Zegarek z duszą

23.10.2022 Zegarki

To prawda, że nowoczesne zegarki zachwycają technologią i funkcjonalnością. Ale w zegarkach w starym stylu jest coś takiego, co trudno ubrać w słowa i trudno opisać. Niektórzy mówią, że to zegarki z duszą.

Oczywiście nie ma co porównywać nowoczesnych zegarków sportowych i klasycznych czasomierzy. Mają zupełnie inne przeznaczenie, inną budowę, ba, inny mechanizm działania. Ale już o porównanie z modnymi zegarkami casualowymi jest dużo łatwiej.

I te klasyczne, i te nowoczesne mogą być kwarcowe lub automatyczne, z paskiem lub bransoletą, z szafirowym szkłem lub mineralnym – czyli w sumie dość podobnie, niemal identycznie.
Jednak w zegarkach w stylu retro znajdziemy coś, czego trudno szukać w modnych zegarkach na co dzień. Czy to jakiś element cyferblatu, czy może krój indeksu, a może koronka z boku koperty – trudno powiedzieć. Jest to jednak coś takiego, co pozwala już na pierwszy rzut oka powiedzieć o zegarku, że ma on duszę.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 41701.682.6.032
Zegarek męski Delbana Fiorentino 41701.682.6.032

I żeby było jasne – nie mamy nic przeciwko nowoczesnym zegarkom, takim jak na przykład Delbana Fiorentino. Łączy ona klasyczną prostotę i minimalizm z modną stalową bransoletą i wyrazistym czytelnym indeksem. Tu nie ma żadnych starodawnych zawijasów, nie ma koloru starego złota – jest przejrzyście i oszczędnie.

Zegarek, który łączy dwa światy

Zegarek męski Delbana Locarno 41601.714.6.032
Zegarek męski Delbana Locarno 41601.714.6.032

Model Delbana Locarno wygląda z jednej strony casualowo, nawet może nieco sportowo, ale z drugiej strony może kojarzyć się z zegarkami z ubiegłego wieku. I słusznie. Seria Locarno wzorowana jest na modelach z lat 70 XX wieku.
Dzięki temu miejski i codzienny styl czasomierza zyskuje nieco starodawnej elegancji.

Zegarek męski Delbana Rotonda 41603.722.6.039
Zegarek męski Delbana Rotonda 41603.722.6.039

A czy w zegarku Delbana Rotonda także widzicie nowoczesny styl i klasyczną elegancję? To naprawdę wyjątkowy model – nie tylko dlatego, że jest jubileuszowym zegarkiem zaprojektowanym z okazji rocznicy powstania marki.
Ten model łączy w sobie nowoczesne rozwiązania i ma zdecydowanie duszę starych czasomierzy – projektanci sięgnęli bowiem po wzorce z lat 50. XX wieku.

Zegarek męski Citizen Leather BM7460-11E
Zegarek męski Citizen Leather BM7460-11E


Również i zegarek Citizen Leather to połączenie dwóch światów. Nowoczesny kwarcowo słoneczny mechanizm EcoDrive pozwala na ładowanie zegarka z każdego źródła światła. Prosta forma tarczy, gruby słupkowy indeks i stosunkowo duża koperta mogą zaś przypominać stare, bardzo tradycyjne zegarki dla mężczyzn.

Oczywiście zawsze można postawić na czasomierz w 100% vintagowy, taki jak na przykład Orient Bambino.

Zegarek męski Orient Bambino FAC00002W0
Zegarek męski Orient Bambino FAC00002W0

W nim praktycznie wszystko wygląda, jak wyciągnięte z ubiegłego wieku, jakby projektanci chcieli pokazać “Tak właśnie kiedyś, dawno dawno temu, prezentowały się eleganckie zegarki męskie”.

Zegarki w stylu retro mają w sobie coś urzekającego, coś niepowtarzalnego, coś wyróżniającego. Jeśli szukasz takiego zegarka z duszą, to koniecznie zobacz ofertę Minuta.pl. Zapraszamy, przekonaj się, jakie cuda u nas możesz znaleźć.