Marki, które musisz znać – zegarki Locman

Locman to wyjątkowa marka, w której połączono toskańskie tradycje zegarmistrzowskie, włoski styl, przywodzący na myśl najlepsze domy mody oraz najnowsze technologie. Jak to się stało, że mała włoska firma zyskała międzynarodowy sukces? Dlaczego stała się marką luksusową? I wreszcie, co sprawia, że tak chętnie sięgają po nią gwiazdy światowego formatu?

Historia zegarków Locman

Locman powstał w 1986 roku na pięknej toskańskiej wyspie Elba z inicjatywy dwóch przyjaciół, od których wzięła się nazwa firmy. Marco Mantovani i Fulvio Locci nadali pierwszy kształt działalności, której główną osią miała stać się galanteria skórzana, w tym paski do zegarków, a potem również same czasomierze. Niestety po pewnym czasie Mantovani pozostał u sterów firmy sam, ale nawiązał nowe znajomości z przedstawicielami przemysłu zegarkowego, w tym ze swoim późniejszym partnerem zawodowym – Peppino Pea.

Wśród bliskich przyjaciół założyciela znalazły się sławy branży zegarmistrzowskiej – Gino Macaluso i Carlo Crocco, którzy pomogli mu wznieść firmę ponad konkurencję. Sam Marco Mantovani uważa, że najcenniejsze co dało mu prowadzenie biznesu to właśnie znajomi, ponieważ przyjaźnie zawodowe z czasem przekształciły się w prywatne.

“Moimi najlepszymi przyjaciółmi są najbliżsi współpracownicy. Z nimi żyję w trudnym, ale intensywnym związku”

Praca miała stać się nie tylko środkiem do osiągnięcia finansowego sukcesu, ale elementem życia, w którym filarami stało się zaufanie, serdeczność i lojalność.

Siedziba na Elbie https://www.locman.it/it/mondo-locman

Rozpoczęła się dynamiczna współpraca z przedstawicielami szwajcarskich fabryk zegarkowych, dla których produkował Locman. Po pewnym czasie właściciele odkryli, że są gotowi na rozpoczęcie produkcji modeli sygnowanych ich własnym logo.

Inwestycje w najnowsze technologie i jakość

Odkąd Locman zdecydował się rozpoczęcie własnej produkcji, zmieniono całkowicie procesy technologiczne. Manufaktura w Marina di Campo została odnowiona i unowocześniona, tym samym zaczęła bardziej przypominać laboratorium niż warsztat zegarmistrzowski.

Dużą część środków finansowych pochłonęły inwestycje w badania nad różnymi materiałami, które dość rzadko pojawiają się w branży zegarmistrzowskiej.

“Naszą specjalnością są materiały, takie jak: aluminium, diamenty, włókno węglowe, polerowany tytan o wyglądzie stali, jasne i całkowicie biokompatybilne. W naszych laboratoriach toskańskie tradycje zegarkowe, włoski styl i najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne mieszają się jak w alchemii” Marco Mantovani

Jedno z laboratoriów Locman https://www.locman.it/it/mondo-locman

Inwestycje zwróciły się niemal natychmiast, a sam Locman stał się prekursorem wprowadzania innowacyjnych materiałów do produkcji. Ich pierwszym wielkim sukcesem w 2000 roku był zegarek wyprodukowany z aluminium i zdobiony diamentami najwyższej jakości. Jednymi z nabywców byli Puff Daddy i Sharon Stone.

Zaraz potem marka wprowadziła pierwsze pudełko wykonane w całości z włókna węglowego, które było na tamten czas niesamowitym wydarzeniem w branży, ale do ich sukcesów można zaliczyć również współpracę z armią i produkcję zegarków dedykowanych żołnierzom oraz współpracę z Fiatem, podczas której stworzyli zegarki nawiązujące stylistyką do najnowszego modelu Fiata 500. Tak naprawdę tych sukcesów było znacznie więcej, ale nie sposób ich wszystkich przywołać.

