Błękit letniego nieba w zegarkach

27.07.2022 Zegarki

Srebrne, złote, a czasem czarne lub brązowe. To najpopularniejsza kolorystyka zegarków. A czy można znaleźć czasomierze niebieskie, które mogą kojarzyć się z bezchmurnym niebem w słoneczne, letnie dni?

Projektanci czasomierzy zachodzą w głowę, czym przyciągnąć klientów. Nowe funkcje? Nietypowe zapięcia? Ozdoby na tarczy? Awangardowe dodatki?
Wyróżnić można się nie tylko tymi sposobami, wystarczy bowiem nieco odświeżyć kolorystykę zegarka. Coś, co jest dosyć typowe dla zegarków modowych i casualowych, może się także świetnie sprawdzić między innymi w zegarkach eleganckich.

Błękitnie i radośnie

Zegarek męski Delbana Imola 41702.624.6.041
Zegarek męski Delbana Imola 41702.624.6.041

W zegarku Delbana Imola kolor niebieski jest dominujący – pewnie taki był zamysł projektantów, aby czasomierz był żywy, dynamiczny, energetyczny.
Błękitna tarcza i bezel świetnie współgrają ze srebrną obudową i bransoletą. Gdy szukasz czasomierza o sportowej stylistyce, sięgnij po ten model!

Połączenie dwóch światów

Zegarek męski Delbana Ascot 41601.666.6.061
Zegarek męski Delbana Ascot 41601.666.6.061

W tym modelu kolor niebieski ustąpił nieco miejsca, podobnie jak sportowy styl, przez co zegarek stał się bardziej wyważony. Jednak nie ulega wątpliwości, że Delbana Ascot ma w sobie coś energetycznego, coś, co przełamuje klasyczną elegancję.
Projektanci mieli świetny pomysł, aby liniowy indeks oraz wskazówki sekundnika, oraz mini wskazówki na totalizatorach zabarwić na kolor jasnoniebieski. Mało który model ma takie detale, a z pewnością mało który zegarek elegancki.

W pełnej klasie

Zegarek męski Delbana Fiorentino 41601.682.6.042
Zegarek męski Delbana Fiorentino 41601.682.6.042

Zaczęliśmy delikatnym błękitem, później nieco go zminimalizowaliśmy, a teraz – kolor niebieski króluje!
Męski zegarek Delbana Fiorentino jest przykładem tego, że klasyczny i elegancki zegarek wcale nie musi być złoty lub srebrny. W tym modelu nawet pasek został zabarwiony na kolor niebieski, a tłoczenie dodaje mu klasy.
Na co warto zwrócić jeszcze uwagę? W tym modelu brak jest wskazówki sekundnika. To wada? Niedopatrzenie? Ależ skąd! To, że nie ma dodatkowej cienkiej wskazówki, nie znaczy, że sekundnik zniknął. Projektanci przenieśli go na małą subtarczę tuż nad godziną szóstą. Ot, taki ciekawy detal.

Kolor niebieski pasuje i do zegarków sportowych, i do eleganckich. W sklepie Minuta.pl mamy i takie, i takie. Ale również zegarki złote, srebrne, czarne, brązowe… słowem – każdy model!