Zegarki żeglarskie zasilane solarnie – kolekcja Nautica Bay Side Chrono Solar

10.07.2019 Zakupy

Coraz więcej marek zwraca się w stronę ekologicznych rozwiązań i inwestuje w rozwój technologii, które mają wykorzystywać naturalne źródło energii – światło. Jedną z takich firm jest Nautica, która zaproponowała kolekcję Nautica Bay Side Chrono Solar – atrakcyjnych zegarków w typie żeglarskim.

Energia słoneczna jest dziś na topie, ale zegarki, które posiadają takie rozwiązania powstają od lat 70. ubiegłego wieku. Co wydaje się być oczywiste, pierwsze czasomierze nie gwarantowały takiej wydajności jak dziś i przede wszystkim nie były atrakcyjne wizualnie. Kolejne lata doskonalenia mechanizmów kwarcowo-słonecznych pozwoliły całkowicie ukryć panele zasilające pod osłoną tarczy i sprawić, że wymiana baterii przestała być koniecznością.

Aktualnie zasilanie solarne staje się coraz bardziej popularne i przede wszystkim wydajne, więc kolejne marki sięgają po ten typ mechanizmu. Także Nautica, która zaprezentowała serię modeli żeglarskich o nienagannej estetyce. Mowa o kolekcji Nautica Bay Side Chrono Solar.

Zegarek męski Nautica Bay Side Chrono Solar NAPBSC904

Kup teraz

Zegarki Nautica Bay Side Chrono Solar

Zasilanie solarne w tych zegarkach zostało ukryte pod tarczą każdego z czasomierzy, w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie będziecie wiedzieć, że macie do czynienia z mechanizmem kwarcowo-solarnym. Promienie światła przenikają tarczę i zasilają specjalną komórkę, która przetwarza energię świetlną na energię elektryczną. Jeśli dotychczas nie posiadaliście zegarka zasilanego w ten sposób, to docenicie brak konieczności wymiany baterii i gwarancję płynnej pracy czasomierza.

Światło naturalne i sztuczne

To jedna z najlepszych propozycji dla mężczyzn spędzających sporo czasu na świeżym powietrzu np. na wodzie. Takie rozwiązanie w zegarkach żeglarskich jest strzałem w 10, chociaż ekspozycja na światło nie musi być długotrwała. Co więcej, nie musi być to światło naturalne, bo zegarek przetwarza również energię ze światła sztucznego.

Zegarek męski Nautica Bay Side Chrono Solar NAPBSC905

Kup teraz

Wystarczy krótkotrwały kontakt z promieniami słonecznymi lub jakimkolwiek innym oświetleniem, aby mechanizm pobierał niezbędną moc do działania. Nie należy jednak umieszczać zegarka bezpośrednio pod lampą.

Typ zastosowanego mechanizmu został oznaczony na tarczy, pod logiem marki Nautica.

Nautica od 1994 roku projektuje zegarki w charakterystycznym stylu sięgającym po motywy marynistyczne. Chętnie wykorzystuje barwy kojarzone z żeglarstwem i detale, które pasują pasjonatom aktywności pod żaglami. Podobnie jest z kolekcją zasilaną solarnie, której poszczególne modele znajdziecie w czterech odsłonach kolorystycznych. Trzy z nich zostały wyposażone w paski z żywicy, a jeden z nich został zawieszony na stalowej bransolecie.

Zegarek męski Nautica Bay Side Chrono Solar NAPBSC903

Kup teraz

Zastosowanie takich materiałów nie jest przypadkowe – każdy z nich jest odporny na działanie wody i łatwo oczyścić go z soli w przypadku zamoczenia w wodzie morskiej. Nautica nie zapomniała również o wodoszczelności, która sięga 10 ATM, co pozwala na pływanie i snurkowanie. To w zupełności wystarczy miłośnikom żeglugi.

Zegarki Nautica Bay Side Chrono Solar posiadają jeszcze kilka innych, przydatnych funkcji. Wśród nich jest oczywiście datownik na godzinie 4, ale także chronograf, co zostało podkreślone w nazwie kolekcji. Ponadto w czasomierzach zastosowano mineralne szkło, które wyróżnia się dużą wytrzymałością na uderzenia.

Zegarek męski Nautica Bay Side Chrono Solar NAPBSC906

Kup teraz

Zegarki Nautica Bay Side Chrono Solar to bardzo przemyślane i atrakcyjne modele nie tylko dla pasjonatów przygód pod żaglami. To fantastyczne czasomierze w sportowym stylu, które świetnie pasują do casualowych stylizacji. Ich oryginalna kolorystyka, ale zrównoważona architektura tarczy, sprawia, że pasują mężczyznom szukającym atrakcyjnych wizualnie zegarków. Jeśli dodamy do tego praktyczne rozwiązania i jakość, którą gwarantuje grupa Timex, otrzymamy idealne modele dla każdego.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej oferty marki Nautica i życzymy udanych zakupów.