Zegarek z okrągłą tarczą – styl marki Bauhaus

29.06.2021 Zegarki

Szukasz tradycyjnego zegarka z okrągłą tarczą? Cenisz klasyczny wygląd czasomierza? Potrzebujesz eleganckiego dodatku do stroju? Rozwiązaniem są zegarki marki Bauhaus, które łączą w sobie dwa światy – niemiecką niezawodność oraz wyjątkowy i niepowtarzalny styl.

Nie możemy Wam przybliżyć samych zegarków bez wspomnienia, choćby ogólnie, czym jest styl Bauhaus. Poznanie historii i idei pozwoli zrozumieć, czym są zegarki tej marki, dlaczego wyglądają tak, a nie inaczej, jakie jest ich pochodzenie i jaka wizja za tym stoi.

Styl Bauhaus, czyli niemiecka prostota i funkcjonalność

Wszystko zaczęło się ponad ponad sto lat temu, w 1919 roku w Niemczech. Wówczas to niemiecki architekt Walter Gropius powołał do życia uczelnię artystyczno-rzemieślniczą, której nadał nazwę Bauhaus. Nota bene, zegarki tej marki zaistniały na rynku w setną rocznicę tych wydarzeń.

Gropius twierdził, że tworząc należy łączyć sztukę z rzemiosłem. Jego dewizą było hasło, że każdy rzemieślnik jest artystą, a każdy artysta powinien być rzemieślnikiem. To hasło doskonale oddaje ducha tego stylu. Szkoła bauhausowska do dziś cechuje się prostą formą, minimalizmem, a przy tym funkcjonalnością.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o tym niemieckim nurcie, to zachęcamy do naszego wcześniejszego artykułu “Piękno ukryte w prostocie. Subtelne zegarki w stylu Bauhaus”.

Zegarek męski Bauhaus BA_2140_1
Zegarek męski Bauhaus BA_2140_1

Niemieckie zegarki w stylu Bauhaus

Wszystkie elementy stylu odnajdziecie w zegarkach Bauhaus. Ich producentem jest firma POINTtec Electronic GmbH, która garściami czerpie z historii i pozostaje wierna ideą Gropiusa.

Dlatego też zegarki cechuje doskonały minimalizm, dbałość o najdrobniejsze szczegóły i prosta forma. Zgodnie z tezą prekursora nurtu – każdy zegarek ma być małym dziełem sztuki stworzonym przez rzemieślnika, który jest artystą.

Zegarek męski Bauhaus BA_2142_2
Zegarek męski Bauhaus BA_2142_2

Eleganckie zegarki z okrągłą tarczą

Spójrzcie na zegarki Bauhaus. To co się rzuca w oczy jako pierwsze to idealny, okrągły kształt obudowy. W tej formie nie ma nic przypadkowego. Projektanci doskonale poczuli, czego od nich wymaga ten styl i przenieśli go na projekt zegarków. Dzięki temu powstały czasomierze o ponadczasowym wyglądzie.

Te zegarki powstały dla tych, którzy cenią prostą formę, klasyczny wygląd oraz tradycyjną funkcjonalność. Jeśli więc szukacie czasomierzy z wieloma dodatkami takimi jak na przykład chronograf czy fazy księżyca, to musicie popatrzeć na inne zegarki w naszym sklepie internetowym. Bauhaus to elegancki minimalizm.

Koperta w czasomierzach wykonana jest z najlepszej jakości stali szlachetnej, dzięki czemu możecie być pewni, że zegarek będzie działał wiele lat, bez żadnych zadrapań ani rys na obudowie.

Zegarek męski Bauhaus BA_2162_1
Zegarek męski Bauhaus BA_2162_1

Okrągły cyferblat jest bardzo minimalistyczny. Znajduje się na nim delikatny, arabski indeks,a w niektórych modelach również subtelny datownik. Zgodnie z bauhausowską ideą jest prosto i funkcjonalnie, a przy tym wyjątkowo gustownie.

Obudowy zegarków sprawiają, że to modele o ponadczasowej elegancji. Prosta, klasyczna forma idealnie pasuje do mężczyzny, który dba o swój styl, starannie dobiera dodatki i chce wyglądać z klasą.

Zegarek męski Bauhaus BA_2130_3
Zegarek męski Bauhaus BA_2130_3

Niezawodność niemieckiej marki

Nie można nie wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Oprócz ich charakterystycznej estetyki, sprzęt ten cechuje się wyjątkową niezawodnością i długowiecznością.

Cóż by to było, gdyby piękny zegarek był tylko ozdobą, która po kilku latach przestaje działać. Z czasomierzami Bauhaus to nie do pomyślenia. Właściciel marki współpracuje z najlepszymi producentami zegarmistrzowskich podzespołów takimi jak Ronda czy Miyota. Bez względu na to, czy wybierzecie wersję kwarcową czy automatyczną, możecie być spokojni o jakość zegarka.

Wybierzcie więc idealny zegarek! Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest obejrzeć ofertę naszego sklepu Minuta.pl, gdzie znajdziecie wiele modeli zegarków Bauhaus. Zapraszamy do kontaktu z nami, czekamy na Was!