Zegarki Zeppelin Jahre Graf i Zeppelin Los Angeles – dwie bestsellerowe kolekcje marki

06.09.2019 Zakupy

Zeppelin produkuje zegarki, w których można się zakochać i rzeczywiście ich czasomierze budzą niezwykle pozytywne uczucia, szczególnie wśród miłośników stylu retro. W tej kategorii wyróżniają się szczególnie dwie kolekcje – zegarki Zeppelin Jahre Graf i Zeppelin Los Angeles, które znalazły się w naszych bestsellerach.

Co jakiś czas powracamy w naszych zestawieniach do najlepiej sprzedających się zegarków. W końcu to wasze wybory dyktują trendy, więc chętnie opisujemy te z modeli, które zdobywają wasze uznanie. I tak jak moda na niektóre z nich przychodzi i odchodzi, tak zegarki Zeppelin mają dość stabilną pozycję na liście najlepiej sprzedających się czasomierzy już od bardzo dawna.

Nie ma się czemu dziwić, bo to znakomity przykład na przepiękne propozycje w unikatowym stylu, którego próżno szukać w ofercie konkurencji.

Sterowiec symbolem postępu technologicznego XIX wieku

Producentem zegarków Zeppelin jest niemiecka firma POINT tec Electronic GmbH, która pod swoimi skrzydłami posiada jeszcze inne wyjątkowe marki utrzymane w podobnej stylistyce. Mowa o Junkers i zastępującej ją marce Iron Annie.

POINT tec rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku, więc nie jest producentem o bardzo długich tradycjach zegarmistrzowskich, ale ponad 20 lat produkcji pokazało, że świetnie projektują czasomierze o wyjątkowej jakości i wyróżniającej się estetyce. Tym sposobem Zeppelin, w bardzo krótkim czasie stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich marek zegarkowych na świecie.

Zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_7614_3

Kup teraz

Co więcej, ich niespotykany design, który sięga stylistyką do XIX wieku, sprawił, że Zeppelin stał się wyjątkową propozycją dla miłośników trochę innych zegarków niż klasyczne.

Nie jest tajemnicą, że nazwa marki pochodzi od nazwiska Ferdynanda Grafa von Zeppelina – twórcy sterowców i właściciela fabryk produkujących ich części. Każdy detal podpowiada, że firma chętnie czerpie inspiracje z okresu prężnego rozwoju lotnictwa XIX wplatając poszczególne elementy w projekty zegarków.

To jeden z najlepszych pomysłów na design, bo marka kusi pasjonatów stylu vintage oferując czasomierze w duchu przeszłości, ale też w bardzo nowoczesnej odsłonie.

Nad wszystkim góruje piękne logo sterowca.

Zegarek męski Zeppelin Jahre Graf ZE_7640_2

Kup teraz

Wspominaliśmy, że w ofercie marki Zeppelin dwie kolekcje budzą szczególne zainteresowanie mężczyzn – zegarki Zeppelin Jahre Graf i Zeppelin Los Angeles. Chociaż trzeba podkreślić, że sporą popularnością cieszy się również jedna ze słynniejszych serii producenta, czyli modele Hindenburg.

Niemniej jednak to właśnie dwa zegarki Zeppelin – zegarek męski Zeppelin Jahre Graf ZE_7680_1 i zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_7614_3 od dawna znajdują się na liście naszych bestsellerów.

Zegarek męski Zeppelin Jahre Graf ZE_7680_1

Kup teraz

100 lat fabryki Zeppelina – rocznicowe zegarki Zeppelin Jahre Graf

Kolekcja Zeppelin Jahre Graf upamiętnia 100-lecie powstania firmy Graf Zeppelin, która stała się dla ówczesnych przykładem prężnego rozwoju nauki, techniki i lotnictwa. Seria Zeppelin Jahre Graf to obszerna, ale spójna stylistycznie grupa zegarków o rozpoznawalnych zdobieniach. Wśród nich znalazły się stylizowane zegary, indeksy, podziałki i czcionki nawiązujące do stylu charakterystycznego dla tamtego okresu.

Najważniejszym elementem serii jest pamiątkowa sygnatura 100Jahre, która zdobi każdy z należących do niej modeli. Trzeba przyznać, że prezentują się wyjątkowo.

Zegarek męski Zeppelin Jahre Graf ZE_7680_2

Kup teraz

Zegarki Zeppelin LZ126 Los Angeles – niemiecki sterowiec w USA

Druga z dwóch wymienionych przeze mnie kolekcji nawiązuje do wyjątkowego zamówienia, którego dokonali Amerykanie na początku lat 20. poprzedniego wieku. Był to monstrualny model LZ126, który jednocześnie stał się kultowym reprezentantem swoich czasów.

I chociaż sterowiec przeszedł do legendy, to zegarki Zeppelin honorują nie tylko samą maszynę, ale przede wszystkim podróż, którą LZ126 pokonał w 81 godzin – był to pierwszy pasażerski sterowiec, który przeleciał tak olbrzymi dystans.

Zegarki z tej kolekcji mają upamiętniać to niezwykłe wydarzenie.

Zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_7614_5

Kup teraz

W tej serii również postawiono na wyjątkowe detale i akcenty tak charakterystyczne dla epoki i lotnictwa XIX wieku. Badanie każdego z nich jest sporą dawką estetycznych wrażeń, począwszy od pięknie zdobionych subtarcz, przez interesujący wykrój arabskich indeksów, aż do ciekawego wykroju kopert.

Trzeba przyznać, że każdy z tych projektów jest bardzo bogaty w szczegóły, a jednak architektura jest zrównoważona, czysta i zachęca do zwrócenia większej uwagi na każdy z elementów tarczy. Te znakomicie ze sobą współpracują dostarczając czytelnych wskazań.

Niemieckie zegarki – design, wykonanie i niezawodne mechanizmy

Praktycznie wszystkie zegarki Zeppelin cieszą się olbrzymią popularnością, ale znaczenie ma tutaj nie tylko design, o którym sporo już powiedzieliśmy, ale także doskonałe materiały. Przede wszystkim to wysokiej jakości stal szlachetna, najczęściej wykończona na wysoki połysk, ale też naturalne skóry tłoczone na wzory zwierzęce czy różne typy szkieł, w tym szafirowe, mineralne i hesalitowe.

Zegarki Zeppelin znajdziecie także w wersji z mechanizmem kwarcowym np. Miyota, Ronda i automatycznym, między innymi ETA i również Miyota. Wykorzystanie każdego z nich zagwarantowało wysoki standard pracy, a co za tym idzie precyzję wskazań.

Zegarek męski Zeppelin 100 Jahre ZE_8680_4

Kup teraz

Czasomierze chwalone są także za wyjątkowo skrupulatne wykonanie, co szczególnie dobrze widać gołym okiem – zdjęcia tylko częściowo oddają ich urok. Każdy z nich będzie dobrym wyborem dla mężczyzn szukających klasycznych, ale interesujących modeli o eleganckim wykończeniu.

Bez względu na kolekcję, zegarki Zeppelin to przykład na precyzję wykonania i słynną niemiecką staranność, więc zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki.

Obok nich naprawdę nie da się przejść obojętnie.