Zegarki damskie Aerowatch

Aerowatch jest niezależną firmą rodzinną, która od 1910 roku zajmuje się produkcją wysokiej jakości zegarków damskich i męskich. Firma położona w sercu gór Jura, z siedzibą w Saignelégier, od lat wykorzystuje najnowsze technologie produkcyjne, które stanowią gwarancję niezawodności stosowanych przez nich mechanizmów.

Historia zegarków Aerowatch

W 1910 roku biznesmen Jacob Gutmann, dyrektor firmy Gutmann & Cie - Federal Watch & Co. zarejestrował znak towarowy "Montres Aero" (ang. Aero Watch) i pod tą marką rozpoczął produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds.

Sama nazwa firmy powstała w hołdzie rekordom lotniczym bitym w 1910 roku. Wybór nazwy stanowił o międzynarodowych ambicjach Aerowatch. Odniesienie do lotnictwa związane było z planowaną ekspansją na cały świat, a takie możliwości dawał rozwój lotnictwa.

Niepowtarzalne wzornictwo, dbałość o jakość marki i zaufanie klientów umożliwiły właścicielom wkroczenie na rynek międzynarodowy. Tym samym Aerowach, będąc wciąż rodzinną manufakturą, stał się znany na całym świecie.

Prestiż firmy rósł z każdym rokiem, a jednym z największych sukcesów stało się wprowadzenie kultowego modelu "Herlequin". W kolejnych latach manufaktura postawiła na unikalne wzornictwo kopert i bransolet. Aerowatch zadbał również o klientów prywatnych i krótkie serie zegarków na zamówienie (private label).

W zegarkach z tego okresu, które dostępne są tylko na rynku kolekcjonerskim, na tarczy znajdziemy nazwę firmy pisaną oddzielnie (Aero Watch), często grafikę samolotu i czasami również nazwę miasta Neuchâtel. W chwili przejścia na emeryturę, Crevoisier zdecydował się sprzedać firmę szwajcarskiemu biznesmenowi, członkowi zarządu FHS (Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego), związanemu z branżą od ponad 20 lat, Denisowi Bolzli.

W 2001 roku Aerowatch przeniósł się do małego miasteczka Le Noirmont, w górach Jura. W prace nad nowymi kolekcjami zaangażowane zostały dzieci właściciela firmy: Adeline, Fred-Eric oraz Jean-Sebastiena, którzy obecnie z ojcem wspólnie zarządzają firmą wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków kieszonkowych dawnych lat.

Zegarki damskie Aerowatch dzisiaj

Historia marki sugeruje przywiązanie do lotnictwa i wzorów cieszących się szczególnym powodzeniem u mężczyzn, nic bardziej mylnego, Aerowatch zwrócił również uwagę na zapotrzebowanie kobiet. Damskie zegarki tej firmy zyskały ogromne uznanie wśród klientek, które postawiły na jakość i doskonałą reputację marki. Kobiety pokochały niepowtarzalny design, dbałość o wykonanie i estetykę, jakie oferuje im Aerowatch.

Wszystkie mechanizmy kwarcowe są certyfikowane. Każdy zegarek Aerowatch wyposażony jest w szkła szafirowe. Jako ozdobę kopert i tarcz w zegarkach stosowane są jedynie brylanty. Zegarki Aerowatch są ręcznie produkowane w Szwajcarii.

Wysoka jakość mechanizmów wykorzystywanych w zegarkach damskich, a także oksydowane śruby, pasy genewskie, perłowania stały się wyznacznikiem nowej ery czasomierzy dla kobiet.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 5
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×