Zegarki Zeppelin – marka, którą musisz znać

23.09.2020 Marki

Inspirowane pionierem lotnictwa i stylizowane na ówczesne wzornictwo. Zegarki Zeppelin to z pewnością jedne z najbardziej ciekawych czasomierzy niemieckich, które zachwycają formą. Poznajcie bliżej tego producenta.

Zeppelin jest jedną z najbardziej znanych niemieckich marek zegarków, należącej do rodzinnej firmy POINTtec Electronic GmbH, której początki sięgają 1987 roku, a swoje pierwsze kroki stawiała w Ismaning pod Monachium. Marka Zeppelin dołączyła do niej znacznie później, a pierwszy wspólny projekt ujrzał światło dzienne w 2002 roku.

Dlaczego to takie ważne? ,,Made in Germany” to nieodłączny znak jakości zegarków wyprodukowanych przez POINTtec Electronic GmbH. Pod szyldem tej marki tworzą doskonali niemieccy specjaliści o najwyższych kwalifikacjach a efektem ich pracy jest wiele marek, które zaliczyć można do kultowych. Od niedawna, POINTtec przejął działalność, jak również wszystkich pracowników wieloletniego partnera produkcyjnego Gardé Uhren und Feinmechanik Ruhla GmbH.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7036_1
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7036_1

Zegarki Zeppelin – inspiracja pionierem lotnictwa

Patronem marki Zeppelin był Ferdinand Graf von Zeppelin słynny z projektowania sterowców. Jego sterowce znane były na całym świecie ze względu na swoje ogromne rozmiary i osiągnięcia w transporcie lotniczym. Równocześnie, baron prowadził fabrykę części silnikowych, przekładni i kół zębatych. Bystre oko od razu zauważy inspirację jego poboczną działalnością w kilku modelach zegarków Zeppelin.

Produkcja czasomierzy miała początkowo jeden najważniejszy cel. Zegarki miały pełnić rolę hołdu dla osiągnięć tego pioniera lotnictwa, dlatego oglądając niektóre kolekcje producenta, nie można nie zauważyć, jak silny wpływ na projekty miał życiorys tego człowieka. Przykład? Koperty ozdobione są nie tylko artystycznymi zegarami i specjalnie stylizowaną czcionką, ale też całkowicie odpowiadają ówczesnemu wzornictwu. Oprócz tego, każdy czasomierz posiada na cyferblacie logo marki, którym jest oczywiście sterowiec. Co ciekawe, kupując zegarek Zeppelin, otrzymujemy kartę gwarancyjną stylizowaną na bilety podróżne.

Zegarek męski Zeppelin LZ120 Rome ZE_7134_5
Zegarek męski Zeppelin LZ120 Rome ZE_7134_5

Niemiecka dokładność i szwajcarska jakość

Mimo młodego wieku, zegarki Zeppelin mają ogromny potencjał, aby stać się w kolejnych latach produktami kultowymi. Czego to zasługa? Z pewnością przemyślanego pomysłu na swoją działalność i ogromnej różnorodności asortymentu, który jest bogaty w najróżniejszą kolorystykę i design, dostosowany do klientów młodszych, jak i dojrzalszych. Z pewnością zegarki Zeppelin nie są produktami na jeden sezon, a ich wykonanie i dbałość o najmniejsze detale gwarantuje świetną jakość przez długie lata. Jest to przede wszystkim zasługa starannie wybranych materiałów, takich jak skóra naturalna czy stal szlachetna oraz szwajcarskich mechanizmów Ronda.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_1
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_1

Zegarki Zeppelin dla odważnych i zorientowanych na cel

Ich specyfika polega na tym, że po zegarki Zeppelin sięgają najczęściej pewni siebie mężczyźni, twardo stąpający po ziemi i wyraźnie zorientowani na cel. W związku z tym czasomierze świetnie prezentują się na nadgarstku podczas spotkania biznesowego, podkreślając jego formalny charakter i profesjonalizm i indywidualizm osoby, która go nosi. Niektóre kolekcje marki bezpośrednio nawiązują do danego wydarzenia i powstały z myślą o upamiętnieniu ważnej chwili np. na setną rocznicę śmierci wynalazcy sterowców.

Zegarek męski Zeppelin 100 Years ZE_7690_1
Zegarek męski Zeppelin 100 Years ZE_7690_1

Czasomierze te powstały w hołdzie dla pioniera lotnictwa, a wiele kolekcji nawiązuje bezpośrednio do jego działalności. Ten fakt czyni zegarki Zeppelin urządzeniami wyjątkowymi, skierowanymi do osób wrażliwych na historię lotnictwa. To czasomierze o niespotykanej dbałości o detal i wysokogatunkowych materiałach wybranych do produkcji.

Wśród najpopularniejszych modeli zegarków Zeppelin znaleźć można m.in. serie: Jahre Graf, LZ126 Los Angeles, Hindnburg, Luna, Rome, Princess of the Sky, Flatline, Night Cruise, Nordstern i wiele innych. Wszystkie wymienione modele znaleźć można w ofercie naszego sklepu internetowego i stacjonarnego Minuta.