Delbana Recordmaster II – limitowany model w stylu retro

23.07.2021 Zegarki Nowości

Posiadanie unikatowego, limitowanego zegarka to marzenie niejednej osoby. Z reguły są to modele wybitne, dopracowane w każdym szczególe, istne arcydzieła. Nie inaczej jest z czasomierzem, który właśnie pojawił się na rynku i od razu wzbudził zachwyt. Zegarek Delbana Recordmaster II to kunszt sztuki zegarmistrzowskiej.

Kilkudziesięcioletnia tradycja marki Delbana oraz prawo korzystania z sygnatury Swiss Made zobowiązują do tworzenia czasomierzy odzwierciedlających hasło: “Jak w szwajcarskim zegarku”. To dbałość o szczegóły, precyzja wykonania oraz wyjątkowy wygląd sprawiają, że zegarki z kraju Helwetów uchodzą za wzór i synonim najwyższej jakości.

Delbana należy do marek, które dały podwaliny pod szwajcarską szkołę zegarmistrzowską. Historia zawsze towarzyszy projektantom tej marki przy kreowaniu nowych modeli. Nie inaczej jest i tym razem, ponieważ unikatowy i absolutnie wyjątkowy zegarek Delbana Recordmaster II jest zakorzeniony w latach 50 XX wieku.

Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032
Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032

Niepowtarzalny zegarek dla wybranych

Nie boimy się stwierdzić, że model Recordmaster II to zegarek dla wąskiego grona. Dlaczego? Otóż został on wyprodukowany w naprawdę niewielkim nakładzie, z czego do Polski trafiło jedynie… 90 sztuk! Trzeba się więc mocno pośpieszyć i dokonać właściwych wyborów, by znaleźć się w grupie szczęśliwych posiadaczy tego modelu.

Szwajcarska firma postanowiła w ten limitowany sposób uświetnić 90-tą rocznicę swojego istnienia. Jak już wspomnieliśmy, zegarek sięga swoją stylistyką do lat 50 ubiegłego wieku. Wygląd inspirowany jest zarówno modelem z tamtych lat, jak również gramofonami z połowy XX wieku.

Głęboka czerń cyferblatu przywołuje skojarzenie z matowym i ciemnym obliczem gramofonu. Na tarczy Delbana Recordmaster II znajduje się wyraźny arabski indeks w kroju retro oraz biała skala minutowa. Co warte podkreślenia, zarówno indeks, jak również wskazówki są pokryte warstwą SuperLuminova.

Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032
Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032

Oprócz wyraźnego kontrastu znaczników godzin, w oczy rzuca się jeszcze smukły sekundnik w kolorze czerwonym. Każdy z tych elementów, choć pozornie odstający od ciemnego tonu tarczy, doskonale się z nią komponuje. Cyferblat zegarka przykryty wypukłym szafirowym szkłem jest doskonale przejrzysty, a przy tym wygląda klasycznie i wyjątkowo pięknie.

Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032
Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032

Automat Delbana Recordmaster II

Nie wspomnieliśmy jeszcze, co jest sercem tego modelu. Na tarczy dumnie widnieje napis Automatic, co oznacza, że mamy do czynienia z mechanizmem najwyższej klasy zegarmistrzowskiej.

Co ciekawe, ten cud techniki właściciel zegarka Delbana Recordmaster II będzie mógł podziwiać każdego dnia, bowiem model wyposażono w przeszklony dekiel. Dzięki temu można obserwować, jak pracuje niezawodny werk Sellita SW200 z 26 kamieniami łożyskującymi. Aby podkreślić wyjątkowość tego zegarka dodajmy, że rezerwa chodu to aż 38 godzin.

Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032
Zegarek męski Delbana Recordmaster II 41602.722.6.032

Elegancki charakter zegarka to zasługa również klasycznego, czarnego paska ze skóry naturalnej. Natomiast przykładem dbałości o nawet najmniejszy szczegół jest prążkowana koronka z wygrawerowaną wieżą – znakiem charakterystycznym marki Delbana.

Zegarek Delbana Recordmaster II to kunsztowne powiązanie klasycznego piękna oraz nowoczesnych rozwiązań technicznych. Wyjątkowy i unikatowy model będzie prawdziwym skarbem w kolekcji, a założony na nadgarstek doda szyku i klasy jego właścicielowi. Dzięki sklepowi Minuta.pl możesz dołączyć do wąskiego grona szczęśliwych posiadaczy tego zegarka. Zapraszamy!