fb
22 424 55 99 pon. - pt. od 9.00 do 19.00
Kontakt
Historia rodzinnej firmy Mazzuoli sięga aż trzy wieki wstecz do Tavarnelle Val di Pesa, miasteczka położonego obok Florencji, gdzie urodził się Giuliano i gdzie jego przodek Lisandro pracował w starej manufakturze tworzącej zegary ratuszowe. W tym właśnie mieście, otoczonym winoroślami Chianti, po dziś dzień stoją mury manufaktury na których wyryte są projekty trakcji zegarów.

Fabryka prowadzona od XVIII wieku przez rodzinę Mazuolli do tej pory zgodnie z wolą Giuliano ma swoją siedzibę w tym małym włoskim miasteczku.

Giuliano Mazzuoli zasłynął w latach 70-tych ubiegłego wieku fenomenalnymi pomysłami designerskimi produktów codziennego użytku. Oryginalność jego dzieł przyciągnęła uwagę szaconwego Museum of Modern Art w Nowym Jorku i wkrótce oczarowała cały świat.

Jednym z takich obiektów artystycznych są narzędzia do pisania Giuliano Mazuolli. Narzędzia - bo nie są to zwykłe pióra wieczne, tylko prawdziwe objets d'art inspirowane rozmaitymi wyrafinowanymi mechanizmami jak np. starych bicykli, które Giuliano odnalazł w warsztacie dziadka. Najsłynniejszą kolekcją piór Mazzuolli jest kolekcja Moka - inspirowana słynnym ekspresem do kawy Alfonsa Bialetti z 1930 r.

W 2004 roku Giuliano podjął się stworzenia "Manometro". To wyrafinowany, ręcznie wykonany obiekt-zegarek z kopertą ze stali nierdzewnej z precyzyjnym szwajcarskim mechanizmem do odmierzania czasu. Stał on się symbolem firmy i odniósł niezwykły międzynarodowy sukces, głównie dzięki słynnym osobistościom, które uległy jego urokowi i chętnie go promowały.

Najnowszym projektem florenckiej firmy rodzinnej jest kolekcja "Contagiri", która ponownie dzięki niepowtarzalnej jakości wykonania, oryginalnemu designowi i włoskiemu wysmakowaniu staje się wyzwaniem rzuconym najlepszym markom szwajcarskim.

Usuń wszystkie opcje
Rodzaj
Dla mężczyzny Usuń opcję
Marka
Giuliano Mazzuoli Usuń opcję
Wysyłamy w 5-9 dni
10250
Wysyłamy w 5-9 dni
10250
Reklama - pod listą produktów