Dalvey to uznana międzynarodowa szkocka marka specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości osobistych akcesoriów. Stylistyka tych produktów łączy w sobie szkocką tradycję i kulturę świata biznesu. Wszystko zaczęło się w XIX wieku od produkcji tradycyjnych szkockich instrumentów muzycznych jakimi niewątpliwie są kobzy.

Powołana do życia w 1879 roku firma miała już wyrobioną na rynku solidną opinię i była znana z produkcji dokładnych i precyzyjnych instrumentów muzycznych. Z upływem czasu zmieniające się wymagania konsumentów wymusiły zmianę strategii firmy. Głównym kierunkiem produkcyjnym stały się tradycyjne szkockie stroje - pasy, kilty, torebki. W tamtym okresie firma Dalvey specjalizowała się głównie w produkcji wyrobów skórzanych. Właśnie wtedy powstawała idea marki Dalvey - ekskluzywne akcesoria dla osób ze świata biznesu.

Sir Patryk Grant założyciel firmy Dalvey, po ukończeniu szkoły pracował jako tropiciel zwierzyny. Wiele czasu spędzał również w górach jak i w swojej małej rybackiej łodzi podziwiając przepiękne ale i zdradliwe północno-zachodnie szkockie wybrzeże. Ukończył prawo na uniwersytecie w Glasgow i w międzyczasie osiągnął stopień mistrzowski w grze na kobzie. Po ukończeniu studiów postanowił otworzyć własną firmę. Umiłowanie do fajek i chęć stworzenia własnej marki zaowocowały tym, że wkrótce stał się właścicielem małej wytwórni kobz.

Piersiówka Dalvey ze stali nierdzewnej, polerowana na wysoki połysk, o eleganckim okrągłym kształcie stała się wielkim hitem eksportowym w Wielkiej Brytanii jak i w innych krajach. Produkt ten stał się ikoną marki Dalvey i wokół tego produktu zaczęto budować przyszłą strategię firmy - ekskluzywne wyroby ze stali nierdzewnej. Sukcesy handlowe w Anglii i wiele nagród na najlepszy produkt przyciągnęły uwagę wielu międzynarodowych kupców.

W roku 1990 firma przeniosła swoją siedzibę z Glasgow do Alness, niewielkiej górskiej miejscowości. Produkcja opiera się na najlepszych włoskich skórach jak i wysokiej jakości stali nierdzewnej. Młody i bardzo utalentowany zespół projektantów każdego roku wprowadza do sprzedaży nowe produkty i poszerza asortyment marki Dalvey.

Znaleziono: 5
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×