Zegarki Citizen

Citizen to japońska marka, której początki sięgają drugiej połowy dwudziestego wieku. Już od początku swojego istnienia szczyci się świtowymi rekordami, które stają się milowymi kamieniami we współczesnej historii zegarków. I trudno się dziwić - w końcu mamy do czynienia z najbardziej twórczym technologicznie krajem świata. Niech poniższe przykłady będą namacalnym dowodem świetności i wyjątkowości marki Citizen.

 • Wyprodukowanie najdokładniejszego zegarka na świecie w 1975 roku.
 • W 1976 roku powstaje pierwszy ręczny zegarek zasilany energią słoneczną.
 • 1978 - to rok skonstruowania najcieńszego zegarka świata; przekrój koperty nie sięga milimetra.
 • Pierwszy zegarek analogowo-cyfrowy Citizen powstaje w 1978 roku.
 • W 1981 - produkują najcieńszy zegarek wodoszczelny.
 • 1983 - to rok wynalezienia pierwszego i jedynego zegarka z termometrem, wodoszczelnego aż do 100m.
 • 1985 - powstaje pierwszy zegarek dla nurków z miernikiem głębokości.
 • 1987 - powstaje zegarek z wykorzystaniem materiałów używanych w technologiach kosmicznych: Tytan.
 • 1989 - to rok wyprodukowania pierwszego profesjonalnego zegarka dla alpinistów ze zintegrowanym barometrem i wysokościomierzem.
 • 1994 - pierwszy zegarek kontrolowany falami radiowymi.
 • Na przełomie 1994/95 wprowadzają na rynek przyjaznej dla środowiska techniki zasilania Eco-Drive (zegarka napędzanego energią słoneczną, bez baterii).
 • 1996 - jest rokiem wynalezienia zegarka Eco-Drive kontrolowanego falami radiowymi.
 • 1997 - wynalezienie Eco-Drive sterowanego radiem chronografu, który nawet po 180 dniach przebywania w ciemnościach nadal dokładnie pokazuje czas.

Technologia Eco-Drive Na czym ona polega? Technologia Eco-Drive firmy Citizen pozwala na zamianę światła w czystą energię. Ta energia, zgromadzona w specjalnej mikrokomórce, wprawia w ruch precyzyjny mechanizm kwarcowy. To właśnie stanowi tajemnicę tej unikalnej koncepcji technologicznej - światło zamienia się w czas. Eco-Drive to koniec z uciążliwą wymianą baterii.

Citizen to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej długoletnia tradycja, japoński design i zamiłowanie do nowinek technologicznych sprawiły, że zapisała się w historii zegarmistrzostwa na dobre. Zegarki Citizen są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych czasomierzy na świecie.

Zostanie pionierem na rynku zegarmistrzowskim wcale nie jest takie proste. Marka funkcjonuje na nim już cały wiek. To sporo czasu, aby dopracować swoją technikę i tworzyć zegarki o najlepszej jakości. Ale od początku.

Citizen, znaczy obywatel

Wszystko zaczęło się w Japonii, a dokładnie w Tokio. W 1918 pojawiła się na rynku firma, która wtedy jeszcze, jako Instytut Badań Shokosha Watch produkowała przyrządy pomiarowe. Pierwszy zegarek kieszonkowy powstał sześć lat później i nazwano go właśnie Citizen. Był to punkt zapalny marki, który pozwolił się jej rozwijać i kilka lat później zmienić swoją nazwę na Citizen Watch Company. Pochodząca z języka angielskiego nazwa Citizen, oznacza obywatel.

Zegarki Citizen wyznaczały w Japonii drogę innym producentom zegarków. Inne marki mogły uczyć się od Citizen i inspirować się nowościami, które z roku na rok wychodziły spod ręki jej specjalistów. To pierwsza firma, która wprowadziła na japoński rynek zegarek wstrząsoodporny nazywany Parashock i wodoodporny Parawater.

