Zegarki Nokia

Nokia kojarzona jest przede wszystkim z bardzo dobrymi telefonami komórkowymi, które przez lata zajmowały czołowe miejsca w rankingach. Jednak niektórych może zaskoczyć fakt, że marka wprowadziła kilka ciekawych modeli zegarków naręcznych, w których elektronika gra główną rolę. Mówimy tu o smartwatchach, które posiadają bogate funkcje i mogą zaskoczyć użytkowników pięknym surowym designem.

Historia marki

Nokia to fińska firma, która powstała w 1865 roku, co może dla niektórych być ogromnym zaskoczeniem. Początkowo zajmowała się produkcją masy papierniczej, a później kabli. Nazwa pochodzi od miejscowości, do której przeniosła się po pewnym czasie, od tego też momentu figurowała pod takim mianem. Dopiero po przeprowadzce, na poważnie zainteresowała się branżą elektroniczną, która na dobre zagościła w produkcji w 1979 roku. Nokia zajmowała się wytwarzaniem telewizorów i odbiorników. Z czasem pojawiły się również monitory komputerowe. W 1981 roku uruchomiono pierwszą linię telefonów komórkowych i właściciele firmy postanowili, że ta droga będzie najlepszą inwestycją w przyszłość. Nie pomylili się i rozpoczęli produkcję telefonów samochodowych. Pierwszy model to Mobira Talkman. Niedługo potem pojawił się pierwszy telefon przenośny - Mobira Cityman. Rozpoczął się prężny rozwój przedsiębiorstwa, które ogłaszało coraz nowsze modele telefonów opartych na technologii GSM z licznymi innowacjami, które na te czasy były jednymi z najlepszych. Nokia została liderem światowego rynku telefonicznego, a jej produkty czołowymi. Uznawane za najlepsze w swojej grupie, sprzedawały się w milionach egzemplarzy na całym globie. Niestety ten stan nie utrzymał się zbyt długo. Rosnąca konkurencja i zła polityka handlowa doprowadziły firmę na skraj bankructwa. Rozpoczęły się masowe zwolnienia i sprzedaż niektórych działów. Niedawno Nokia przejęła firmę zajmującą się produkcją urządzeń wearables - Withings. Nowy dział przedsiębiorstwa skupił się na produkcji drobnych urządzeń elektronicznych, które bazują na komputerach. Najważniejszym produktem stały się smartwatche.

Zegarki przyszłości

Nokia zaproponowała ciekawe smart zegarki, które zachwycają funkcjonalnością, ale bez wątpienia są też produktem niezwykle atrakcyjnym wizualnie. Zachęcą szczególnie klientów, którzy nie chcą zbyt futurystycznej formy, ale jednocześnie nie chcą też rezygnować z wysokiej jakości elektroniki. Zegarki Nokia posiadają oprogramowanie, które skutecznie łączy się ze smartfonem. Wśród licznych funkcji znajdziemy monitoring aktywności i snu. Doskonałe do tego, aby rozpocząć aktywny i zdrowy tryb życia.

Znaleziono: 5
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×