7 męskich, ponadczasowych zegarków, które wyglądają na dużo droższe

14.03.2019 Zegarki

Gdy kupujemy mieszkanie, auto, lub wczasy na południu Europy to z reguły kierujemy się zdrowym rozsądkiem. W związku z tym, dlaczego nie kierujemy się nim przy wyborze zegarka? Wydanie kilkuset czy nawet kilku tysięcy złotych nie jest wielkim wydatkiem w zależności od zasobności portfela, ale mimo wszystko kupno zegarka powinno być niejako inwestycją.

Nawet jeżeli kupujemy czasomierz pod wpływem impulsu warto mieć 100% pewność, że zakup mimo, iż dokonany pod wpływem chwilowego uniesienia, był jednak przemyślany.

Zatem, jaki zegarek warto kupić, ale nie przepłacić?

Orient Bambino

Kup zegarek Orient Bambino

Orient słynie z produkcji ponadczasowych zegarków, a kolekcja Bambino jest dowodem na to, że piękny, automatyczny zegarek nie musi kosztować fortuny! Minimalistyczny design z nawiązaniem do czasomierzy vintage – tak jednym zdaniem można opisać tę kolekcję.

Prezentowany i oferowany przez nas model zapoczątkował całą serię Bambino. Obecnie dostępne są aż 4 wersje (v1, v2, v3 i v4). Zegarki z tej kolekcji idealnie sprawdzą się zarówno w formalnych, jak i tych mniej zobowiązujących stylizacjach.

Seiko Premier

Kup zegarek Seiko Premier

W Polsce zegarki Seiko zupełnie niesłusznie kojarzą się z niewyróżniającym wzornictwem i przestarzałą technologią. Prawda jest jednak taka, że Seiko jest największym producentem zegarków i mechanizmów na świecie.

Zegarki tej marki mogą poszczycić się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Większości z Was zegarki Seiko kojarzą się z pewnością z tanimi czasomierzami, podczas gdy w swojej ofercie, japoński gigant posiada m. in. kolekcję Grand Seiko, która jakością przewyższa pod niemal każdym względem takie marki jak Rolex.

My oferujemy jednak coś bardziej przystępnego cenowo, a mowa konkretnie o zegarki z kolekcji Seiko Premier. Zegarek kwarcowy, ale ze szkłem szafirowym. Śliczny, vintage’owy design, rzymskie indeksy i rozsądna cena. Czego chcieć więcej?

Atlantic Worldmaster

https://www.instagram.com/p/BF6khY6Bq2I/

Kup zegarek Atlantic Worldmaster

Na zdjęciu zaprezentowaliśmy Wam zegarek marki Atlantic, wyprodukowany w okolicach roku 1960. Zegarki kultowej kolekcji Worldmaster są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku wtórnym. Nic więc dziwnego, że po latach Atlantic zdecydował się tchnąć nowe życie w te zegarki, tworząc ich reedycję wyposażoną między innymi w szafirowe szkło i mechanizm automatyczny.

Czy nowe zegarki z reedycji Worldmaster będą tak samo ponadczasowe jak i ich poprzednicy? Czas pokaże.

Zegarki Zeppelin

 

Kup zegarek Zeppelin

Zeppelin to marka, która inspiracje czerpie garściami z zegarków vintage. Choć zegarki tej marki, jeszcze za kultowe uchodzić nie mogą, głównie za sprawą krótkiej obecności na rynku zegarkowym, to jednak uważamy, że mają ogromny potencjał, by takimi zegarkami się stać.

Jako jedne z niewielu wydają się odpowiadać na potrzeby współczesnego konsumenta. Spora różnorodność kolekcji, spora różnorodność kolorystyczna, design, który zaspokoi zarówno osoby młodsze, jak i te bardziej dojrzałe. Ciężko wybrać nam jeden konkretny zegarek tej marki, dlatego wybór “tego jedynego” pozostawiamy Wam!

Laco Flieger

Kup zegarek Laco Flieger

Kolejna niemiecka marka, która posiada bardzo ciekawą historię. Dość powiedzieć, że w latach 40. XX wieku, marka była jednym z pięciu autoryzowanych producentów zegarków “obserwatora”.

Obecnie Laco produkuje zegarki wzorowane właśnie na tych, jakże kultowych modelach, choć już nie tylko z przeznaczeniem lotniczym. Zegarki marki Laco, będą z pewnością świetnym prezentem np. dla mężczyzn, pamiętających czasy wojen światowych lub osób interesujących się tematyką lotnictwa.

Citizen Eco-Drive

Kup zegarek Citizen Eco-Drive

Technologia Eco-Drive obecna jest już w wielu zegarkach, ale system ten został stworzony właśnie przez markę Citizen. Na czym polega technologia Eco-Drive? Zegarek Citizen, który posiada mechanizm Eco-Drive – technologię pozwalającą na zamianę światła w czystą energię.

Światło (tak słoneczne, jak i sztuczne) wychwytywane jest przez miniaturowe ogniwa świetlne, umieszczone na spodniej stronie tarczy zegarka i przetwarzane w energię elektryczną, która gromadzona jest w specjalnej mikrokomórce, będącej akumulatorem. Dzięki temu zegarek Eco-Drive ma wystarczający zapas energii, która pozwala na prawidłową pracę w sytuacji odcięcia od źródła zasilania (światła).

Obecnie zegarki wyposażone są już w ulepszoną wersję Eco-Drive – Ring Solar. Nowa technologia pozwala na działanie zegarka w całkowitej ciemności nawet przez 10 dni!

Casio F-91W

Kup zegarek Casio F-91W

Na koniec zegarek, który można kupić za 100 zł, a który został owiany złą sławą w 2001 roku, za sprawą ataków terrorystycznych na World Trade Center.

Ok. Może ten zegarek nie wygląda na dużo droższy, ale z pewnością może uchodzić za kultowy. Casio F-91W został wyprodukowany w 1991 roku. Zegarek, jak na tamte czasy był naprawdę bardzo bogato wyposażony. Stoper, timer, budzik, podświetlany ekran i bateria działająca… 7 lat.

Niestety, po atakach terrorystycznych w USA zegarek ten zyskał miano “zegarka Bin Ladena”. Okazało się, że dzięki wbudowanemu budzikowi, F-91W jest idealnym narzędziem służącym do detonacji bomb. Więcej o tym niezwykle ciekawym zegarku dowiecie się tutaj: Videoblog

Tak czy inaczej. Jedno jest pewne. Jeżeli chcecie mieć kawał historii (niekoniecznie tej najfajniejszej) na nadgarstku w niskiej cenie, wybierzcie Casio F-91W.