• Kontakt
 • ZADZWOŃ 22 424 55 99 CZYNNE PON.- PT. OD 10:00 DO 18:00
 • 100-dniowe prawo zwrotu
 • Dostawa kurierem GRATIS
×
Sortowanie / filtrowanie
Zegarki Yema - zegarki męskie i damskie

Zegarki Yema

Yema to francuska marka, której korzenie sięgają 1948 roku. Zegarki produkowane są w miejscowości Morteau położonej w regionie Jury, zlokalizowanej kilka mil od granicy Francji ze Szwajcarią. Wysoka jakość wykonania i wyjątkowy design doceniane są przez klientów na całym świecie. Poznajcie bliżej markę Yema.

Liczba produktów w tej kategorii: 12

Historia zegarków Yema

Założycielem marki Yema był Henry Louis Belmont, absolwent szkoły zegarmistrzowskiej National Watchmaking School of Besancon. Pierwszym sukcesem założonej w 1948 roku marki było wyprodukowanie w 1963 roku kolekcji Superman. Yema Superman była serią zegarków nurkowych z wodoszczelnością do 300 metrów i ochroną koronki. Sława modelu Superman sprawiła, że modele te zostały wybrane przez francuskie siły powietrzne do wysposażenia swoch pilotów. Trzy lata później w 1966 roku Yema wyprodukowała pierwszy zegarek z linii Yachtingraf, zaprojektowany na potrzeby żeglarstwa. Zegarek posiadał wodoszczelność 20ATM oraz wskazywał czas regat. W tym samym roku powstał również model Rallygraf dedykowany wyścigom samochodowym. Koniec lat 60-tych był okresem największej ekspancji marki Yema, która w tym okresie sprzedawała ponad 500 000 zegarków rocznie w 50 krajach.

Yema w kosmosie i na Biegunie Północnym

Zegarki Yema czterokrotnie podróżowały w kosmosie. Pierwszy raz Yema Spationaute odbyła kosmiczną podróż na nadgarstku francuskiego astronauty Jean-Loupa Chretiena w czerwcu 1982 roku. Kolejne misje z udziałem zegarków marki Yema miały miejsce kolejno w 1985, 1988 oraz 2017 roku. W 1986 roku Yema stworzyła zegarek dla Jean-Louisea Etiennea, francuskiego lekarza i podróżnika, który wyruszył w podróż na Biegun Północny i przebył 800 kilometrów samotnej wyprawy. Zegarek, który towarzyszył wyprawie na Biegun Północny posiadał tytanową kopertę z blokadą pola magnetycznego. Po latach rozkwitu, Yema w 1988 roku została przejęta przez grupę Seiko a do francuskich rąk powróciła dopiero w 2004 roku, by W 2009 roku wejść w skład francuskiej grupy Montres Ambre w Montreau. W międzyczasie przez lata 2005-2009 prowadzono badania nad nowym, opatentowanym mechanizmem zegarka MBP1000. W koleknych latach powstały także dwa nowe opatentowane przez Yema mechanizmy: Yema 2000 i Yema 3000 wykorzystywane tylko w zegarkach tej marki.

Prestiżowe zegarki Yema

Bogata historia, opatentowane mechanizmy, najwyższej jakości materiały oraz doświadczenie tradycyjnych francuskich zegarmistrzów, których staż wynosi średnio ponad 30 lat wpływa na prestiż marki Yema. Wśród oferty marki znajdziemy duży wybór zegarków typu diver, typu pilot czy modeli nawiązujących do sportów motoryzacyjnych. Oprócz tradycyjnych materiałów takich jak stal szlachetna czy skóra naturalna, Yema wykorzystuje w swoich zegarkach także wysokogatunkowy brąz.

Dlaczego warto
kupować na minuta.pl?
 • 100 dni
  na zwrot
  lub wymianę
 • Darmowa
  dostawa
 • Nasza firma
  działa na rynku
  od 18 lat
 • Pozytywnych
  opinii o naszym
  sklepie

Każdy z naszych klientów ma możliwość odbioru produktu na miejscu w Warszawie. Oryginalne produkty i gwarancja.