Zegarki Citizen stały się kultowe z kilku powodów. Przede wszystkim marka ma na swoim koncie dokonania pionierskie, których nikt wcześniej na rynku zegarmistrzowskim nie dokonał. Do największych osiągnięć firmy można zaliczyć wyprodukowanie pierwszego na świecie zegarka z tytanową kopertą.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 182
 • Strona 1 z 3
Filtrowanie / sortowanie

Najdokładniejszy zegarek na świecie

Japończycy uwielbiają nowe technologie. Zagłębiając się w historię marki, od razu można zauważyć, że zespół Citizen tworzyli specjaliści z zamiłowaniem do nowinek technologicznych. Możemy do nich zaliczyć zegarki Radio Controlled, czyli czasomierze, które sterowane są za pomocą fal radiowych, pochodzących z przekaźników przesyłających sygnał czasu zegara atomowego. Dzięki tej opcji, zegarek jest idealnie skalibrowany bez naszego zaangażowania i nie musimy trudzić się przy nastawianiu godziny. Co więcej zegarki Citizen Radio Controlled są niezwykle dokładne. Producenci zapewniają, że margines błędu mechanizmów umieszczonych w ich urządzeniach wynosi 1 sekundę na 100 tysięcy lat!

Przełomowe zegarki Citizen Eco-Drive

Kolejnym przełomowym rozwiązaniem marki Citizen było ogłoszenie w 1994 roku technologii Eco-Drive. Zegarki Citizen miały być kontrolowane falami radiowymi, a już cztery lata później radiem chronografu, który nawet po 180 dniach przebywania w ciemnościach nadal dokładnie pokazywał czas. Z biegiem czasu, Citizen coraz bardziej udoskonalał swoją technologię, która funkcjonuje do dzisiaj i jest jednym z najdoskonalszych projektów producenta. Aktualnie pozwala na zmianę światła w czystą energię gromadzoną w mikrokomórce, dzięki czemu zniknęła konieczność wymiany baterii.

Nowinki na rynku zegarmistrzowskim

To nie wszystkie nowości, jakie Citizen wprowadził na rynek. Jedną z popularniejszych jest technologia Satellite Wave, która pozwalała na synchronizację czasu dzięki połączeniu z satelitami. Rozwiązanie wykorzystywane jest do dzisiaj, szczególnie kiedy chcemy sprawdzić godzinę w podróży, zmieniając strefę czasową. Marka Citizen lubi eksperymentować nie tylko w nowinkach technologicznych, ale również wybierając tworzywa do produkcji zegarków. Wspomniany wcześniej pierwszy na świecie zegarek z tytanową kopertą, wyprodukowany został dzięki zastosowaniu Super Titanum, czyli specjalnego stopu tytanu, który jest hipoalergiczny, lżejszy i kilkukrotnie twardszy od klasycznej stali. To tylko garstka nowości, jakie Citizen wprowadziło wówczas na rynek. Każda z nich szokowała i zachwycała klientów. Zegarki Citizen to była prawdziwa rewolucja.

Renoma zegarków Citizen

Obecnie firma należy do największych światowych producentów zegarków. Polskim ambasadorem marki jest Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Specjalnością Citizen są zegarki kolekcjonerskie, jak na przykład te w barwach i z logo Blue Angels - zespołu akrobatycznego Marynarki USA. Na co dzień, Citizen oferuje zegarki zarówno dla kobiet i mężczyzn. Jakość ich wykonania i zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych sprawia, że klienci je uwielbiają. Citizen do produkcji swoich zegarków wykorzystuje tylko własne mechanizmy, co budzi ogromne zaufanie klientów do marki. Najpopularniejsze są modele sportowe. Wśród nich są oczywiście wymienione wyżej zegarki Super Titanium, Satellite Wave i Radio Controlled, ale również modele Promaster, Chromo czy bardziej klasyczne Sport, Elegance, Leather i Lady. Oprócz zegarków, Citizen produkuje również kalkulatory oraz drukarki.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×