Zegarki Ice-Watch – marki, które musisz znać

24.05.2018 Marki, które musisz znać

Ice-Watch potrzebowało zaledwie 5 lat, aby wbić się na szczyt najpopularniejszych marek na świecie. Jak zaczęła się ich historia i czym się wyróżniają? Czemu po zegarki Ice-Watch sięgają miliony?

Marka powstała w 2006 roku. W 2011 była już liderem sprzedaży zegarków modowych i w ciągu 1 minuty sprzedawała 7 modeli lekkich i kolorowych czasomierzy, które stały się międzynarodowym hitem.

Firmę założył zespół belgijskich projektantów – Jean-Pierre Lutgen i Polly Yu So. Postawili na produkcję czasomierzy, które miały wyrażać pozytywne podejście do życia, swobodę i nowoczesność. Nic dziwnego, że trafili w gusta ogromnej rzeszy klientów, którzy chcieli coś więcej niż klasyczne wzornictwo oferowane przez inne firmy.

Geneza nazwy związana jest z lodem (ice), który symbolizuje czystość formy i transparentność, tym bardziej, że Ice-Watch zaczynała od produkcji modeli całkowicie przezroczystych. Belgijski design, japońskie mechanizmy i produkcja w Chinach, umożliwiły jej wejście na sam szczyt.

Zegarek damski Ice-Watch Ice Lo 013432

Kup teraz

Change. You Can

To proste motto oddaje filozofię marki – “Zmień. Możesz”. Pierwszą z najważniejszych jej cech to zdolność do natychmiastowego dostosowania się do oczekiwań klientów. Nieustająco pojawiają się nowe wzory. Zachwycają bogatą kolorystyka i detalami, które wyznaczają trendy na zbliżający się sezon. To sprawia, że klienci często je zmieniają, a w ich prywatnych kolekcjach znajduje się nawet kilka egzemplarzy Ice-Watch. Tym bardziej, że cena jest niezwykle przystępna i skłania do częstych zakupów.

Sektor modowy również narzuca częstą wymianę kolekcji i gotowość do projektowania modeli, które mają sprostać oczekiwaniom rynku. Aktualnie firma przekroczyła już około 100 możliwych zestawień kolorystycznych. To sprawia, że zegarki łatwo komponują się ze strojem i mogą stanowić bardzo charakterystyczny dodatek. Częste zmiany stylizacji niemal wymagają posiadania więcej niż jednego zegarka Ice-Watch.

Zegarek damski Ice-Watch Ice Glam Colour 015333

Kup teraz

Jakie są zegarki Ice-Watch?

Ekspresja kolorów to nie wszystko. Zegarki napędzane są mechanizmami kwarcowymi Miyota i tworzone są z materiałów naprawdę dobrej jakości. Większość z nich wykonana jest z bardzo miłego w dotyku tworzywa, które stabilnie leży na nadgarstku. Firma chętnie wykorzystuje też naturalną skórę i tkaniny. Doskonałym przykładem będzie tutaj kolekcja BMW Motorsport, którą wyróżnia bardzo ciekawy design nawiązujący do motoryzacji.

Wszystkie zegarki Ice-Watch cechuje duża wodoszczelność sięgająca 10 ATM, co pozwala na swobodne pływanie i snurkowanie. Prawdopodobnie dlatego sprzyja im okres wakacji, w którym tradycyjne zegarki narażone są na działanie wody, słońca i piasku. Ice-Watch to jedna z najciekawszych letnich propozycji, tym bardziej, że ich stylistyka dobrze komponuje się z wakacyjnym szykiem.

Zegarek męski Ice-Watch BMW Motorsport 001121

Kup teraz

Marka, która zwraca uwagę na potrzeby dzieci

Niewiele jest marek, które mają tak bogatą ofertę dedykowaną dzieciom. Podążając za potrzebami najmłodszych, firma produkuje zegarki kolorowe, wodoszczelne, a co najważniejsze znacznie mniejsze niż odpowiedniki dla dorosłych. Średnica koperty to jedyne 28 mm, co nie zaburza odczytu godziny i świetnie pasuje na szczupły dziecięcy nadgarstek.

