Zegarki Timex Southview – propozycje eleganckich czasomierzy na każdą kieszeń

29.08.2019 Zakupy

Co jakiś czas przedstawiamy kilka zegarków, które mieszczą się w bardzo przystępnym budżecie cenowym, ale jednocześnie udowadniają, że niewygórowana cena może iść w parze nie tylko z pięknym designem, ale i jakością wykonania. Tym razem na warsztat bierzemy zegarki Timex Southview.

Branża zegarkowa, jak każda inna, może zaproponować szeroki wachlarz produktów. Z jednej strony znajdziecie zegarki, za które nie zapłacicie więcej niż 150 zł, a z drugiej sky is the limit. Pomiędzy znajduje się cała gama firm, marek i modeli, które ze względu na swoje właściwości i funkcje znalazły się na konkretnej półce cenowej.

Jedną z cech, które wpływają na koszt czasomierzy jest renoma marki i długoletnie tradycje. I tutaj Timex jest jednym z wyjątków, bo ponad 160 lat historii nie zmieniło jej podejścia do produkcji czasomierzy. Od zawsze najważniejszym celem firmy było i jest tworzenie niezawodnych i przystępnych cenowo zegarków dla każdego.

zegarki Timex Southview

Tym samym zaczęły pojawiać się coraz nowsze serie czasomierzy, które z czasem stały się przykładem na niezawodne i niedrogie produkty. To dzięki marce Timex zegarek przestał być dobrem luksusowym, a stał się idealnym dodatkiem na każdą kieszeń.

Timex od dziesiątek lat hołduje tej zasadzie, więc każdego roku pojawiają się serie, które robią ogromne wrażenie pod względem projektu, przygotowania i wykonania, a jednocześnie rzadko kiedy przekraczają barierę 350 zł. Tak też jest z kolekcją Timex Harborside, o której pisaliśmy w publikacji “Męskie zegarki Timex Harborside – zdecydowane wzornictwo w lekko outdoorowym stylu” czy bardzo udanej serii Timex Metropolitan, którą opisywaliśmy w artykule “Kiedy prostota staje się synonimem elegancji. Zegarek do marynarki za mniej niż 250 zł”.

Zegarek męski Timex Southview TW2R80300

Kup teraz

Czas przedstawić kolejną kolekcję, tym razem Timex Southview, która pojawiła się w dwóch ciekawych odsłonach – w wersji oszczędnej i eleganckiej oraz w wersji z multidatownikiem. Obydwie idealnie pasują do stylu smart casual.

Zegarki Timex Southview – ponadczasowa elegancja z domieszką swobodnego stylu

Timex fantastycznie czuje się w projektach, które mają spełnić oczekiwania mężczyzn o różnych stylach. Tym samym najpopularniejsze z zegarków męskich ich produkcji to właśnie te, które balansują pomiędzy stylem codziennym i swobodnym, ale uderzają też w elegancką nutę.

zegarki Timex Southview

Takie kolekcje pokazują, że Timex chętnie łączy modne kompozycje kolorystyczne, ale przy tym wszystkim nie zapomina np. o eleganckich paskach ze skóry czy tarczach zdobionych na kilka sposobów.

Dlatego w kolekcji Timex Southview nie zabrakło fakturowanych powierzchni tarcz, między innymi matu, szlifu słonecznego, ale również hipnotyzującego giloszu – jego niesamowity urok podkreślono paskiem ze skóry naturalnej, który został wytłoczony na wzór jaszczurki.

Zegarek męski Timex Southview TW2T34700

Kup teraz

Trzeba przyznać, że zestawienie kolorystyczne, które uzupełniono o detale w kolorze różowego złota wygląda nie tylko ekstrawagancko, ale też bardzo estetycznie.

Kolekcję Timex Southview łączy wspólna koncepcja koperty wykonanej ze stali nierdzewnej o średnicy 41 mm oraz dość charakterystyczny układu indeksów. Chociaż i w obrębie tej samej serii znajdziecie odstępstwa – w modelu powyżej podkreślono indeksy III, VI, XI i XII, natomiast w modelu poniżej, zastosowano pięknie zaplanowany i zrównoważony geometrycznie układ II, IIII, VI, VIII, X, XII.

Zegarek męski Timex Southview TW2R80500

Kup teraz

Z datownikiem czy bez?

I tak jak układ indeksów rzymskich ma jedynie walor estetyczny, tak pojawienie się w serii Timex Southview opcji z datownikiem i bez niej ma duże znaczenia dla przyszłego użytkownika.

Ci, którzy stawiają na minimalizm i klasyczny design, zdecydują się modele nieco oszczędniejsze, w których schludny wygląd idzie w parze z konserwatywną estetyką. Jednak ci, którzy chcą by na tarczy działo się trochę więcej, mają możliwość wybrać zegarki wyposażone w multidatownik, który uzupełnia informację o dacie o dodatkowe wskazania.

Zegarek Timex Southview TW2R29100

Kup teraz

Co to oznacza? W zegarkach Timex Southview pojawiły się trzy dodatkowe subtarcze opisujące dzień tygodnia, dzień miesiąca i wskaźnik 24-godzinnego czasu (pory dnia).

Co ciekawe, pomimo tak dużej ilości detali (mieszane indeksy, gilosz/szlif słoneczny, multidatownik) tarcza daje przyjemne wrażenia wizualne – jej architektura jest doskonale zaplanowana i harmonijna. Doskonale widać to w poniższym modelu Timex Southview TW2T35100.

Zegarek męski Timex Southview TW2T35100

Kup teraz

Jak sami widzicie, Timex Southview to dość zróżnicowana kolekcja, w obrębie której znajdziecie modele bardziej lub mniej oszczędne, ale też zegarki wzbogacone o interesujące zdobienia i ciekawe aranżacje kolorystyczne.

Wszystko po to, aby dopasować się do potrzeb mężczyzn, którzy mają różne oczekiwania i priorytety w wyborze najlepszego modelu.

Jeśli to dla was za mało, zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą czasomierzy Timex, gdzie znajdziecie więcej przykładów na dobre zegarki na każdą kieszeń.