Zegarki Vostok Europe – marki, które musisz znać

24.08.2018 Warto przeczytać

Vostok Europe to najbardziej znacząca litewska marka i jedna z niewielu, która robi tak piękne i urzekające czasomierze. Poznajcie jej historię, największe osiągnięcia i zobaczcie najpiękniejsze zegarki Vostok Europe.

Kiedy myślimy o doskonałych zegarkach, w pierwszej kolejności rozważamy zakup marek szwajcarskich i niemieckich, a to przecież nie jedyne świetne czasomierze. Tym razem chcemy zaprosić was do podróży na Litwę, gdzie produkowane są jedne z najbardziej zachwycających zegarków, łączące w sobie innowacje, tradycje i niepowtarzalny design.

Zegarek męski Vostok Europe Gaz 14 Limousine YN85-560A517

Kup teraz

Te fascynujące zegarki są nie tylko dobre jakościowo i piękne, ale przede wszystkim cechuje je doskonały stosunek jakości do ceny. Zobaczcie, jak to się zaczęło.

Porozumienie, które stworzyło Vostok Europe

W sierpniu 2003 roku dwie firmy podpisały porozumienie o współpracę. Była to litewska spółka Vilnius Koliz i legendarna fabryka zegarków z Czystopola – Vostok. Celem miała stać się produkcja nowoczesnych czasomierzy, które połączą rosyjską jakość i tradycję Vostoka z wzornictwem i innowacjami dostosowanym do rynku europejskiego, a które mogła zagwarantować tylko spółka z Litwy. Powstała firma Koliz Vostok, która opracowała markę Vostok Europe.

Pierwsze targi Baselworld

W 2004 roku zegarki Vostok Europe ujrzały światło dzienne, podczas najważniejszych targów zegarkowych – Baselworld. Kolekcja obejmowała 5 modeli, w tym zegarek okrzyknięty odkryciem branży – model K3 Submarine. Natychmiast stał się bestsellerem. Co ciekawe, wszystkie zegarki z tej kolekcji mają nazwy inspirowane najważniejszymi osiągnięciami sowieckiej myśli technicznej, a cała kolekcję zjednoczyło hasło “Soviet Techno Design”.

Zegarek męski Vostok Europe Gaz-14 Limousine NH35A-5651137

Kup teraz

Vostok Europe – droga do sukcesu

Vostok Europe zaczął piąć się w górę. Prezentacja zegarków, podczas Baselworld była doskonałym początkiem. Na rynek zegarmistrzowski weszli z ogromnym sukcesem i stali się liderem produkcji zegarków męskich. W krótkim czasie, bo w zaledwie 3 lata, liczba krajów, w których pojawiły się zegarki Vostok Europe powiększyła się do 30, a ich produkty znalazły się w czołówce najciekawszych zegarków na rynku.

Zegarek męski Vostok Europe Almaz 6S11-320H264

Kup teraz

W 2009 roku Vostok Europe nawiązał współpracę ze szwajcarską firmą mbmicrotec, której efektem była nowa kolekcja zegarków Ekranoplan – pierwszych modeli, w których zastosowano specjalne tuby wypełnione gazem trytowym, dzięki czemu indeksy były widoczne po zmierzchu. 100% działanie trytu oblicza się na 12 lat. Chwile potem premierę miała inna seria – Anchar – o wodoszczelności sięgającej 30 ATM i to właśnie w tej serii- Anchar użyto po raz pierwszy wodoszczelnych pudełek Drybox.

Zegarkami Vostok Europe zainteresowała się grecka federacja piłkarska, a sama marka stała się oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata w Wolnym Nurkowaniu, greckiego Instytutu Archeologii Morskiej oraz wyścigu samochodowego w Rumunii i Rajdu Enduro na Litwie.

Zegarek męski Vostok Europe Energia NH35A-575A279

Kup teraz

Trzeba pamiętać również, o tym że wszystkie zegarki Vostok Europe składane są ręcznie, zarówno kwarcowe jak i mechaniczne.

Wytrzymałość zegarków Vostok Europe

Zamiłowanie firmy do sportu i wytrzymałość zegarków na ekstremalne warunki, sprawiła, że jeden z modeli Anchar pojawił się na Rajdzie Dakar, na nadgarstku litewskiego zawodnika Gintautasa Igarisa.

Vostok Europe może poszczycić się również zainteresowaniem wojska. Od lat wykonują czasomierze dedykowanie armii NATO, w tym dla jednostek podwodnych, pilotów myśliwców F-16 i śmigłowców Apache, marynarzy okrętów podwodnych i innych. Takie zaufanie wojska jest potwierdzeniem wysokiej jakości i wytrzymałości.

Na ich koncie znajduje się również uczestnictwo w ekspedycji do najgłębszej jaskini na świecie – Krubera-Voronia oraz udział w projekcie przekroczenia granicy stratosfery, który zakończył się ogromnym sukcesem dla firmy. Zegarek przetrwał -44°C i 88 mB próżni.

Zegarek męski Vostok Europe Expedition Everest Underground YN84-597A543

Kup teraz

Ile kosztują zegarki Vostok Europe?

Zegarki Vostok Europe to niesamowite czasomierze. Przede wszystkim trzeba podkreślić ich znakomitą jakość. Każdy model jest przygotowywany w dbałości o najdrobniejszy szczegół projektu, a ogromne doświadczenie w budowaniu zegarków mechanicznych i kwarcowych sprawia, że w dość niewysokiej cenie możemy mieć zegarek wart znacznie więcej. Tym bardziej, że nadal mówimy o egzemplarzach składanych ręcznie. To jedne z tych modeli, które wyglądają na znacznie droższe niż są. Jeśli do tego wszystkiego dodamy niesamowity design, otrzymamy czasomierz doskonały.

Za zegarek męski zapłacimy od 990 zł do 4000 zł, natomiast za damski od 1300 zł do 1600 zł. Wśród nich są modele automatyczne, manualne i kwarcowe, a także kilka modeli limitowanych, stąd wyższa cena.

Zegarek męski Vostok Europe Anchar NH35A-5105141

Kup teraz

Vostok Europe – dla kogo?

Modele Vostok Europe prezentowane w sklepie Minuta.pl należą do zegarków sportowo-eleganckich, więc są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzą się na nadgarstku mężczyzny, który oczekuje czegoś więcej niż tradycyjnego garniturowca. Kobiety odnajdą w nich sportowe zacięcie i lekko casualowy styl.

To też doskonała opcja dla tych, którzy lubią wyróżniać się dobrze zaprojektowanym czasomierzem. Są bardzo eleganckie, ale jednocześnie świetnie wyglądają w codziennych stylizacjach. Przyciągają wzrok głębią, pięknymi kontrastami i hipnotyzującymi detalami.

Obok takich zegarków nie można przejść obojętnie, dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z projektami Vostok Europe i życzymy udanych zakupów.