Zegarki Vostok Europe Energia – wysoka jakość i nietuzinkowy design

01.04.2019 Zakupy

Wyjątkowe, nowoczesne i odważne – to tylko niektóre z określeń, którymi można opisać te czasomierze. Pewne jest to, że zegarki Vostok Europe Energia są projektowane przez artystów fachu zegarmistrzowskiego, którzy wiedzą, jak przyciągnąć uwagę designem.

Chcąc odszukać w historii miejsce narodzin spółki Vostok Europe musimy sięgnąć do 2003 roku. Wtedy to wileńskie przedsiębiorstwo Koliz osiągnęło porozumienie z mieszczącą się w Czystopolu fabryką czasomierzy Vostok, a już w kolejnym roku miłośnicy czasomierzy mogli podziwiać pierwszy owoc ich współpracy.

Światło dzienne ujrzał między innymi model K3 Submarine historycznie nawiązujący do jednej z pierwszych sowieckich łodzi podwodnych o napędzie jądrowym. Od tego momentu, czasomierze Vostok Europe swoimi nazwami i designem zawsze nawiązywały do wybitnych osiągnięć, odkryć i wynalazków, do których, bez zbędnej kokieterii, możemy zaliczyć również same zegarki tej litewskiej marki – są odkrywcze i nietuzinkowe.

Zegarek męski Vostok Europe Energia NH35A-575B281

Kup teraz

Zegarki Vostok Europe Energia – kolekcja nie z tej Ziemi

“Energia” to jedna z najpotężniejszych sowieckich rakiet kosmicznych w historii, która przez lata inspirowała naukowców i miała umożliwić badanie kosmosu na niewyobrażalną dotąd skalę. Z racji na swoją moc i innowacyjność służyła za przykład inżynierom z całego świata. Współcześnie przyniosła natchnienie projektantom odpowiedzialnym za zegarki Vostok Europe, co przełożyło się na niezwykle piękne modele. Czasomierze należące do kolekcji Energia to prawdziwe arcydzieła.

Najbardziej charakterystyczną cechą tej kolekcji jest nowoczesne i odważne wzornictwo, kierujące skojarzenia w stronę przestrzeni kosmicznej. Projektanci odpowiedzialni za zegarki Vostok Europe postawili na masywność – czasomierze tej serii imponują rozmiarami. Koperty serii Energia mają 48 mm średnicy oraz 18 mm grubości. Przyglądając się ich stylistyce, widać, że było to całkowicie zamierzone rozwiązanie, ponieważ zegarki Vostok Europe Energia mają po prostu rzucać się w oczy. Oczywiście w pozytywnym tego określenia znaczeniu, bo niewątpliwie stanowią atrakcyjny dodatek.

Zegarek męski Vostok Europe Energia NH35A-575O286

Kup teraz

Vostok Europe Energia NH35A-575A279

Prezentowany poniżej model NH35A-575A279 to konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej o barwie pruskiego błękitu. Paletę kolorów zegarmistrzowie Vostok Europe zdecydowali się uzupełnić pomarańczowymi akcentami, które ożywiają projekt czasomierza. Sercem tego zegarka jest niezawodny mechanizm automatyczny autorstwa japońskich inżynierów z Seiko (jego oznaczenie stanowi pierwszy człon seryjnego kodu zegarka). Zaimplementowano w nim bardzo wygodną i praktyczną możliwość ręcznego dokręcania naciągu.

W zegarku zastosowano szkło mineralne utwardzane typu K1. Tarczę okala nachylona do wewnątrz wyrazista luneta, która dodaje nieco sportowego charakteru. Dodatkowym atutem całej kolekcji, w tym poniższego modelu, jest wodoszczelność na poziomie 30 ATM oraz helowy zawór, co z pewnością zainteresuje miłośników podwodnej eksploracji.

Zegarek męski Vostok Europe Energia NH35A-575A279

Kup teraz

Zegarki Vostok Europe Energia zostały także wyposażone w bardzo innowacyjne rozwiązanie, jakim są tuby trytowe. Zostały one umiejscowione w wypukłych polerowanych indeksach i wskazówkach. Sprawia to, że tarcza czasomierza jest bardzo czytelna niezależnie od tego, w jakim natężeniu światła będziemy chcieli sprawdzić, która jest aktualnie godzina. Dodatkowym atutem jest bardzo długi czas ich działania, ponieważ wynosi on aż 25 lat.

Zegarki Vostok Europe Energia

W prezentowanych powyżej modelach, wyposażonych w mechanizm Seiko NH35A, znajdziemy także datownik. Inaczej sprawa ma się w przypadku modeli wyposażonych w automat oznaczony jako YN-84. Te zegarki posiadają dodatkowo funkcję wskazania 24-godzinnego oraz wskaźnik rezerwy chodu, która wynosi do 40 godzin. W automatycznych mechanizmach modeli z serii Energia zainstalowano 24 kamienie łożyskujące, które zapewniają bezpieczną i efektywną pracę mechanizmów. O ich roli pisaliśmy w artykule “Kamienie w mechanizmie zegarkowym. W jakim celu się ich używa i co oznacza ich liczba?”. Mechanizm YN-84 zastosowano w poniższym modelu.

Zegarek męski Vostok Europe Energia YN84-575A539

Kup teraz

Zegarki Vostok Europe Energia to odważne, niemalże brawurowe czasomierze o niezawodnych mechanizmach. Dzięki zaangażowaniu litewskich projektantów, otrzymaliśmy kolekcję różnorodną kolorystycznie i wysmakowaną pod względem designu. Znajdziemy w niej także modele ze stali, pokrywane techniką PVD, ale też zegarki z tytanu i brązu. Każdy został skonstruowany z najwyższą dbałością o detale. Warto podkreślić, że ich unikatowy wygląd zawdzięczamy również mocowaniu skórzanych pasków uchwytami TORX, które nadają im szczególnego charakteru.

Jeśli chcecie zobaczyć inne propozycje marki, w tym pozostałe kolekcje inspirowane sowiecką myślą techniczną i współczesnymi osiągnięciami, zapoznajcie się z pełną ofertą producenta.