Zegarki Aviator – marka, którą musisz znać

28.10.2020 Marki

Zegarki Aviator powstały po to, aby uhonorować najważniejsze wydarzenia w historii lotnictwa, a ich design skutecznie nawiązuje do stylistyki sprzed lat.

Nowa marka, która pojawiła się w naszym sklepie, z pewnością zwróci uwagę wszystkich tych, którzy interesują się lotnictwem, bowiem zegarki Aviator pierwotnie powstały z myślą o profesjonalnych pilotach i miłośnikach zegarmistrzostwa. Wszystko zaczęło się w Szwajcarii, całkiem niedawno, w 2000 roku. To wtedy powstał pierwszy zegarek lotniczy Aviator.

Zegarki Aviator – wszystko co musisz wiedzieć

Od zeszłego roku, laboratorium rozwojowe marki znajduje się w budynku wieży kontrolnej regionalnego lotniska kantonu Jura, który nazywany jest Doliną Krzemową zegarmistrzostwa. Czy mogliście sobie wyobrazić lepszą siedzibę zegarków lotniczych? Szybko, bo rok później nastąpiła ekspansja marki na rynek europejski, aby w ciągu kolejnych kilku lat podbić również rynek azjatycki i amerykański. W 2006 roku marka stała się oficjalnym sponsorem grupy akrobacyjnej ,,Swifts”.

Zegarek męski Aviator Professional P.2.15.0.088.6
Zegarek męski Aviator Professional P.2.15.0.088.6

Zegarki Aviator – współcześni wizjonerzy i innowatorzy lotnictwa

Nie tylko szczególna lokalizacja laboratrium tchnęła w markę ducha lotnictwa. Producent, tworząc kolekcje swoich zegarków, czerpie inspirację wśród bohaterów tej branży minionych lat, aż do współczesnych wizjonerów i innowatorów działających w lotnictwie. Co za tym idzie? Zapewnia idealne działanie zegarków Aviator w rzeczywistych warunkach lotu.

Tak jak wspominaliśmy – miejsce powstawania zegarków Aviator nie jest przypadkowe. Jura jest regionem, który do dzisiaj jest sercem zegarmistrzostwa i miejscem narodzin najlepszych mechanizmów. To miejsce o bogatej tradycji, z którego producent czepie ogrom wiedzy i praktyki, w końcu od ponad dwustu lat tworzą tu doświadczeni i najlepsi zegarmistrzowie na świecie.

Zegarek męski Aviator R.3.08.5.020.4
Zegarek męski Aviator R.3.08.5.020.4

Jakie są zegarki Aviator?

Solidnie wykonane, z wysokiej klasy materiałów zegarki Aviator są dedykowane profesjonalistom. Zwracają uwagę przejrzystością odczytu, bowiem indeksy wypełnione superluminovą zapewniają widoczność w każdych warunkach i o każdej porze dnia i nocy. Kolory i wzory zegarków Aviator bezpośrednio nawiązują do czasomierzy sprzed lat, a całość uzupełniają również porządnie wykonane, skórzane paski.

Producent zwraca uwagę na stylistykę występującą w danej erze lotnictwa, stąd wiele kolekcji zegarków skutecznie nawiązuje do kluczowych wydarzeń. Jedna z popularniejszych serii – kolekcja Bristol – nawiązuje do brytyjskiego samolotu rozpoznawczego Bristol Scout, który był pionierem lotnictwa jednomiejscowego.

Zegarek męski Aviator MIG-21 M.1.14.0.085.4
Zegarek męski Aviator MIG-21 M.1.14.0.085.4

Z kolei kolekcja Douglas odnosi się do amerykańskiego samolotu pasażerskiego i transportowego Douglas DC-3. Popularna jest również kolekcja Airacobra, nawiązująca do lat 40., II Wojny Światowej i popularnego wówczas myśliwca a także kolekcja MIG.

Zegarek męski Aviator Douglas V.3.09.0.107.4
Zegarek męski Aviator Douglas V.3.09.0.107.4

Producent wychodzi z założenia, że zegarek to nie tylko stylowy przedmiot i symbol statusu, a raczej dziedzictwo kulturowe, które należy podkreślać nawiązując w swoich projektach do najważniejszych historycznych osiągnięć, a także dbając o jakość Finalnie, design zegarków Aviator łączy styl z funkcjonalnością oraz inżynierię z nienaganną precyzją. Zachęcamy do zapoznania się z czasomierzami tej marki w naszym sklepie Minuta.pl.