Zeppelin Mandala, czyli zegarki pełne harmonii

13.07.2021 Zegarki

Marka Zeppelin to nie tylko męskie zegarki z dużą tarczą z chronografami i mocnym skórzanym paskiem. Seria Zeppelin Mandala powstała z myślą o kobietach, które cenią delikatne piękno i niepowtarzalny design.

Wywodzą się z starej tradycji indyjskiej i uważane są za symbol harmonii i doskonałości. Mandale, bo o nich mowa, to artystyczne rysunki na planie koła. Przez stulecia znane na Dalekim Wschodzi, z czasem zawitały do Europy, gdzie zaczęto ich używać w terapiach psychologicznych. Obecnie można zauważyć komercyjne wykorzystanie mandal np. na plakatach dekoracyjnych czy w formie kolorowanek.

Popularność kolorowych kół dostrzegła marka Zeppelin i postanowiła wykorzystać je do swojej serii zegarków dla kobiet. Zwykle czasomierze Zeppelin to modele nawiązujące, mniej lub bardziej, do lotnictwa, a tym razem marka postawiła na lekkość i delikatność.

Wybierz swój zegarek Zeppelin Mandala

Czasomierze spod znaku Zeppelin charakteryzują się niezawodnością, a to dzięki zastosowaniu sprawdzonych i renomowanych mechanizmów. W serii zegarków Mandala za pracę odpowiada kwarcowy układ Ronda, który zapewnia precyzyjne działanie.

Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_1
Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_1

Oczywiście, skoro mandale to harmonijne koła, to zegarki z tej serii muszą mieć dokładnie taki kształt obudowy. Idealny okrąg koperty, a na cyferblacie z masy perłowej dwie koliste mandale. Jedna z nich – ta mniejsza – to sekundnik.

Miało być delikatnie, można by powiedzieć eterycznie, i tak właśnie jest.

Taki zegarek to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą wyglądać wyjątkowo. Czasomierz na nadgarstku nie jest dodatkową błyskotką, ale dzięki swojej subtelności dodaje szyku i klasy.

Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_3
Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_3

Z kolei powyższy model, jak widzicie, ma ciemniejszą tonację – okrągły kształt koperty podkreślony jest poprzez ciemnoszare koło na cyferblacie. Na nim znajduje się indeks liniowy, z zaznaczoną godziną dwunastą w formie liczby rzymskiej. Podobnie jak w poprzednim modelu, na dole tarczy znajduje się mała, obracająca się mandala, która spełnia funkcję sekundnika. Pod nią znajduje się charakterystyczne logo marki Zeppelin.

Ten model, dzięki utrzymaniu w ciemniejszej tonacji, z pewnością przyciągnie niejedno spojrzenie. Mandale na tarczy wprowadzają harmonię, a kolor szary podkreśla elegancki styl.

Najlepszy pasek do zegarka

W zegarkach Zeppelin Mandala jeszcze jedna rzecz przykuwa wzrok. Pewnie od razu ją zauważyliście, bo przecież trudno to przeoczyć. Chodzi oczywiście o wyjątkowe paski zegarków.

Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_5
Zegarek damski Zeppelin Mandala ZE_8131_5

Nie dość, że cyferblaty poszczególnych modeli są eleganckie i strojne, to jeszcze za każdym razem pasek dodaje wyjątkowego charakteru czasomierzom. Co najważniejsze, to nie jest kolorowe tworzywo sztuczne, ale najprawdziwsza skóra artystycznie barwiona.

Pozostaje więc wybrać taki model, który będzie najlepiej pasował do stylu kobiety. Wcale nie twierdzimy, że wybór będzie łatwy. Każdy z zegarków prezentuje się bowiem wyśmienicie i trudno orzec, który z nich jest najładniejszy.

Wybór pozostawiamy więc Wam, natomiast drużyna sklepu Minuta.pl z całą pewnością zadba o profesjonalną obsługę przy zakupie. Spójrzcie również na inne nasze zegarki z kolekcji Zeppelin, gdyż wybór u nas jest naprawdę bogaty.