Zegarki męskie Vulcain

Vulcain to marka, która zachwyca bardzo długą tradycją zegarmistrzowską i niebywałym luksusem swoich wyrobów. Jej popularność wśród pasjonatów zegarków męskich to efekt autentyczności i unikalności każdego z poszczególnych modeli. Sięgają po nią mężczyźni zamożni i pewni tego, że dobry zegarek z najwyższej półki to najlepsza inwestycja.

Historia marki

Manufaktura Vulcain powstała w 1858 roku z inicjatywy Maurice'a Ditisheima w szwajcarskiej La Chaux-de-Fonds. Jej niebywałą historię rozpoczął zegarek kieszonkowy, który stał się legendą wśród zegarków o światowym prestiżu. Vallee de L'Arve był czasomierzem reprezentującym najważniejsze cechy XIX-wiecznego kunsztu zegarmistrzowskiego - zamknięty w złotej kopercie wysadzanej perłami pokazywał nie tylko godzinę, ale również posiadał wskaźnik kalendarza, co na ówczesne czasy było jedną z najciekawszych innowacji. Wykonany od początku do końca ręcznie, stanowił majstersztyk szwajcarskiego mistrza. Marka zyskała natychmiast ogromny rozgłos, a jej zegarki były pokazywane na wystawach całego świata niemalże jako dzieła sztuki i często nagradzane przez wybitnych specjalistów epoki. W czasach art deco Vulcain zasłynął produkcją zegarków damskich, które łączyły sztukę i szwajcarską precyzję. Kryzys zegarkowy związany z rewolucją kwarcową znacznie osłabił rozwój firmy, ale nie na długo. Doskonałych zegarków nie dało się zastąpić tańszymi mechanizmami, ponieważ ich obecność jest nieustająco synonimem prestiżu. Marka wkroczyła na rynek zegarmistrzowski na nowo, prezentując coraz ciekawsze rozwiązania wizualne i technologiczne. Aktualnie jest jedną z najbardziej cenionych marek świata, a jej wzornictwo naśladowane przez innych mniej znaczących producentów. Warto nadmienić, że firma nadal związana jest z rodziną Ditisheima, ponadczasowe motto - Zawsze w dobrym miejscu o dobrym czasie - pozostaje niezmienne od lat. Zegarki męskie Vulcain nosiły takie osobistości jak: Dwight Eisenhower, Harry Trumann czy Richard Nixon.

Luksus i szwajcarska tradycja

Vulcain to rodzaj zobowiązania. Od ponad 150 lat tworzyli tradycję, której nie można zaprzepaścić. Dlatego ogromne przywiązanie do historii i unikatowości tej marki, dodaje jej autentyczności. Te czasomierze to symbol prestiżu, a każdy egzemplarz jest naręcznym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej. Producent stosuje najlepsze mechanizmy automatyczne - nakręcane ruchem ciała, a wszystkie użyte do produkcji materiały są najwyższej klasy. Ponadto ciekawe zestawienia kolorów i bogate funkcjonalności, sprawiają, że zegarki męskie tej marki są bardzo atrakcyjne wizualnie. Ręcznie inkrustowane emaliami zachwycają intensywnością kolorów i precyzją wzorów. Marka jest szczególnie ceniona przez kolekcjonerów, dla których zegarek to nie tylko praktyczny dodatek, ale doskonała inwestycja. Zegarki męskie Vulcain skuszą mężczyzn, którzy poszukują luksusu i doceniają zarówno jakość wykonania, jak i długoletnią historię marki.

Znaleziono: 18
Filtrowanie / sortowanie
Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 16 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.

 • Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 9:00 DO 19:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×