Markę pokochali celebryci z całego świata, a nawet świat polityki, bo plotka głosi, że kampania reklamowa “Włosi robią to lepiej” skusiła samego Silvio Berlusconiego, który regularnie zamawia zegarki Locman dla zagranicznych gości.

Wśród sławnych klientów znajdziemy takie nazwiska, jak: David Beckham, Susan Sarandon, Janet Jackson, Elton John, Michael Jordan, Lennox Lewis, Jessica Simpson, Paris Hilton, Madonna, Eva Longoria, Brad Pitt, Elizabeth Taylor, Oprah czy Catherine Zeta-Jones.

Włoska Szkoła Zegarmistrzostwa

Locman stał się tak poważany w branży zegarmistrzowskiej, że w 2006 roku otworzył Włoską Szkołę Zegarmistrzostwa (S.I.O.), do której uczęszczają studenci z całego świata.

Cel jej powstania był prosty. Locman postanowił stworzyć miejsce, którego głównym zadaniem będzie wyszkolenie wysoko wyspecjalizowanego personelu. Adepci mają poznawać tradycje zegarmistrzowskie i skutecznie łączyć je zarówno z najnowocześniejszymi technologiami, jak i walorami estetycznymi, a nawet artystycznymi, które niejednokrotnie dla klienta stają się najważniejszymi zaraz po jakości.

Szkoła odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jej uczniowie wykonują niezwykle innowacyjne projekty i doskonalą sztukę tworzenia czasomierzy z coraz większą dbałością o zastosowane materiały i technologie, nic więc dziwnego, że są pożądanymi ekspertami w każdej znaczącej firmie zegarkowej.

Made in Italy

Renoma, która do tej pory zarezerwowana była tylko dla szwajcarskich producentów, przeniosła się na włoski grunt. Nie powinno to nikogo dziwić, dlatego że Locman współpracował z najlepszymi markami ze Szwajcarii, więc doświadczenie i wzorce produkcyjne szły właśnie stamtąd, ale nie można odmówić im jednego – włoskiego stylu i awangardowego designu, z którego słynie ten region.

Locman okrył, że jakość i innowacyjność to nie wszystko. Musi za tym iść również odpowiednia estetyka, a tu Włosi praktycznie nie mają konkurencji.

Producent oferuje kilka bardzo ciekawych kolekcji dla kobiet i mężczyzn. Wśród nich znajdziemy modele eleganckie i casualowe, jak: 1960 Dolce Vita, Montecristo i Solo Tempo oraz sportowe: Stealth i Stealth Professional, które dedykowane są dla profesjonalnych nurków. Wszystkie projekty łączy niesamowita dbałość o szczegół, precyzyjne mechanizmy oraz niezwykle szlachetne, lekkie i wytrzymałe materiały.

Zegarki Locman, czyli ile kosztuje luksus?

Locman stawia na wysoką jakość mechanizmów i kosztowne materiały, ale cena nie zbija z nóg i jest zrównoważona w stosunku do finalnego produktu.

Za eleganckie zegarki męskie z linii Solo Tempo i Dolce Vita zapłacimy od 1200 do 1700 zł, natomiast linie sportowe, w tym specjalistyczne zegarki dla nurków, oscylują w granicach od 2500 do 7000 zł.

Zegarki damskie mają znacznie bardziej przystępną cenę, ponieważ za luksusowy czasomierz dla kobiety zapłacimy około 800 zł.

Wszystkie modele zegarków damskich i męskich dostępne są pod tym linkiem.

Poniżej trzy najbardziej reprezentatywne modele zegarków Locman

Zegarek męski Locman 1962 Solo Tempo 0255A05A-00AVNKB0

Zegarek męski Locman Dolce Vita 0254A01A-00BKNKPK

Zegarek męski Locman Stealth 0217V1-0KBKNKS2K

Życzymy udanych zakupów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *