fb
22 424 55 99 pon. - pt. od 9 do 19 sob. od 9 do 17
Kontakt
Daniel Wellington - historia szwedzkiej marki. Zegarki sygnowane nazwiskiem Daniela Wellingtona to czasomierze niezwykle uniwersalne, odpowiednie na każdą okazję. Zacznijmy jednak od początku - kim właściwie był człowiek którego imię i nazwisko znajduje się na ponad milionie sprzedanych, wyjątkowych zegarków.

Można by zacząć tę historię jak bajkę. Dawno, dawno temu podczas licznych podróży młodego człowieka o nazwisku Filip Tysander, dochodzi do spotkania między nim a bardzo niezwykłą postacią. Eleganckim, a jednocześnie bezpretensjonalnym dżentelmenem z wysp brytyjskich. Obaj mężczyźni zaprzyjaźniają się ze sobą niemal natychmiast, a nienaganny styl i klasa oraz doświadczenie i historia życia wspomnianego dżentelmena stają się inspiracją do powstania nowej marki i założenia firmy o nazwie odpowiadającej jego personaliom.

Nie powinno być więc już dla Was tajemnicą iż ów dżentelmen ukrywający się pod inicjałami DW - to rzecz jasna Daniel Wellington.

Cóż jest więc tak niezwykłego w czasomierzach z literką DW na tarczy?

Oczywiście ich design. Sam Pan Daniel Wellington miał zwyczaj nosić charakterystyczne proste zegarki na starych nylonowych paskach (oryginalne paski z nylonu o nazwie NATO używane były w brytyjskiej marynarce wojennej). Pod tym względem tradycja została zachowana. Obecnie zegarki Daniel Wellington charakteryzują się minimalistycznym wyglądem, płaską kopertą i brakiem zbędnych funkcji, a wszystkie one osadzone zostały na skórzanych paskach lub charakterystycznych kolorowych paskach z nylonu typu NATO. Należy tutaj również wspomnieć o łatwości wymiany pasków w zegarkach DW. Pasek skórzany może być wymieniony w ok. 15 sekund na pasek typu NATO lub odwrotnie, dzięki temu każdego dnia tygodnia możesz mieć inny pasek - dokładnie tak jak lubisz.

Należy również wspomnieć o wysokiej jakości materiałach użytych do produkcji zegarków Daniel Wellington - kopertach ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym lub różowego złota, mineralnym szkiełku czy też zastosowaniu japońskich mechanizmów kwarcowych Miyota.

Obecnie Daniel Wellington to najszybciej rozwijająca się marka wspierana w mediach społecznościowych, która stanowi główny ośrodek zainteresowania blogerów i celebrytów z każdego zakątka świata.

Usuń wszystkie opcje
Marka
Daniel Wellington Usuń opcję
Rodzaj
Dla kobiety Usuń opcję
Nowość
Wysyłamy natychmiast
795,00 zł 636
Reklama - pod listą produktów