Zegarki Victorinox – marki, które musisz znać

08.08.2017 Marki Warto przeczytać

Czy Karl Elsener otwierając swój zakład produkujący noże w 1884 roku w Ibach zakładał, że ponad 100 lat później jego produkty będą rozpoznawalne na całym świecie, a ich marka będzie synonimem wszechstronności i niezawodności? Historia tej szwajcarskiej firmy pokazuje, że… tak dokładnie było!

Victorinox – firma skazana na sukces?

Na samym początku fabryka nie nosiła nazwy znanej obecnie na całym świecie, ale już wtedy hołdowała wartościom, które są dziś charakterystyczne dla firmy Victorinox. Karl Elsener już do samego początku stawiał na funkcjonalność, niezawodność, wysoką jakość produktu i szacunek dla klientów.

Od samego początku był to biznes nastawiony na produkcję… Ostrzy i noży. Dlatego nic dziwnego, że już siedem lat od utworzenia zakładu firma podpisuje kontrakt ze szwajcarską armią i dostarcza jej pierwsze noże wojskowe.

Prawdziwym przełomem w historii firmy było jednak coś więcej niż zwykły nóż. Było to narzędzie wielofunkcyjne z sześcioma różnymi końcówkami. Opatentowany w 1897 r. „nóż oficerski” („Offiziersmesser”) okazał się produktem, który umocnił przedsiębiorstwo na rynku oraz sprawił, że stało się ono rozpoznawalne praktycznie na całym świecie.

Co składało się na pierwszy scyzoryk dla armii szwajcarskiej?

Oprócz dużego i małego ostrza posiadał on również śrubokręt, otwieracz do puszek, korkociąg oraz szydło. Oczywiście na przestrzeni lat dołączano coraz nowsze narzędzia tworząc ze scyzoryka praktyczne i niezawodne narzędzie.

Skąd nazwa Victorinox?

Swoją nazwę firma uzyskała w roku 1909, kiedy to po śmierci swojej matki Karl Elsener nazywa na jej cześć całe przedsiębiorstwo – Victoria, a w późniejszych latach dodaje do nazwy oznaczenie stali nierdzewnej “Inox” tworząc przez to nazwę Victorinox.

W tym samym roku, z okazji 25-lecia firmy, poleca oznakować „nóż oficerski” godłem Szwajcarii, odróżniając w ten sposób swój oryginalny produkt od licznych niemieckich imitacji, tworząc tym samym rozpoznawalny w każdym zakątku świata symbol niezawodności.

Noże Victorinox znalazły się nawet w wyposażeniu NASA. Model Master Craftsman na stałe zapisał się w historii Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej po tym jak astronauta Chris Hadfield, otworzył nim zablokowany właz do Sojuza na stacji kosmicznej Mir, a swoją przygodę ze szwajcarskim scyzorykiem podsumował słowami: nigdy nie opuszczaj planety bez niego.

Na markę Victorinox nie składają się obecnie już tylko słynne scyzoryki.

Dziś w portfolio firmy można znaleźć akcesoria kuchenne i profesjonalne, wysokiej klasy zegarki produkowane we własnej fabryce w Szwajcarii, torby podróżne, odzież oraz perfumy.

Za produkcję czasomierzy marki odpowiada Victorinox Swiss Army, która od ponad 27 lat, tworzy funkcjonalne i wytrzymałe produkty. Zegarki te, powstałe w warsztatach zegarmistrzowskich w sercu szwajcarskiej Jury, odzwierciedlają wizję i kierunek wytyczony ponad sto lat temu przez Karla Elsenera i dążą do łączenia ponadczasowości, niezawodności i funkcjonalności.

Na które kolekcje zegarków Victorinox warto zwrócić uwagę?

I.N.O.X

Kolekcja ta została zaprojektowana tak, aby wytrzymać nawet najcięższe przygody. Zegarki z kolekcji I.N.O.X mogą przetrwać praktycznie każde ekstremalne zdarzenia, takie jak upadek z 10 metrów, przejechanie przez 64 tonowy czołg lub nurkowanie przy głębokości 200 metrów.

Ciekawe połączenie wysmakowanego designu z trwałą konstrukcją (poddaną 130 rygorystycznym testom) sprawia, że zegarki te stanowią idealną ofertę dla wszystkich, którzy szukają połączenia uniwersalności i wytrzymałości.

