Zegarki Fossil – marki, które musisz znać

04.01.2018 Zegarki / Marki, które musisz znać

Doskonałe zegarki w kategorii fashion powinny spełniać dwa podstawowe założenia: mają być modne i atrakcyjne wizualnie. Ale są firmy, które zrobiły krok dalej i uzyskały bardzo wysoki poziom nie tylko pod względem estetyki produktu, ale również proponując doskonałą jakość i taką cenę. W ich gronie znalazła się marka Fossil, której zegarki są jednymi z najbardziej pożądanych dodatków dla miłośników stylu vintage.

Błędne jest przekonanie, że modne czy lifestylowe zegarki to wyłącznie biżuteria czy użyteczny przedmiot. Fossil udowodnił, że i w tej kategorii można puścić wodze fantazji proponując klientom coś, co będzie nie tylko uzupełnieniem stroju, kolejną modową nowinką, ale przede wszystkim dodatkiem, który zwróci uwagę na styl, charakter jego właściciela i podkreśli jego osobowość.

Nic dziwnego, że takie podejście spowodowało, że Fossil stał się jednym z ulubionych producentów zegarków wśród klientów, którzy docenili ciekawe rozwiązania i kreatywność.

Historia marki Fossil

Firma powstała w stanie Teksas w USA w 1984 roku z inicjatywy Toma Kartsotisa. Założeniem właściciela było stworzenie marki, która odpowie na zapotrzebowanie na zegarki tanie i modne, a takich brakowało wówczas na amerykańskim rynku. Kartsotis początkowo sprowadzał je z Dalekiego Wschodu. Ich ogromna popularność doprowadziła do sukcesu, który pozwolił mu na zmianę koncepcji firmy – pośrednictwo zamienił na produkcję.

Zakup szwajcarskiej marki Zodiak był inwestycją, dzięki której Kartsotis zmienił oblicze działalności i zastąpił zegarki niskiej jakości prawdziwym wysokogatunkowym produktem sygnowanym marką Fossil. Rok 2001 to okres prawdziwego rozkwitu firmy. Wkrótce po Zodiaku do Fossil Group dołączyły inne marki, a wśród nich Michele Watch i Skagen Designs.

Z małego sklepiku w Teksasie Fossil przekształcił się w zegarkową potęgę, która dziś ma biura w 59 krajach i 550 sklepów firmowych na całym świecie. Taki sukces robi wrażenie!

Dla kogo są zegarki Fossil?

To typowa marka lifestylowa, dlatego jej produkty podobają się tym, którzy lubią dobrze wyglądające zegarki. Szczególnie, jeśli preferują bardzo modny ostatnio styl vintage, który stał się prawdziwą wizytówką Fossila.

Jego zegarki są bardzo uniwersalne, więc doskonale dopasują się do różnych stylizacji. A wybór jest bogaty, bo marka proponując szeroki wachlarz wzorów, pozwala znaleźć wyjątkowy dodatek odpowiadający oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. W ofercie jest kilka projektów o różnej estetyce – od zegarków, które zdecydowanie nawiązują do stylu retro, po te o bardziej sportowym charakterze. Ich twórcy, kierując się niezwykłym wyczuciem harmonii i równowagi, tworzą modele, które dzięki kunsztownym zdobieniom są doskonałym przykładem artystycznego rzemiosła.

Stosunek jakości do ceny w zegarkach Fossil

Marka perfekcyjnie tworzy zegarki proponując je w przystępnych cenach. Ich atrakcyjność to efekt kreatywności projektantów i odpowiednio wysokiej jakości uzyskanej dzięki technologiom zakupionym wspólnie ze szwajcarską marką Zodiak.

Zegarki wyposażone są w bardzo dobre mechanizmy kwarcowe zasilane bateriami. Wśród wykorzystanych materiałów znajdziemy stal szlachetną, ceramikę, naturalne skóry i wysokogatunkowe tworzywa sztuczne.

Fossil oferuje zegarki damskie w cenach od 370 zł do 750 zł, męskie to wydatek w granicach 450-1000 zł. Trzeba przyznać – to niezbyt wygórowane kwoty za ich klasę, jakość i nowoczesność.

Wszystkie zegarki marki Fossil znajdziecie w naszym sklepie.

Poniżej najpopularniejsze modele tego producenta

Zegarek damski Fossil Tailor Multifunction Leather ES3913

Zegarek damski Fossil Tailor ES3712

Zegarek męski Fossil FS4735

Zegarek męski Fossil CH2565

Życzymy udanych zakupów!