Młodzi użytkownicy stanowią znaczącą część klientów tej firmy, więc marka chętnie inwestuje w tworzenie nowych wzorów i uzupełniania kolekcje o coraz nowsze kolory. Co więcej, materiały są bezpieczne, a zapięcia stabilne, więc nie grożą przypadkowym rozpięciem i zagubieniem czasomierza.

Zegarek dziecięcy Ice-Watch Ice Ola Kids 015350

Kup teraz

Społeczność Ice-Watch

Marka zawdzięcza swój sukces w dużej mierze silnie rozbudowanej społeczności w social mediach. Sama zauważa, że pokonanie kolejnych kamieni milowych zawdzięcza Facebookowi i Instagramowi oraz polityce silnie nastawionej na promocję online. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że polski funpage na Facebooku obserwuje ponad 4,5 miliona użytkowników, co jest sporym ewenementem jak na lokalną stronę firmy, która produkuje zegarki.

Okazuje się, że przynależność do wspólnoty Ice-Watch to nie tylko obserwacja poczynań marki, ale również aktywna relacja klient-firma.

Mimo niedługiej historii, Ice-Watch jest dziś jedną z bardziej rozpoznawalnych i co ważniejsze, ulubionych marek na świecie

Zegarki Ice-Watch wyróżniają się pod względem designu, ilości kolorów i wzorów. Większość modeli to wzory unisex. Jej główną grupą docelową są młodzi ludzie. Firma przekonała do siebie właśnie ich, ponieważ zaczęła wykorzystywać do produkcji nowoczesne materiały, między innymi atłasowy, bardzo miękki sylikon oraz dużą gamę kolorów, która pozwala komponować je z każdą stylizacją.

Pastelowe, tradycyjne, a także neonowe barwy przeplatają się ze sobą tworząc unikalną kompozycję.

Szczególne zainteresowanie zyskała, kiedy jej produkty znalazły się w teledysku amerykańskiej grupy Black Eyed Peas oraz w klipie do piosenki „Part of Me” – jednej z największych gwiazd muzyki Pop – Katy Perry.

Kontrowersyjna kolekcja „F*** ME I’m Famous”, tworzona z Cathy Guetta, przysporzyła firmie kolejne rzesze fanów, w tym gwiazd sportu, kina czy branży muzycznej. Obecnie ambasadorem marki został Eden Hazard piłkarz Chelsea London oraz reprezentant Belgii.

Zegarek damski Ice-Watch Ice Glitter 001356

Kup teraz

Ile kosztują zegarki Ice-Watch?

Za jedne z najbardziej popularnych modeli damskich zapłacimy około 250-400 zł. Zegarki męskie kosztują od 250 zł do 833 zł, przy czym górna granica cenowa związana jest z modelami powstałymi przy współpracy z BMW Motorsport. Zegarki dziecięce są równie przystępne cenowo i taki model można zakupić już od 230 zł.

Warto zauważyć, że niższa cena wcale nie jest związana ze spadkiem jakości, a polityką firmy. Sam Jean-Pierre Lutgen, zapytany o najważniejszy filar jego biznesu, odpowiedział:

“Przeważająca większość naszych zegarków kosztuje 59-99 euro i widzimy, że klienci są bardzo zorientowani na to. Jeśli przekroczymy tę cenę, ograniczymy możliwość kolekcjonowania naszych zegarków, a to jest dla nas ważne.”

Jak widać marce zależy na utrzymaniu przystępnych cen, więc warto już teraz wybrać swój pierwszy lub kolejny model Ice-Watch i zakupić go w naszym sklepie internetowym. Nie ma na co czekać.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Ice-Watch w naszym sklepie.