fb
 • Kontakt
 • MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE OD PON. DO PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa GRATIS od 200 zł
×
Filtrowanie / sortowanie
21 stycznia 1910 biznesmen Jacob Gutmann, dyrektor firmy Gutmann & Cie - Federal Watch & Co. zarejestrował znak towarowy "Montres Aero" (ang. Aero Watch) i pod tą marką rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds. Sama nazwa firmy powstała w hołdzie rekordom lotniczym bitym w 1910 roku:

- 07 stycznia: Hubert Latham osiągnął 1000 metrów samolotem w Mourmelon, we Francji.
- Od 10 do 20 stycznia: w Los Angeles francuski pilot Louis Paulhan, poprawił rekord wysokości do 1209 metrów.
- 14 czerwca: Brookings z Ameryki osiągnął wysokość 1335 metrów.

Wybór nazwy stanowił o międzynarodowych ambicjach Aerowatch. Odniesienie do lotnictwa związane było z planowaną ekspansją na cały świat, a takie możliwości dawał rozwój lotnictwa.

Nie był to najlepszy okres na rozpoczynanie nowej działalności z powodu zbliżającej się I Wojny Światowej. Rodzinna manufaktura przetrwała jednak trudności dzięki sukcesowi ultra płaskiego zegarka kieszonkowego.

Przez kilka kolejnych lat po wojnie siedzibą firmy był Fleurier, skąd w maju 1935 manufakturę przeniesiono do Neuchatel. W tym czasie Aerowatch rozpoczął export zegarków do 15 krajów. W czasie II Wojny Światowej w 1942 roku firmę przejął Maxime Crevoisier. Nowy właściciel ugruntował Aerowatch jako specjalistę w produkcji zegarków kieszonkowych, które stanowiły większą część kolekcji, oraz dewizek. W 1959 roku, po śmierci ojca, manufakturę przejął syn Georges Crevoiser. Dzięki zastosowaniu niepowtarzalnego wzornictwa i atrakcyjnych rozwiązań mechanicznych w zegarkach, Georges Crevoisier rozwinął eksport do 30 krajów na różnych kontynentach. Aerowach, będąc wciąż rodzinną manufakturą, stał się znany na całym świecie. Dodatkowa prestiżu firmie dodał sukces modelu "Herlequin".

W kolejnych latach manufaktura koncentruje się na unikalnym, niszowym wzornictwie kopert i bransolet. Aerowatch skupia się też na produkcji krótkich serii zegarków na zamówienie (private label) a swoje zegarki wyposaża głównie w mechanizmy Valjoux. W zegarkach z tego okresu, które dostępne są na rynku kolekcjonerskim na tarczy logo pisane jest osobno ( Aero Watch) i często opatrzone grafiką samolotu i ewentualnie nazwą miasta Neuchâtel. W chwili przejścia na emeryturę, Crevoisier zdecydował się sprzedać firmę szwajcarskiemu biznesmenowi, członkowi zarządu FHS (Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego), związanemu z branżą od ponad 20 lat, Denisowi Bolzli, którego zadaniem było kreowanie nowoczesnego zegarmistrzostwa i wprowadzenie firmy w XXI wiek. W 2001 roku Aerowatch przeniósł się do małego miasteczka Le Noirmont, w górach Jura, gdzie rozpoczęły się prace nad nową koncepcją. W prace nad nową kolekcją zaangażowane zostały dzieci właściciela firmy: Adeline, Fred-Eric oraz Jean-Sebastiena, którzy obecnie z ojcem wspólnie zarządzają firmą wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków kieszonkowych dawnych lat. W hołdzie Maximowi Crevoisier, który przejął firmę w 1942 roku, Aerowatch zaprezentował nową kolekcję zegarków nadgarstkowych zainspirowanych zabytkowymi modelami kieszonkowymi i nazwał ją 1942. Sukces tej nowej kolekcji pozwolił, w 2008 r, przenieść firmę Aerowatch S.A. do nowego luksusowego budynku z 1896r w Saignelegier. Jest to punk zwrotny w historii firmy, która stawia na jakość i świetną reputacje swoich wyrobów.

Obecnie zegarki Aerowatch cechuje bezkompromisowa dbałość o szczegóły i jakość wykonania oraz niepowtarzalny, charakterystyczny design.

Profil firmy

AEROWATCH SA jest niezależną firmą rodzinną, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości zegarków znanych od 1910 roku. Położona w samym sercu gór Jura firma, z siedzibą w Saignelégier, wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię do produkcji zegarków nadgarstkowych, kieszonkowych i dewizek.

Charakterystyka zegarków Aerowatch:

-jakość mechanizmów wykorzystywanych przez Aerowatch jest najwyższa, jaką można uzyskać w standardzie ETA (TOP GRADE) i zdobiona poprzez oksydowane śruby, pasy genewskie, perłowania.
-wszystkie mechanizmy kwarcowe są certyfikowane szwajcarskim pochodzeniem.
-każdy zegarek Aerowatch wyposażony jest w szkła szafirowe.
-jako ozdobę kopert i tarcz w zegarkach stosowane są jedynie brylanty.
-wszystkie zegarki Aerowatch są pochodzenia szwajcarskiego i ręcznie produkowane w Szwajcarii.
-wszystkie zegarki mają dwuletnią gwarancję producenta.
-każdy zegarek jest montowany w siedzibie firmy i każdy przechodzi szczegółowy, trzy etapowy, ręczny proces kontroli jakości a w nim między innymi: regulację mechanizmu, sprawdzenie jakości koperty, tarcz, wskazówek, kontrola odchyłów chodu, badanie wpływu powietrza, testy wodoszczelności.

Znaleziono: 6
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
  od 200 zł
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 14 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

Przesyłki obsługuje

Dostawa kurierem DHL

Zakupy na raty

Raty Santander Płatności PayU

Opinie klientów

Szybka wysyłka
Wysoki poziom obsługi
98% klientów poleca
nasz sklep

Opinie o Minuta.pl na Opineo.pl

Znajdziesz nas na

Butik Minuta.pl
ul. Grójecka 194/25D
02-390 Warszawa
pon. - pt. 9.00 - 19.00
tel. 22 424 55 99

Metody płatności: Pobranie - Przelew - Płatności kartą - Raty
Płatności przez PayU
Copyright © 2003 - 2017 Minuta.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe i nazwy firmy zostały użyte w celach informacyjnych.