Victorinox I.N.O.X. 241723.1

Model ten pomimo dosyć klasycznego wyglądu nie ma w sobie nic z nudnej zachowawczości. Zegarek ten jest wprost idealny, aby podejmować z nim najcięższe nawet wyzwania. Posiada odporne na zarysowania szafirowe szkło z antyrefleksem, wytrzymałą bransoletę oraz wodoszczelność klasy 20ATM.

Dodatkowo koperta ze stali szlachetnej wyposażona jest w nakładaną osłonę, która poza ochroną zegarka stanowi również oryginalny element designu. Dodatkowym atutem zegarka jest dołączony gumowy protektor – doskonale chroni kopertę w ekstremalnych sytuacjach przed zarysowaniem a także nadaje całości charakterystyczny wygląd.

Victorinox I.N.O.X. Professional Diver 241734

Zegarek Victorinox o numerze 241734 to model stworzony z myślą o nurkach oraz o wszystkich fanach wodnych szaleństw. Osadzony na szczycie koperty ze stali szlachetnej jednokierunkowy pierścień z podziałką obliczeniową niezbędną dla nurków, 20 ATM wodoszczelności oraz wytrzymałość z jakiej słyną modele I.N.O.X. dostarcza amatorom sportów wodnych jednostkę zgodną z rygorystyczną normą ISO 6425.

Dodatkowym atutem tego zegarka jest odporne na zarysowania szafirowe szkło z antyrefleksem, wodoodporny pasek oraz nakładany protektor chroniący kopertę przed zarysowaniem.

Victorinox I.N.O.X. V 241769

Niezawodność i jakość z jakiej słynie Victorinox nie są tylko dla panów! Zegarek damski I.N.O.X. V 241769. posiada finezyjny, bardzo kobiecy design to jego subtelna konstrukcja jest bardzo wytrzymała.

Nie ma się czemu dziwić, każdy zegarek z linii I.N.O.X. wyróżnia się właśnie trwałą konstrukcją. Tak też jest tym razem – każda z jego części musi spełniać rygorystyczne normy, składając się na zegarek, na który można polegać.

Night Vision

Zegarki z tej linii wyposażone są w innowacyjny moduł świetlny LED dzięki czemu są gotowe do akcji w każdych okolicznościach – również kiedy zabraknie światła. Pełnią wtedy funkcję latarki sprawdzając się perfekcyjnie także w nocy. Ich harmonijne połączenie tradycyjnego wzornictwa z nowoczesną funkcjonalnością to znaki rozpoznawcze każdego zegarka marki Victorinox.

Victorinox Night Vision 241595

Zegarek ten posiada wszystko, czego poszukuje w czasomierzu amator przygód. Mamy tutaj nie tylko kopertę ze stali szlachetnej w kolorze czarnego PVD z zakręcanym deklem zawieszoną na wodoodpornym pasku z tworzywa o oliwkowym odcieniu, ale również wodoszczelność klasy 5ATM oraz wskaźnik naładowania baterii, latarkę przydatną w awaryjnych sytuacjach oraz odporne na zarysowania szafirowe szkło.

Alliance

Na pierwszy rzut oka zegarki z serii Alliance nie wyróżniają się na ręku właściciela, i tak właśnie powinno być. Czasomierze te są subtelne, ale jednocześnie maksymalnie męskie. Dopiero gdy wpatrzymy się w detale i poświęcimy trochę czasu na poznanie ich designu, to zdobędą nasze całkowite zaufanie. Ta kolekcja w najbardziej elegancki sposób łączy w sobie najlepszej jakości projekt Victorinox, technologię oraz jakość.

Victorinox Alliance 241765

Zegarek ten w swoim niecodziennym, lekko ascetycznym designie, przypadł nam bardzo do gustu. Nie ma w nim choć jednej niepotrzebnej kreski projektanta czy też tak niepotrzebnego czasem przepychu. Model ten prezentuje się na ręku właściciela wyjątkowo wyniośle, a co ciekawe, osiągnięto to właśnie przy pomocy subtelnego i oszczędnego designu.

Zegarki Victorinox, tak jak scyzoryki tej firmy, to idealne odzwierciedlenie wszystkich ideałów jakim hołduje firma

Ponadczasowość, niezawodność i funkcjonalność. Pewni jakości i przedstawionych wartości jesteśmy pewni, że czasomierze tej firmy przypadną wam do gustu, także po raz kolejny nie pozostaje nam nic innego jak życzyć udanych zakupów.