Zegarki dual time – w jakich modelach spotkacie tę funkcję i komu się przyda?

06.01.2019 Zakupy

Zegarki dual time to czasomierze, w których zastosowano dodatkowe wskazanie czasu. Zobaczcie na czym polega ta funkcja i sprawdźcie, czy jest dla was dobrym rozwiązaniem.

Dual time (podwójny czas) to nic innego jak wskazanie np. na dodatkowym zegarze, aktualnego czasu obowiązującego w innej strefie czasowej. Wariacji przedstawiania dodatkowej godziny jest na tyle dużo, że producenci naprawdę mogą zaskoczyć, nie tylko unikatowym designem, ale również czytelnością wskazań.

Poniżej najbardziej popularny sposób przedstawienia czasu w drugiej strefie czasowej, czyli wspomniany wcześniej dodatkowy zegarek na godzinie 6.

Zegarek męski Locman Montecristo 0508A01S-00BKWHPK

Kup teraz

Zegarki dual time

Zegarki dual time są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które ze względów prywatnych lub zawodowych muszą znać aktualną godzinę zarówno w strefie, w której się znajdują, jak i w strefie, do której podróżują lub z którą się kontaktują.

Ta wygodna opcja pozwala natychmiast sprawdzić np. o której godzinie biuro w Nowym Jorku rozpocznie pracę. Odejmowanie w pamięci 5 godzin, nie zawsze się sprawdza, tym bardziej w pośpiechu. Tych, których bliscy mieszkają daleko, również powinni docenić możliwość sprawdzenia ich aktualnego czasu.

Zegarek męski Zeppelin Nordstern ZE_7540_3

Kup teraz

Wspomnieliśmy o tym, że producenci mają kilka pomysłów na wskazanie drugiej strefy. Jedną z najbardziej praktycznych jest ta, która wskazuje czas w systemie 24 godzinnym i za pomocą dodatkowej wskazówki.

Doskonale pokazuje to model Vostok Europe, w którym zastosowano klasyczny indeks liniowy i dodatkowy indeks 24-godzinny. Takie rozwiązanie polecane jest osobom, które potrzebują aktualnego czasu dla stref o sporej różnicy godzinowej np. dla Sydney w Australii.

Zegarek męski Vostok Europe Gaz 14 Limousine 2426-5601059

Kup teraz

Wskazania odczytu godzin w formacie 12-godzinnym, ale z informacją o porze dnia, znajdziecie także w zegarku Casio Edifice Premium EQB-900D-1AER. Tam zastosowano tradycyjny zegar na godzinie 6, ale uzupełniono go o dodatkowe wskazanie P (PM – po południu) i A (AM – przed południem).

Zegarek męski Casio Edifice Premium EQB-900D-1AER

Kup teraz

Fantastycznym pomysłem wydaje się ten wykorzystany w projekcie zegarka Tommy Hilfiger Denim 1791555 – na wspólnej tarczy znajdziemy dwa wskazania czasu – jeden dla czasu lokalnego i drugi dedykowany innej strefie.

Jak to wygląda w praktyce? Tradycyjny analogowy zegarek został wzbogacony ciekawą designersko funkcją, której wskazania opierają się na ruchu ukrytych pod tarczą pierścieni z podziałką godzinową i minutową. Tu wyraźnie widać, że mamy do czynienia z zegarkiem, który wskazuje dwa niezależne czasy, tym bardziej, że w poniższym modelu znajdziemy również dwie koronki, ale po różnych stronach tarczy.

Zegarek męski Tommy Hilfiger Denim 1791555

Kup teraz

Na koniec przedstawimy wam zegarek, który możemy zaliczyć do hybryd łączących tradycyjne modele analogowe wraz z smartwatchami. W modelu Citizen Eco Drive Bluetooth BZ1006-82E za kontrolę czasu lokalnego odpowiedzialny jest smartfon, który reguluje go automatycznie po połączeniu zegarka z telefonem.

Jak wspomnieliśmy model reprezentuje zegarki dual time, więc dodatkowe wskazanie czasu będzie uzależnione od wybranej przez nas strefy czasowej. Przestawienie zegarka na tryb L-TM wskaże informacje na temat czasu w innej lokalizacji w bardzo wygodny i przystępny sposób.

Zegarek męski Citizen Eco Drive Bluetooth BZ1006-82E

Kup teraz

Oczywiście modeli obsługujących dwie strefy czasowe jest znacznie więcej. Jeśli funkcja dual time jest tym, czego potrzebujecie, zajrzyjcie do naszego sklepu i zobaczcie, jakie inne modele oferują taką możliwość.

Życzymy udanych zakupów