Alloy w zegarkach damskich Anne Klein, czyli propozycja dla kobiet wrażliwych na nikiel

04.01.2019 Zakupy

Alergicy, w trosce o wasze bezpieczeństwo i komfort, powstają specjalne czasomierze, których materiały są pozbawione substancji drażniących skórę. Z taką propozycją wychodzi marka Anne Klein, stosując alloy w zegarkach damskich.

Alergie to przypadłość XXI wieku, a dziś prawie 30% polskiego społeczeństwa cierpi z powodu objawów alergicznych na różne substancje. Do 2020 roku ta liczba może wzrosnąć nawet do 50%. Wśród osób cierpiących na różnego typu alergie są również te, które są najbardziej narażone na nikiel.

Największy problem z alergią na nikiel mają kobiety, które wybierają zegarki pochodzące z chińskiego rynku. Nieznany skład metalu i niepewne pochodzenie czasomierza, może skutkować podrażnieniem skóry. Nikiel to jeden z najpoważniejszych alergenów kontaktowych, a częste używanie takiej biżuterii może ten stan nie tylko zaostrzyć, ale również wywołać pierwszą odpowiedź układu immunologicznego.

Zegarek dla alergika nie może pochodzić z niepewnego źródła i powinien zawierać substancje, które nie wywołują podrażnień. Wśród nich jest tytan, ceramika, niektóre gatunki stali oraz alloy.

Zegarek damski Anne Klein AK-1931SVRT

Kup teraz

Alloy w zegarkach damskich Anne Klein

Żeby zmniejszyć ryzyko alergii i tym samym umożliwić korzystanie z zegarków kobietom uczulonym na niektóre metale, marka Anne Klein stosuje w swoich czasomierzach stop metali, które oparte są na bazie tych najmniej uczulających np. mosiądzu. Przede wszystkim został z niego wykluczony nikiel, czyli pierwiastek powodujący podrażnienia.

Zegarek damski Anne Klein AK-1906NVRG

Kup teraz

Alloy pozwala na tworzenie zegarków w dowolnych odcieniach, czyli nie zabraknie kolorów złota, rose gold czy srebra. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie dodatkowych materiałów, które są rekomendowane alergikom np. ceramiki. Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o wykorzystaniu ceramiki w zegarmistrzostwie, zapraszamy do publikacji “Ceramiczne zegarki dla kobiet i mężczyzn – wady i zalety”.

Zegarek damski Anne Klein AK-1418RGTP

Kup teraz

Propozycje Anne Klein są bardzo eleganckie, nie brakuje w nich kryształów i detali, które wywołują zachwyt. Przykładem tego jest czarny, ceramiczny model, posiadający delikatne aplikacje w odcieniu rose gold oraz kryształ, nadający mu wyjątkowego charakteru.

O tym zjawiskowym połączeniu czerni i złota przeczytacie w naszej publikacji „Czerń i złoto w modzie – najlepszy duet w projektach damskich zegarków”.

Zegarek damski Anne Klein AK-1018RGBK

Kup teraz

Jeżeli borykacie się z uczuleniami skórnymi i z tego powodu musicie rezygnować z biżuterii, która wam się podoba, proponujemy rozejrzeć się za produktami bezniklowymi. Alloy w zegarkach damskich Anne Klein to rozwiązanie, które spodoba się wielu kobietom cierpiącym z powodu alergii.

Jeśli szukacie większej ilości propozycji zegarków dla alergików, zachęcamy do odwiedzenia sklepu Minuta.pl i wyboru idealnego, czarującego czasomierza, który będzie odpowiedzią na potrzeby wrażliwej skóry.