Zegarki Bering – marki, które musisz znać

27.01.2018 Zakupy / Marki, które musisz znać

Zegarki produkowane przez tę markę są piękne i surowe niczym arktyczny krajobraz. Poznajcie firmę Bering, jej historię i inspiracje, i przekonajcie się, czym zachwyca i intryguje.

Bering to niezaprzeczalny urok i klasyka w innowacyjnej odsłonie. Zachwyca klientów prostymi rozwiązaniami, zimną kolorystyką i czytelnym odczytem czasu. Jak to się stało, że Bering stawiany jest jako wzór minimalizmu i niezawodności? Z czego czerpie inspiracje? Ile zapłacicie za zegarek Beringa? Wszystkiego tego dowiecie się z artykułu.

Historia i inspiracje marki Bering

Bering pojawił się na rynku zegarmistrzowskim stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku, ale wszystko zaczęło się rok wcześniej, kiedy pomysłodawca marki… skoczył ze spadochronem. René Kaerskov – duński biznesmen i poszukiwacz przygód wylądował niedaleko bieguna północnego i wrażenia, jakich doświadczył, odmieniły całe jego życie.

Krajobraz był oszałamiający. Poczucie nieskończoności, małości człowieka w obliczu natury, zimna i lodowa aura oraz cisza i spokój nieprzystępnej krainy, stały się inspiracją do powstania firmy, która miała oddać wszystkie te wrażenia, przekuwając je w przedmiot – zegarek o cechach identycznych z Arktyką.

Jeżeli ktoś podejrzewa konotację nazwy marki z jednym z najsłynniejszych podróżników i odkrywców – Vitusa Beringa, będzie mieć racje. Firma poszukiwała, takiej nazwy, która w pełni odda jej duńskie korzenie i zamiłowanie do przygód. Nazwiskiem słynnego odkrywcy nazwano już Cieśninę Beringa, Morze Beringa, Wyspę Beringa, a nawet lodołamacz, nic więc dziwnego, że Kaerskov sięgnął po miano człowieka, który tak jak i on zakochał się w tej lodowej krainie.

Ciekawostką może być fakt, że Vitus Bering posiada nawet własną strefę czasową – Bering Standard Time, która jest jest standardowym czasem dla UTC-11 obliczonym na 165 ° na zachód. Tym samym czas związał się z tym nazwiskiem na stałe, a zegarki stały się jego namacalnym dowodem.

Zegarek damski ze zdjęcia to Bering Classic 13436-001

Firma Bering Time obecnie

Aktualnie Bering obecny jest w 50 krajach na świecie i projektuje zegarki zgodnie z przyjętą przez siebie koncepcją, czyli w pełnym zachwycie nad surowością arktycznego krajobrazu, ale to nie wszystko. Zegarki Bering są znane z trwałości, wysokiej jakości mechanizmów, a wśród wykorzystanych materiałów są: ceramika high-tech, szkło szafirowe i tytan. Wszystko to, co jednocześnie może oddawać obraną estetykę i wytrzymałość, bo zarówno wspomniana ceramika, szkło, tytan i szlachetna stal są materiałami najbardziej odpornymi na zarysowania.

Zegarki męskie ze zdjęcia to Bering Classic 13338-077

Sukces tej firmy kryje się w ciekawej historii, intrygujących i innowacyjnych projektach oraz wypełnieniu luki dla klientów poszukujących w branży zegarkowej czegoś innego. Zegarki są bardzo eleganckie, ale jednocześnie bardzo oszczędne stylistycznie.

Bering Time to care – kampanie charytatywne

Mało kto ma świadomość, że Bering uczestniczy w kampanii, której celem jest ochrona środowiska i niedźwiedzi polarnych. Za każdy sprzedany zegarek, marka przekazuje organizacji “Polar Bears International” 15 dolarów. Dzięki temu, fundacja zebrała rekordowe środki na zabezpieczenie, nie tylko niedźwiedzi, ale również innych zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Nie jest to jedyne wsparcie charytatywne, w którym bierze udział Bering, ponieważ od kilku lat w Stanach Zjednoczonych uczestniczy w kampanii walki z rakiem piersi i przekazuje na ten cel spore fundusze.

Najpopularniejsze kolekcje zegarków Bering

Wspomnieliśmy już o inspiracjach marki Bering, ale jak to wygląda w praktyce? Firma stawia na konkretne barwy i wzory inspirowane klimatem arktycznym, dlatego w projektowanych przez nich modelach dostrzeżemy specyficzną kolorystykę i materiały, które tak jak tytan posiadają zimną tonację. Poniżej trzy najbardziej popularne kolekcje zegarków Bering.

Bering Ocean Blue

Błękitne paski, ceramika i nierdzewna stal mają przywodzić na myśl głębie i mroźność arktycznego oceanu, a kryształy Swarovskiego rozgwieżdżoną noc i nieograniczoną przestrzeń ciemnego nieba. Ta kolekcja jest zdecydowanie dla tych, którzy preferują głębokie kolory i purystyczny chłód.

Zegarek damski ze zdjęcia to Bering Classic 10122-265

Różowe i żółte złoto zdaje się rozbijać ten mroźny klimat i wprowadzić do projektów lekkie ocieplenie, w którym szczególne upodobanie znajdą miłośnicy bardziej tradycyjnych zegarków.
Zegarek damski ze zdjęcia to Bering Classic 14531-307

Bering slim solar watch women

Kolekcję tych zegarków damskich charakteryzuje bardzo jasna oprawa, piękne rozświetlone koperty i lodowy design. Co więcej, zegarki damskie opierają się na technologii solarnej, więc światło zmienia się w energię zasilającą mechanizm i nawet jeżeli spędzi trochę czasu w ciemnościach, to nadal będzie sprawnie działał. Rezerwa chodu może trwać nawet 6-12 miesięcy.

Zegarek damski ze zdjęcia to Bering Solar 14426-010

Bering Automatic Collection

Na koniec pokażemy wam ostatnią kolekcję Beringa, która lada chwila pojawi się w sklepie minuta.pl. Mowa o Bering Automatic Collection, która została opracowana z Miyotą. Wydaje się, że właśnie ta kolekcja jest najbardziej inspirowana motywami podróżniczymi, bo znajdziemy w niej liczne nawiązania do Arktyki i surowości tego krajobrazu. Tym mocniejsze, że kolekcje nazwano Vitus 1728 od imienia odkrywcy. Już wkrótce będzie można poznać ją bezpośrednio w naszym sklepie.

Ile kosztują zegarki Bering?

Zadziwiający jest fakt, że nie są tak drogie, jakby wskazywał na to ich design czy jakość materiałów i mechanizmów. Nie zapłacimy też przesadnie za innowacyjne technologie. Zegarek damski tej marki kupimy już od 330 zł, a za najdroższe modele zapłacimy do 850 zł. Podobnie wyglądają ceny zegarków męskich. W tym przypadku wahają się również od 330 zł do około 1000 zł.

Podsumowanie

Warto zauważyć, że marka jest bardzo popularna, a za ciągły wzrost popularności odpowiadają różne czynniki. Stosunek jakości do ceny nie jest tu bez znaczenia. Jest to jedna z ulubionych firm naszych klientów, a szczególnie panie umiłowały ten bardzo oszczędny design. Zachęcamy do zapoznania się z pełna ofertą tych czasomierzy, bo posiadają wiele interesujących modeli.

Wszystkie zegarki Bering dostępne są w naszym sklepie pod tym linkiem.

Życzymy udanych zakupów 🙂