto rozważyć zakup zegarka na skórzanym lub materiałowym pasku.

Zegarek damski Obaku V133STBST

Kup teraz

Tytanowe zegarki w ofercie minuta.pl

Wśród marek, które chętnie wykorzystują ten materiał jest Bering i Boccia Titanium. Obydwie mają bardzo szeroką ofertę zegarków dla kobiet i mężczyzn. Ale podobne modele znajdziemy również w propozycjach firm, takich jak: Obaku, Citizen, Traser, Junghans, Orient.

Zapraszamy, do zapoznania się z innymi tytanowymi zegarkami w naszym sklepie.