Zegarek na Dzień Dziadka – poradnik zakupowy

17.01.2019 Prezenty

Dzień Dziadka już za niecały tydzień, więc najwyższa pora wybrać najlepszy z możliwych prezentów. Zegarek na Dzień Dziadka znajduje się na liście tych najbardziej praktycznych i jednocześnie atrakcyjnych wizualnie.

Sporo osób uważa, że naręczny zegarek to relikt przeszłości, ale na szczęście nadal pozostają w mniejszości. I o ile kobiety noszą zegarki w zależności od potrzeb, tak mężczyźni muszą mieć przynajmniej jeden czasomierz, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Posiadanie zegarka staje się przyjemną koniecznością. Jeszcze milszą, jeśli chcemy taki wręczyć w formie prezentu. Zegarek na Dzień Dziadka może stać się upominkowym strzałem w dziesiątkę. Przed wami najbardziej praktyczne i eleganckie modele dla dojrzałego mężczyzny.

Zegarek męski Doxa Challenge 215.10.101.01

Kup teraz

Dzień Dziadka – krótka historia

Historię ustanowienia Dnia Babci opisaliśmy w publikacji “Zegarek na Dzień Babci – poradnik zakupowy”, więc jeśli jesteście ciekawi, w jakich okolicznościach pojawił się w Polsce, zapraszamy do lektury.

Dzień Dziadka ustanowiono znacznie później, bo wpisano go do oficjalnego rejestru świąt dopiero w 1981 roku. Według wielu źródeł, pomysł uczczenia dziadków przywędrował do Polski z USA, gdzie święto to jest wspólne, jednak w Polsce dni te rozdzielono na 21 i 22 stycznia.

Zegarek męski Orient Automatic FAB0B004W9

Kup teraz

Na świecie Dzień Dziadka przypada na różne miesiące w roku. Począwszy od USA, gdzie Dzień Dziadków jest ruchomy, a Amerykanie obchodzą go po święcie pracy. W Brazylii Dzień Dziadka świętuje się 26 lipca, a w Meksyku w czerwcu. Bez względu na to, kiedy jest obchodzony, ma międzynarodowe znaczenie.

Zegarek na Dzień Dziadka – nasze propozycje

Jaki powinien być zegarek dla dziadka? Na pewno klasyczny i przejrzysty. Warto zastanowić się nad zakupem czasomierza, którego tarcza będzie czytelna, bez zbędnych dodatków i zdobień. W przypadku osób starszych, to właśnie łatwość w odczytaniu informacji z czasomierza ma kluczowe znaczenie, więc znakomitym pomysłem będą takie modele, które zostały wyposażone w arabskie indeksy o wyraźnym kontraście z kolorem tarczy.

Zegarek męski Casio Classic MTP-1303L-7B

Kup teraz

Na męskim nadgarstku znakomicie prezentują się zegarki na skórzanym pasku i mają kilka dodatkowych zalet. Są bardzo komfortowe w noszeniu, ponieważ są lekkie i stabilnie przylegają do skóry.

Citizen to przykład linii czasomierzy, które zachwycają swoim ponadczasowym wyglądem, a dzięki zastosowaniu technologii Eco-Drive, nie wymagają wymiany baterii. Nawet krótka ekspozycja na światło, zapewnia ich nieprzerwaną pracę. Promienie przenikają przez tarczę i zasilają specjalną komórkę, która zasila mechanizm wysokiej jakości. To gwarantuje, że będą doskonale się sprawdzać przez długi czas bez konieczności serwisowania.

Zegarek męski Citizen Radio Controlled AS2050-87E

Kup teraz

W modelu od Citizen znaczenie ma również duży datownik, który w czytelny sposób dostarcza informacji i jednocześnie nie zaburza odczytu wskazań godzin. Citizen ma jeszcze jedną zaletę – dzięki synchronizacji czasu za pomocą fal radiowych kontroluje poprawność wskazań, nawet przy zmianie czasu z letniego na zimowy i podczas zmian stref czasowych.

Poniżej przedstawiamy jeden z modeli Roamer z kolekcji Windsor. To zegarek wyprodukowany przez znaną i cenioną szwajcarską markę. Wyróżnia go znakomity design, czytelne wskazania czasu i indeksy w stylu rzymskim. Kopertę zawieszono na pasku tłoczonym na krokodyli wzór. Trzeba przyznać, że jego klasyczna forma wygląda szykownie i atrakcyjnie, więc spodoba się wymagającemu mężczyźnie.

Zegarek męski Roamer Windsor 706856_41_12_07

Kup teraz

Przypominamy, że Dzień Dziadka w Polsce obchodzimy 22 stycznia, więc zostało bardzo mało czasu na zakup idealnego prezentu. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane przez nas modele, spodobają się każdemu dojrzałemu mężczyźnie.

Jeżeli to dla was za mało i chcecie wybrać inny zegarek na dzień Dziadka, zapraszamy do sklepu Minuta.pl, gdzie znajdziecie kolejne propozycje klasycznych i wyjątkowych czasomierzy.