Zegarki Junkers

Firma POINT tec Electronic GmbH od wielu lat z powodzeniem projektuje zegarki bardzo dobrej jakości i w bardzo ciekawej stylistyce nawiązującej do tradycji lotnictwa. Zegarmistrzostwo i lotnictwo nie pierwszy raz spotykają się na wspólnym gruncie.

To, że te dwie jakże niezależne od siebie dziedziny są ze sobą związane mogłoby dziwić, ale należałoby spojrzeć na szerszy kontekst historyczny. Zegarki Junkers to kontynuacja tych tradycji i można to zobaczyć zarówno w przywiązaniu do technologii ich wykonania, jak i dość oczywistej estetyce nawiązującej do ówczesnych zegarków dla pilotów.

Historia marki

Firma zajmuje się produkcją zegarmistrzowską od 1997 roku. Początkowo jej produkcja opierała się głównie na współpracy z innymi markami, takimi jak: Bosch, Siemens i VW. Jednak po pewnym czasie zdecydowała się na współpracę z Lufthansą i rodziną Junkers, co poskutkowało powstaniem całkiem nowej marki zegarków Junkers. Patronem marki stał się nieprzypadkowo Hugo Junkers - twórca jednego z najsławniejszych i najlepszych samolotów pasażerskich okresu międzywojennego JU52. To on i jego najlepsze projekty uskrzydliły ówczesną niemocką flotę. W 1998 roku firma POINT tec Electronic GmbH r. uruchomiła pierwszą linię produkcyjną tych zegarków i w swojej stylistyce nawiązała do lat 20. i 30. poprzedniego stulecia. Zegarki Junkers stały się oficjalnymi zegarkami Lufthansy. Tarcze są czytelne, ozdobione zegarami funkcyjnymi i stylizowaną czcionką. Firma w swojej ofercie również udostępniła repliki zegarków z okresu II wojny światowej. Każdy z czasomierzy ozdobiony jest wyrazistym logo.

Lotniczy designe

Junkers produkuje zegarki silnie osadzone w historycznych tradycjach, dlatego w projektach zauważymy sporo elementów zwracających uwagę na inspiracje lotnictwem, między innymi: falistą blachę cyferblatów, piękne indeksy i wytrzymałą na uszkodzenia konstrukcję. W ofercie producenta znajdziemy zegarki o bardzo oszczędnej estetyce oraz takie, które zachwyca misternym, ale nadal bardzo harmonijnym designem. Zegarki typu pilot to doskonały produkt dla klientów, którzy od czasomierzy oczekują ciekawego wyglądu, wysokiej jakości i ducha historii.

Sortuj po:
Liczba produktów w tej kategorii: 1
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 17 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×