Zegarki Delbana dla retromaniaków

25.07.2022 Zegarki

Zegarki w stylu retro chyba nigdy nie przestaną zachwycać i chyba nigdy nie staną się niemodne. Co prawda w nowoczesnych czasomierzach także tkwi urok, ale te w stylu retro mają duszę.

Nie jest łatwo zaprojektować zegarek retro i przekonać do niego klientów. Wiele osób oczekuje bowiem od czasomierza przeróżnych funkcji i nie ma co ukrywać, prym wiodą zegarki elektroniczne, które można sparować ze smartfonem.
Jednak w klasycznych zegarkach jest to “coś”, czego nie zastąpi żadna nowoczesna technologia. Mają duszę, mają swój urok.

Szwajcarska marka Delbana bardzo dobrze czuje się w tej retrostylistyce, czego przykładem są ich eleganckie zegarki. Oprócz tego, że ich wygląd nawiązuje do minionych lat, to często stoi za nimi również ciekawa historia.

W hołdzie założycielowi

Zegarek Delbana Della Balda jest bezpośrednim nawiązaniem do historii marki założonej dziesiątki lat temu przez ambitnego Goliardo Della Balda. Ten Włoch (tak, o dziwo twórca tej słynnej szwajcarskiej marki nie był z urodzenia Helwetem) postanowił, że będzie tworzyć zegarki i jak postanowił, tak też zrobił.

Zegarek męski Delbana Della Balda 41603.722.6.014
Zegarek męski Delbana Della Balda 41603.722.6.014

Ciekawe, czy wyobrażając sobie zegarki, Goliardo widział takie czasomierze – eleganckie, subtelne, bardzo klasowe. Takie właśnie są modele z serii Delbana Della Balda.

Zegarek męski Delbana Della Balda 41603.722.6.034
Zegarek męski Delbana Della Balda 41603.722.6.034

Czy wersja z jasną tarczą, czy z ciemną – bez znaczenia – w tych modelach aż kipi styl retro. Projektanci wykonali świetną robotę, bo te zegarki są niczym kapsuła czasu przenosząca nas wiele, wiele lat wstecz.

Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł poświęcony całej serii Delbana Della Balda.

Lata świetności

Projektując model Delbana Rotonda twórcy sięgnęli po najlepsze wzorce i cechy marki. Ten zegarek nawiązuje do kolekcji z lat 50 XX w., czyli sprzed ponad 70 lat! Tak prezentowały się kiedyś męskie zegarki i tym zachwycały…

Zegarek męski Delbana Rotonda 41603.722.6.039
Zegarek męski Delbana Rotonda 41603.722.6.039

Najlepsze jest to, że ten styl nigdy się chyba nie starzeje. Pomimo tylu lat na karku, stylistyka przyciąga wzrok i powoduje, że szybciej bije serce każdego fana zegarków w stylu retro.
Zresztą pewnie i miłośnik nowoczesnych zegarków doceni klasę tego modelu.
Nas ten model urzeka i dlatego jeden z wcześniejszych artykułów poświęciliśmy w całości temu wyjątkowemu zegarkowi Delbana Rotonda.

Podróż w przeszłość

Usiąść wygodnie, zamknij oczy i przenieś się do lat 50., gdy w radiu królował rock and roll.

Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032
Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032

Delbana Recordmaster II nawiązuje wprost do jednego z modeli z minionego wieku, a stylistyka czasomierza czerpie z wyglądu… płyt gramofonowych. Czy można stworzyć coś bardziej retro?
Gratką jest to, że model ten został wyprodukowany w bardzo krótkiej serii, nie jest więc to zegarek, który będzie można jeszcze kupić za rok czy dwa.
Wszystko szczegółowo wyjaśniamy w naszym artykule o Delbana Recordmaster.

Klasyczny wygląd, elegancja, wygoda noszenia. W sklepie Minuta.pl znajdziecie niejeden zegarek w stylu retro, który warto mieć w swojej kolekcji.