Zegarek godny fanki Aquamana – Vostok Europe Undine

20.12.2018 Zakupy

Wczoraj odbyła się premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2018 roku – Aquaman, a my na nowo odkrywamy zegarki Vostok Europe Undine – modele dedykowane kobietom kochającym wodę.

Nawet ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć nowej produkcji Warner Bros. Pictures wiedzą, że nasze skojarzenie nie jest zbyt daleko idące, bo zwiastuny podpowiadały, że spora część akcji dzieje się na znacznych głębokościach.

W tym wypadku każdy model Vostok Europe Undine sprawdziłby się doskonale, a nasze spostrzeżenia nie wynikają jedynie z fascynacji zegarkami.

Legenda o wodnej nimfie

Zegarki Vostok Europe Undine czerpią inspirację od wodnych boginek, które zamieszkiwały jeziora i rzeki. Te przepiękne i długowłose nimfy pojawiły się w mitologii bałtyckiej i niemiecko-skandynawskiej, a nazwa Undinė pochodzi ze starożytnego języka indoeuropejskiego od słowa unduo (woda).

Zegarek damski Vostok Europe Undine VK64-515A526

Kup teraz

Boginki ukazywały się w blasku księżyca i tańcząc wabiły niczego niespodziewających się mężczyzn, którzy mieli dołączyć do nich w wodzie. I ta legenda uderzająco przypomina wszystkie bardziej znane opowieści o syrenach, ale odyny stały się również bohaterkami naszych rodzimych utworów, między innymi Świtezianki i Rybki Adama Mickiewicza.

Marka Vostok Europe nawiązała do tej legendy w swoich projektach zegarków i można zobaczyć to już na pierwszy rzut oka, bo czasomierze wyglądają niezwykle kusząco. Znajdziemy w nich sporo nawiązań do symboliki wody, między innymi giloszowane tarcze i subtelną kolorystykę. Jeśli mielibyśmy wskazać zegarki, które tak idealnie oddają fascynację wodą, to Vostok Europe nie ma tutaj konkurencji.

Zegarek damski Vostok Europe Undine VK64-515B527

Kup teraz

Zegarki damskie Vostok Europe Undine

Nie jest tajemnicą, że ambasadorką tej serii jest Danai Varveri, która jest mistrzynią świata w nurkowaniu. Sławę przyniosło jej zanurzenie na 40 metrów bez ciężarków, płetw i maski, które wykonała w zaledwie 71 sekund. Marka wybrała ją do kampanii reklamowej dla całej serii zegarków Vostok Europe Undine.

Tak odważna, aktywna i przepiękna sportsmenka stała się idealną ambasadorką dla równie ekstremalnych zegarków dla kobiet.

Zegarek damski Vostok Europe Undine VK64-515A524

Kup teraz

Wiemy już, że dbałość o estetykę stoi na najwyższym poziomie, ale nie wolno zapomnieć o tym, że to również znakomite sportowe zegarki, które dedykowane są ekstremalnym sytuacjom. Wytrzymałość tych modeli pozwala na naprawdę dużo. Oczywiście pierwszą najważniejszą cechą jest spora wodoszczelność na poziomie 20 ATM, która pozwala na nurkowanie z aqualungiem.

Wyposażono je również w pasek z miłego w dotyku tworzywa, które jest całkowicie obojętne na działanie wody. Wśród funkcji znajdziecie dyskretny datownik na godzinie 6 i chronograf, który pozwala na mierzenie czasu podczas aktywności sportowych.

Zegarek damski Vostok Europe Undine VK64-515A523

Kup teraz

Jak widzicie zegarki są naprawdę unikatowe. Z jednej strony mamy do czynienia ze znakomitą jakością, wykonaniem, trwałością materiałów i wytrzymałością, z drugiej strony z pięknym designem, który przywołuje sporo symboliki wody.

Z tego powodu dedykowane są kobietom, które kochają sport i mają wysokie oczekiwania wobec zegarków sportowych. Tak atrakcyjny wygląd z pewnością nie ujdzie uwadze miłośniczkom pływania i nurkowania.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi zegarkami damskimi Vostok Europe Undine.