Filtrowanie / sortowanie

Podświetlana tarcza w zegarkach Timex

Przełomowym momentem w historii tej amerykańskiej marki jest rok 1992. Timex opracował i wprowadził wtedy podświetlenia tarczy zwane Indiglo. Firma odnotowała wówczas dwukrotny wzrost sprzedaży w USA. Indiglo wykorzystuje zjawisko elektroluminescencji, które równomiernie oświetla tarczę zegarka. Do szczególnie istotnych wydarzeń należy również współpraca marki Timex z firmą Microsoft. Skutkiem tej kooperacji było pojawienie się w 1995 roku zegarka Timex Data Link. Czasomierz bez żadnych dodatkowych urządzeń, jedynie za pomocą wyświetlanego na komputerze kodu kreskowego pozwalał na przesyłanie danych z komputera do zegarka.

Timex wprowadza system i-control

Ważnym osiągnięciem marki Timex jest zastosowanie w swoich zegarkach analogowych systemu i-control. Miało to miejsce w 1998 roku. System ten pozwalał za pomocą pierścienia i koronki ustawić godzinę, datę i alarm. Dwa lata później w system i-control zostały wyposażone zegarki cyfrowe. Pozwoliło to na korzystanie ze wszystkich funkcji szybciej i prościej niż do tej pory. System ten spowodował, że takie funkcje jak timer, data, alarm i stoper można ustawić w kilka sekund.

Polacy pokochali zegarki Timex

Obecnie firma ma siedzibę w w Middlebury w stanie Connecticut i jest obecna w ponad 90 krajach całego świata, a od roku 1993 zegarki Timex są sprzedawane także w Polsce. W swojej ofercie mają spory wybór zegarków dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Asortyment marki jest bardzo szeroki i trafi do klienta, który ceni sobie firmy o długoletnich tradycjach. Timex stawia na jakość, dlatego skrupulatnie dobiera surowce w ten sposób, aby końcowy efekt był jak najbardziej wytrzymały. Gwarancją wytrzymałości są popularne testy Timexa, które sprawiły, że produkty marki stały się popularne na całym świecie. Dodatkowo Timex, jako jedna z nielicznych firm, projektuje i tworzy własne mechanizmy w niemieckim laboratorium w Pforzheim – mieście znanym z tradycji jubilerskiej i zegarmistrzowskiej.

Zegarki dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Zegarki Timex stały się pożądanym elementem biżuteryjnym dla kobiet i mężczyzn oraz świetnym gadżetem dla dzieci. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie dopełnia kobiecej i męskiej stylizacji jak modny i stylowy zegarek. Dlatego Timex, oprócz tego, że skupia się na jakości swoich projektów, dużą wagę przywiązuje również do nowoczesnego designu i precyzyjnie wykonanych detali. Nie bez powodu to właśnie w Mediolanie - stolicy mody - zlokalizowane jest laboratorium Timex Design Lab. Designer Giorgio Galli. To tam zespoły projektantów tworzą kolekcje zegarków Timex, śledząc u źródła najnowsze trendy.

Zarówno kobiety i mężczyźni, którzy chcą wyróżniać się swoim stylem, sięgają po zegarki Timex. Wśród najczęściej wybieranych zegarków męskich znalazły się kolekcje: Easy Reader, Expedition czy Ironman. Kobiety natomiast najczęściej wybierają czasomierze z kolekcji Sport Luxury Series With Crystals czy Mary Jane Color Updates.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem zegarków Timex w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnie.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×