Biżuteria ze starych zegarkowych mechanizmów? Zobaczcie zegarki skeleton w nieoczekiwanym wydaniu

15.05.2018 Ciekawostki

Kto jest w stanie spojrzeć na misterny wzór mechanizmu zegarkowego i się w nim nie zakochać? Nie wiemy, ale na pewno nie jest to Victoria, która na pchlim targu kupuje stare i zniszczone zegarki, aby ukazać ich piękne wnętrze w całkiem nowej formie.

Victoria zmienia uszkodzone czasomierze o niskiej wartości kolekcjonerskiej w biżuterię i to nie byle jaką. Wszystko to przez niesamowitą magię ukrytą w ich mechanizmach. Dzięki jej niezwykłej pomysłowości i talentowi, powstają małe dzieła sztuki, które zachwycają misternymi wzorami i klimatem rodem z steampunka. Taki recykling nam się podoba.

Na pierwszy rzut oka widać, że każdy szczegół tej kompozycji układany jest ręcznie, zgodnie z zamysłem autorki. Tu nie ma przypadku. Stare koła zębate, fragmenty tarcz zegarowych i sprężyny zmieniają się w morskie zwierzęta, owady, domowe pupile i ptactwo.

Każdy z tych delikatnych modeli tworzony jest nawet 14 godzin. Sama Victoria twierdzi, że inspiracją do ich powstania były zegarki, które dla niej są hipnotyzujące i magiczne.

Zegarki skeletonowe – skąd zamiłowanie do nich?

Ten typ zegarka można kochać, albo nienawidzić. Nie ma półśrodków. Na szczęście tylko garstka osób czuje się znięchęcona, kiedy na czyimś nadgarstku pojawia się skeleton lub semi-skeleton.

Większość osób traktuje je z fascynacją i ciekawością. I tak jak w przypadku Victorii, nie może oprzeć się magnetycznemu wpływowi poruszającego się mechanizmu. I chociaż biżuteria przez nią tworzona, zdaje się być zatopiona w bezruchu, nadal nie brakuje jej życia. Oto cała tajemnica skeletonów, są po prostu urzekające.

Zegarek męski Fossil Grant Automatic Blue ME3102

Kup teraz

Oczywiście taki zegarek rzadko bywa pierwszym czy jedynym zegarkiem, bo raczej jest uzupełnieniem kolekcji miłośnika czasomierzy. To sprawia, że często kojarzony jest z przepychem i zamożnością, ale wierzcie nam, to nie muszą być drogie modele. Prawda jest taka, że coraz częściej “odkryte wnętrze” pojawia się nie tylko u najdroższych marek z top półki, ale również u innych bardziej popularnych producentów. Doskonałym przykładem będzie zegarek “open heart” zaprojektowany przez markę Orient.

Zegarek męski Orient FAG02004B0

Kup teraz

Jeśli jesteście zainteresowani takimi zegarkami, zachęcamy do przeczytania artykułu “Skeletony i semi-skeletony, czyli zegarki z sercem na wierzchu”, w którym opisaliśmy ich najważniejsze cechy, wady i zalety. Zachęcamy również do obserwowania hipnotyzującego profilu Victorii na Instagramie 😀