Zegarki Delbana Imola – czy można znaleźć równowagę pomiędzy sportem a miejskim stylem?

04.09.2019 Zakupy

Producenci zegarków ciągle próbują znaleźć idealny środek, który połączy różne cechy czasomierzy sprawiając, że te staną się bardziej uniwersalne. To niezwykle trudne zadanie, ale faktycznie miks modeli codziennych ze sportowymi cechami przynosi coraz lepsze efekty i doskonałym przykładem na to są zegarki Delbana Imola.

O marce Delbana można powiedzieć wiele dobrego – to szwajcarska firma z tradycjami, która nie oszczędza na dobrych materiałach, a jednocześnie nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań finansowych wobec swoich klientów. To sprawiło, że stała się jednym z docenianych producentów średniego segmentu cenowego, ale tak naprawdę wszystkie te elementy nie miałyby znaczenia, gdyby nie niesamowity design ich produktów.

Marka postawiła na dwa typy projektów – z jednej strony oferuje bardzo eleganckie zegarki w stylu retro np. Delbana Fiorentino czy Delbana Retro Moonphase, z drugiej nowoczesne modele o sportowym charakterze, między innymi kolekcję Delbana Barcelona czy wyjątkowo odważną serię Delbana Orlando.

Dlatego też, pozostając w duchu zegarków o sportowym zacięciu przedstawimy wam kolejną z takich serii, tym razem o nieco bardziej klasycznym wyglądzie.

Zegarek męski Delbana Imola 41702.624.6.041

Kup teraz

Zegarki Delbana Imola – klasyka dla miłośników sportu czy odważny zegarek na co dzień?

Zegarki Delbana Imola możemy podzielić na dwie linie projektowe i ma to bardzo duże znaczenie w ich odbiorze. Jeśli przyjrzycie się jednocześnie całej kolekcji, łatwo zauważycie, że łączy je wspólny projekt koperty i funkcję, natomiast dzieli sposób zapięcia zegarka.

Jak dobrze wiecie, spór między miłośnikami bransolet i skórzanych pasków jest ciągle żywy, a sam zegarek przy zastosowaniu któregokolwiek z tych rozwiązań może wyglądać zupełnie inaczej. Tym sposobem marka zaproponowała coś bardziej tradycyjnego dla miłośników klasyki i jednoczesne odejście od niej na rzecz nowoczesnego miejskiego stylu.

Zegarek męski Delbana Imola 41702.624.6.031

Kup teraz

Jak wspominaliśmy wcześniej – zegarki Delbana Imola łączy wspólny projekt koperty o średnicy 43 mm wykonanej ze stali szlachetnej. Kopertę dodatkowo otacza bazel z charakterystyczną nurkową podziałką. Za sportowym charakterem opisywanych modeli dodatkowo przemawia wysoka wodoszczelność na poziomie 10 ATM oraz funkcja chronografu – trzy subtarcze wskazują kolejno licznik minut, licznik sekund i licznik 1/10 sekundy.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat korzystania z chronografu, zajrzyjcie do naszej publikacji “Czym jest chronograf i jak działa? Zobaczcie to na przykładzie zegarka Delbana Le Mans”.

Zegarek męski Delbana Imola 44602.624.6.031

Kup teraz

Duże znaczenie dla czytelności i estetyki tych modeli ma wyraźny kontrast pomiędzy kolorem tarczy a jej detalami, między innymi otoczeniem zegarów funkcyjnych, wskazówek czy indeksów liniowych. Dodatkowo, czerwona wskazówka sekundy w kolorze czerwieni dodaje im charakteru, a projekt zyskuje ożywczy akcent.

Te same koperty, chociaż pokryte PVD, wyposażono w paski ze skóry naturalnej z kontrastującymi przeszyciami.

Klasyczny zegarek zmienił całkowicie swoje oblicze i stał się fantastyczną casualową propozycją dla każdego.

Zegarek męski Delbana Imola 44602.624.6.041

Kup teraz

Nie należy zapominac o tym, że to zegarki znanej szwajcarskiej marki, która posiada sygnaturę Swiss Made, więc wykorzystano w nich kwarcowe mechanizmy Ronda 5030.D o dużej precyzji, które bez zmiany baterii potrafią działać nawet 54 miesiące. Oprócz tego każdy z modeli został wyposażony w szafirowe szkło o dużej przejrzystości i odporności na zarysowania.

Zegarki Delbana Imola to doskonała propozycja zarówno dla tych, którzy cenią klasykę w sportowym wydaniu, jak i dla tych, którzy szukają czegoś codziennego, ale wyróżniającego się na tle prostych, casualowych propozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki Delbana, gdzie czeka na was sporo takich kolekcji – nowoczesnych, lekko sportowych i przede wszystkim fantastycznych pod względem jakości materiałów i wykonania.